MacTronic Bike Pro Noise BPM-300 ktoś coś wie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

a chińskie lampki rowerowe mają homologacje? nie? no to tak samo nie można ich używać jak innych, czyli to jest jakieś 90-kilka procent wszystkich lampek.
Pozdrawiam
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Przecież nigdzie na świecie rowery ani ich części nie podlegają homologacji!
W Niemczech są na to odrębne przepisy, ale nie homologacja. W Polsce - tylko CE, czyli zgodność z dyrektywą o kompatybilności elektromagnetycznej, bo innych na lampki rowerowe nie ma.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

kropak pisze:Ja nie mówię, że nie lepsze, ale czy to ma homologacje? :mrgreen:
MacTronic ma takową? A cóż to jest? Poproszę o skan/fotografię. Do tego poproszę podstawę prawną :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kropak jak czytam Twoje wypowiedzi to mimowolnie przypomina się zdanie które już kiedyś ktoś napisał na tym forum: "Cieszyć się jak małpa dynamitem" :mrgreen: Piszesz lekceważąco o pracy kolegów i w sumie mojej też :evil: . Można powiedzieć, że jestem osobą która zrobiła i sprzedała swoich lampek tysiące (jak napisałeś). W cenie tych 185zł jakie dałeś za cud techniki Mactronika mogę oddać Ci z wysyłką lampkę na neutralnym XM-L T5 z programowalnym sterownikiem 1.4A (niski tryb możesz zaprogramować już od 2-20mA więc Miśki Cię raczej nie zatrzymają :mrgreen: ) Wtedy weźmiesz poświecisz jedną i drugą, sprawdzisz funkcjonalność na rowerze czy jako EDC i wrócimy do dyskusji :twisted:
Sometimes darkness can show you the light
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

No cóż każdy czyta jak umnie ;) podejrzewałem, że zaraz odezwą się sami specjaliści i profesjonaliści od technologi oświetlenia :mrgreen: Pierwsza rzeczy czy któryś z was co tak dużo krzyczy miał tą lampkę w rękach i testował? Jak tak to mamy o czym dyskutować bo jak nie to nie ma o czym :roll: Co z tego, że wyżyłujesz parametry ledów... pytanie jak to długo poświeci? Czytałem trochę o Twoich lampkach Bocian... i wolałem jednak kupić coś pewniejszego sorry, ale taka prawda.
Każdy ma jakieś skrzywienia ;) ja na temat latarek nie ma. Jak ktoś woli to może sobie przyczepić do kierownicy szperacza, a do plecaka aku 50Ah jego borszka. Każdy ma prawo wyboru i własnej oceny. A nie moje jest tylko cacy, a wszystko inne beee... Tylko osoby niepoważne tak się zachowują.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Mam wrażenie że jest to prowokacja ze strony użytkownika kropak i proponuje go wysłać na przymusowe wakacje, bo ewidentnie obraża ludzi zasłużonych takich jak Bocian.

A co do tej "cudownej lampki" brat taką kupił spadła raz na ziemię i koniec, poszły elementy plastikowe i tak oto ten cudowny wynalazek wylądował w śmieciach, a bocialarka spadała mi nie raz a mimo to działa tak jak powinna.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lip 2011, 14:27 przez Rysiu., łącznie zmieniany 1 raz.
wojtek_krakow
Posty: 106
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 00:24
Lokalizacja: Kraków / Bielsko

Post autor: wojtek_krakow »

Myślę że nie ma co się denerwować na kolegę kropaka, po prostu jeszcze nie widział na swoje oczy jak daleko, jak jasno i jak szeroko potrafi świecić porządna lampka.

Nie miejcie do niego pretensji.
Ja kiedyś dla przykładu kupiłem Cateye HL 530 za 250zł i byłem oczarowany :D (serio, ze 4lata temu) Ile to ma z 50lm? ;)
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Się przekomarzacie jak dzieci :mrgreen:

BPM-300 w tej cenie, to padaka i kropka w tym temacie :-|
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

Patrzę, że te forum to takie totalitarne :mrgreen: innego zdania nie można mieć :razz: ciekawe, a wydawało mi się, że każdy może swobodnie się wypowiedzieć. Rysiu, a co Ty taki nerwowy jesteś? :roll: pokaż w którym miejscu kogoś obraziłem? Jak nie to nie pierdziel głupot!!!
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Własne zdanie tak ale bez obrażania, zarzucasz wszystkim którzy zbudowali sobie latarkę że jest to złom który poświeci góra 3 miesiące, bez oględzin stwierdzasz głupie fakty o dziele Bociana że niby nie jest pewne, a niestety tak nie jest, moja pierwsza porządna latarka to właśnie Bocialarka sprzed 2-óch lat która jeździ ze mną do teraz. Firma która ty usilnie starasz się promować jest chińska masówką na której producenci mają tylko zarobić, no bo nawet jak coś się w niej popsuje to tego nie wymienisz i trzeba nową kupić.
Tak więc dalej dawaj na sobie zarobić a nie będziesz miał wesoło.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

kropak, ależ można mieć swoje zdanie tylko trzeba umieć je (dobierając wiarygodne fakty) obronić. Ja ze swojej strony proponuję Ci obiektywne porównanie Twojej lampki do tego co akurat mam na stanie (pomierzenie parametrów, zrobienie zdjęć porównawczych). Wysyłkę ode mnie z powrotem masz za free plus smyczkę światełek gratis :mrgreen: ). Ludzie tu znają mnie na tyle, że wiedzą że nie naciągam faktów i podsumuję wszystko obiektywnie. Przy okazji może dowiesz się o swojej lampce coś czego nie podaje producent :twisted:

PS. A co do żyłowania parametrów w celu wyciśnięcia max. z diody jestem podobnego zdanie gdyż daje na swoje produkty 2 lata gwarancji i nie byłoby to w moim interesie. Przykładem może być nowa lampka na XM-L (maksymalny prąd to 1400mA a nie jest to nawet połowa max. dopuszczalnego prądu dla tego emitera).
Sometimes darkness can show you the light
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

Fakty są takie, że opisałem działnie lampki noise i taki był wątek od samego początku... ale zaraz goście pojechali uh ach co to oni nie mają fifa rafa ;) Jak dla mnie to możecie wozić na plecach lampe uliczną mi to zwisa niskim kalaforem :mrgreen: Ktoś założył wątek o mactronicu noise i tego się trzymajmy. Jak bedę szukał czego innego to będe pisał gdzie indziej, proste :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

kropak pisze:... mi to zwisa niskim kalaforem :mrgreen:
"Zwisanie niskim kalaforem" nasuwa na myśl adekwatnie wysoki poziom reprezentowany przez piszącego te słowa ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kropak, aż mi się niedobrze robi od czytania twoich postów, Kolego. Odpocznij sobie od nas jako i my (zwłaszcza ja) sobie od Ciebie odpoczniemy. Żegnam...totalitarnie, oczywiście ;-)
Awatar użytkownika
zuzelek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 17:53
Lokalizacja: Lodz

Post autor: zuzelek »

jeździłem już 2x w nocy po ulicach Łodzi z SolarForcem L2P od Grega. 95% jazdy na strobo 15%, a jak włączyłem 100% (na nie oświetlonej drodze) to też nikt mi nie "mrugał" z przeciwka. Wystarczy ustawić odpowiedni kąt.
pzdr
ZUZELEK

---------------------------------------------------
SolarForce L2P XM-L T5 4B (GREG CUSTOM)
ODPOWIEDZ