Pokażcie swoje światełka!

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Spokojnie, ja mam przy sobie zawsze minimum 2szt, :mrgreen:
X1 i K2 LL, a dodatkowo w kurtce puchowej, w kieszeni na rękawie "długopis" Hugsby :smile:
A jeszcze czołówka w torbie "pracowniczej" :mrgreen:
Fajne jest to, że ich prawie wszystkich używam :wink:
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

ww296 pisze:
michal1 pisze:Co to za maczuga? :mrgreen:
Trustfire TR-3T6 3 x XM-L2 równolegle driver zmieniony na taki który zapewnia 30 W z 3 ogniw 18650. Diody bez modyfikacji na aluminiowym podłożu - ale chyba je "oskalpuję" aby troszkę ocieplić barwę. :)
Posiadam również tą latarkę i noszę się z zamiarem zmiany kilku rzeczy - w pierwszej kolejności odprowadzenia ciepła, bo ona się w ogóle nie grzeje, więc pewnie diody się gotują..

Powiedz mi - jak rozkręcić tą aluminiową całość wewnątrz latarki, trzeba na siłę rozkręcać? Bo nie chce nic uszkodzić a w rękach ze wszystkich sił nie chce pójść, więc chyba imadło potrzebne..
Co tam jeszcze można zmienić aby to świeciło lepiej?

P.S. Co do skalpowania diod, to ja miałem pomysł taki żeby oskalpować np. 2 sztuki, a jedną zostawić żeby świeciła "szerzej" .
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

musisz wydłubać sterownik i pod nim ta aluminiowa cześć jest przykręcona śrubką od tyłu - dodatkowo dociska diody do piguły. Nie grzeje się bo fabrycznie jest w tą latarkę dany bardzo mały prąd więc i grzać się nie ma co a pojemność cieplna duża.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Trafiały się wersje z pigułą wpuszczaną, bez gwintu i tam było naprawdę kiepsko z termiką. Miałem dwie takie sztuki na stole. Oryginalny sterownik daje 4-4,5A, co przy równoległym połączeniu diod daje ledwo 1,5A na sztukę. Nie zmienia to jednak faktu że przy 3 diodach mamy ok 14W i jednak jakieś oznaki grzania powinny być.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

hitman047, przy skalpowniu dwie diody się ocieplą, a jedna będzie zimna. Poza tym będzie brzydki rozkład światła. Te reflektory są bardzo małe więc i tak nie będzie dużego zasięgu. Powinien być rozkład w sam raz.
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Powiem szczerze, że jak na chiński wyrób bez modyfikacji to świeci całkiem nieźle - zasięg prawie tak duży jak zmodyfikowany convoy c8 z reflektorem. Dodatkowo dużo większa plama światła

Macie może jakieś zdjęcia jak to wydlubac?
O sterownik chodzi.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wkrętakiem precyzyjnym musisz podważyć driver, z tego co pamiętam nie był lutowany tylko wciskany lub dokręcany pierścieniem plastikowym.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

tak jest wciśnięty - ja podważyłem dłutem ze scyzoryka ponieważ precyzyjny wkrętak mi się złamał :)
Aha trochę nagrzałem głowicę lutownica bo myślałem że jest klejony ale i tak warto podgrzać, choć troszke
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Pochwalę się w końcu światłem z moich lampeczek rowerowych :P
Zrobiłem te dwie fotki ostatnio na szybko, w środku nocy w całkowitych ciemnościach (zdjęcie zrobione w ciemności to po prostu czarna kartka :D ).
Niestety zrobione tylko telefonem :(
Zestaw składa się z :
- X1 na 3 diodach od Grega
- C8 od kolegi Smokuxx1987
- S2+ od Dariusz70

Obrazek

Obrazek
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Ja swój światełkowy zbiorek wzbogaciłem o klasycznego MAGa 3D w pomarańczy:

Obrazek
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

:super: Ładna :)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Vigo, gdzieś Ty znalazł D pomarańczowego?!?! To moje marzenie! Widziałem pomarańczowe tylko na CPF, ale to ktoś sam anodyzował na ten kolor - napisy też były po tym zabiegu pomarańczowe... Nie ukrywam, że zazdroszczę :twisted:

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

marmez pisze:Vigo, gdzieś Ty znalazł D pomarańczowego?!?! To moje marzenie! Widziałem pomarańczowe tylko na CPF, ale to ktoś sam anodyzował na ten kolor - napisy też były po tym zabiegu pomarańczowe... Nie ukrywam, że zazdroszczę :twisted:

Pozdrawiam, Kuba
Jest na allegro za 20 zl wczoraj mi się rzuciła w oczy ale jakiś mikrus chyba.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

marmez pisze:Vigo, gdzieś Ty znalazł D pomarańczowego?!?! To moje marzenie! Widziałem pomarańczowe tylko na CPF, ale to ktoś sam anodyzował na ten kolor - napisy też były po tym zabiegu pomarańczowe... Nie ukrywam, że zazdroszczę :twisted:

Pozdrawiam, Kuba
Przypadkiem upolowany na Allegro.
Czasem się pojawiają trzeba się tylko dobrze zaczaić. ;)

___
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Tak trochę offtopując to jest jedna pomarańczowa na allegro, ale faktycznie mikrusik:(

http://allegro.pl/latarka-maglite-pomar ... 03786.html
ODPOWIEDZ