Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

kuń; Ależ reklamowałem, dostałem drugą z którą było to samo. Smarowanie pomaga na kilka godzin potem znowu trzeszczy. To prawda, że mimo bocznych luzów sztyca dalej się ugina ale śmiesznie się jeździ na siodełku, które obraca się wokół własnej osi. Mi to przeszkadzało na tyle, że sztyca trafiła tam gdzie napisałem. Ja też nie skaczę ale jeżdżę dużo i stąd szybkie zużycie. Co do Twoich poglądów na fula też takie miałem, ale po różnych eksperymentach i stosowaniu surogatów, w końcu nabyłem porządny rower i teraz cieszę się z jazdy.
karlosboy

Post autor: karlosboy »

No i jak Bocian pisał, znacznie ma waga- standardowe sprężyny są przystosowane do 60-100kg, ja ważę 77 , ale dla cięższych są wymienne sprężyny powyżej 100.
Może też chodzi o technikę jazdy? Ja nie szaleje , nie skaczę zbytnio, raczej mozolne jeżdżenie po lesie , ścieżkami i poza nimi. Fula nie kupie bo mi nie potrzebny, poza tym dobry kosztuje znacznie powyżej mojego budżetu a ładować kasę w rower mogę ale w granicach rozsądku, nie startuje w zawodach i super sprzęt nie jest mi potrzebny.

Panowie piszecie o rowerze typu full. A po co go kupować tylko dla komfortu ?
Podstawowym zadaniem amortyzacji w rowerze jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności kół :!: ;-)
Nie ma znaczenie czy się ścigasz, możesz preferować jazdę rekreacyjna, dla własnej przyjemności. Tu chodzi o bezpieczeństwo i łatwość pokonywania trudnych technicznie odcinków. Dobrych sztyc z amortyzacja do ~150zł nie ma, a producent/ sprzedawca nie musi wymieniać w ramach gwarancji elementów, które ulegają zużyciu :razz:


Wracając do tematu.
Dostałem pastę termo z dx,

Obrazek
Obrazek
Dobre ma parametry patrząc na to co piszą ?
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Też miałem kiedyś kupić taką sztycę Suntoura. Jednak poczytałem i zdecydowałem, że sztycę amortyzowaną kupię dopiero jak będzie mnie stać na Cane Creek.
Obrazek

18650 Sony też miałem kupić ale aukcja bardzo szybko się skończyła. Mam nadzieję, że jeszcze jakieś sprzedającemu zostały :)
Obrazek
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Tomek210, jeśli dobrze pamiętam to jest na wymienialnych elastomerach, które można dostosować pod wagę i własne preferencje :smile:


Dobry zakup :ok:
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

To nie zakup. Jeszcze mnie nie stać. Jednak to tylko kwestia czasu bo kręgosłup woła o pomoc ;) Za najbliższe wolne 600zł to zdecydowanie wolę kolejną lampkę do roweru zbudować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3153
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Fluxor a cóż to za kolimatory? Ja dostałem wczoraj sample z Ledila nowej soczewki Heidi pod XP-G i wygląda bardzo podobnie :wink:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

SOCZEWKA ROCKET-SSW 4 dla CREE XR, XR-E
SOCZEWKA ROCKET-W +/_ 19 dla CREE XR, XR-E
SOCZEWKA ROCKET-O +/-3 x +/-20 dla CREE XR, XR-E
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Nie znam sie zupełnie na tym ,nic mi nie mowią parametry ale te soczewki wygladają po prostu pięknie ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Fluxor pisze:SOCZEWKA ROCKET-SSW 4 dla CREE XR, XR-E
SOCZEWKA ROCKET-W +/_ 19 dla CREE XR, XR-E
SOCZEWKA ROCKET-O +/-3 x +/-20 dla CREE XR, XR-E
Do rowerka?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jeszcze nie wiem do czego, narazie leza i patrza.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Co ciekawe, soczewki z serii Rocket dla XR-E bardzo dobrze dają sobie radę z MC-E oraz SST-50.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3153
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Z ciekawostek to nowa Heidi Ledila to też bardzo ciekawa optyka. Zaprojektowana od podstaw pod XP-G. Nie tak jak większość zaprojektowane pod XP-E, które z XP-G nie mają już deklarowanych parametrów. Gdyby tylko nie dwa wystające piny od spodu :roll: . Jak napisałem do działu ENG Ledila pod jakie to MCPCB to otrzymałem odpowiedz że pod customowe :|
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

karlosboy pisze: Obrazek
Dobre ma parametry patrząc na to co piszą ?
Raczej nie. Popularne pasty na bazie srebra (chociażby Arctic Silver 5) przewodzą ciepło około 5-6 razy lepiej. A są jeszcze lepsze wynalazki na rynku. Ale w typowych (nieekstremalnych) zastosowaniach , taka pasta też sobie poradzi.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Witam

Jak wszyscy to i babcia.
Mój malutki motorek otrzymał:
1. nowe oponki
2. nowe łożyska w kołach
3. nowy olej w silniku
4. wyczyszczony filtr powietrza
5. nasmarowane linki

jeszcze akumulator, łańcuch i będzie jazda :)

W następny weekend trasa Rzeszów-Kraków-Bełchatów-Kraków-Rzeszów. Drogami 4-5-6 kategorii. Jedziemy zobaczyć Wielka Dziurę :)


I dziś jeszcze przyszła latarka ITP SA2 ELUMA, właśnie się nią bawię i zaskakuje mnie, to moja pierwsza latarka na diodzie. Chłopaki latają po firmie i świecą w każdy kącik :) Opisywał nie będę, dość już opisów na jej temat było :).

Idę bawić się dalej.
Belushi
Zablokowany