Banggood

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Czy przy składaniu kilku zamówień pod rząd trzeba jakoś poinformować banggood aby nie połączyli ich w jedną paczkę? Czy jedno zamówienie = jedna paczka?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jedno zamówienie = jedna paczka. Nigdy mi sami nie złączyli zamówień.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Złączyć u mnie też nigdy.

Za to rozdzielić na jeszcze więcej im się zdarzało (już po złożeniu zamówienia - robili podział ręcznie; przeważnie gdy czegoś brakowało; wtedy potrafili wysłać jedną paczkę air parcel register (zgodnie z zamówieniem), a drugą listem zwykłym)).
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Mnie to kiedyś wkurzyło, bo najdroższa rzecz poszła nierejestrowaną, a pierdołki wysłali zarejestrowaną.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Dzisiaj dostałem paczki, o które pytałem kilka postów wyżej i mam dwa problemy:
1. Czy host z linku powinien mieć powłokę matową? http://www.banggood.com/Convoy-S2-Black ... 67466.html
Ja dostałem zwykłą jak w pierwszych wersjach ale z czarnym przyciskiem, byłem przekonany, że kupuję wersję matową.

2. Jeden z hostów jest uszkodzony z powodu słabego zapakowania. Jak najlepiej zacząć z nimi walczyć, żeby cokolwiek wskórać? Wiem, że to nie będzie łatwe i będą kombinować aby się wywinąć. Jak na banggood zakłada się spór? Po prostu mam napisać do nich maila?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Od BG nigdy nie dostałem tej najnowszej super matowej wersji, tylko zwykły mat, mimo że z nowym czarnym włącznikiem.

Wystarczy napisać maila, dodać zdjęcia i prostym angielskim napisać o co chodzi.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ewentualnie złożyć spór. Mi się raz wymknęli: trzy razy prosili o zdjęcie i opis zakażdym razem robiłem to o co prosili. Aż się skończył termin sporu i kontakt się urwał...
Co prawda kilka razy zamawiałem, a tylko raz mi się przytrafiła taka sytuacja.
Z wysyłkami to chyba robią to najszybciej z wszystkich Chińczyków.
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

Witam,
Co do wywalczenia to nigdy nie miałem problemu ze zwrotem pieniędzy lub ponowną wysyłką a już kilka razy miałem taką sytuację. Czasem wystarczą zdjęcia czasem żądają filmiku, Obsługa klienta przez BG jest chyba najlepsza w chinach dlatego jak czegoś potrzebuję to najpierw sprawdza u nich. Wolę zapłacić kilka zł więcej i mieć szybką wysyłkę i świetną wysyłkę. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Za uszkodzony włącznik w C8, właśnie dostałem zwrot połowy jej wartości :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja mam w gratisie 13 COBów 10W przysłanych omyłkowo zamiast 12 PowerBanków. Prawidłowe zamówienie zostało nadane 2 dni po wysłaniu @ ze zdjęciami otrzymanej przesyłki i jej zawartości.

Generalnie zauważyłem, że mailowaniem z BG można załatwić wszystko szybko i w miłej atmosferze, natomiast zakładając spór nie jesteśmy już tak miło traktowani.

Mimo wielu wpadek ze strony sklepu i tak twierdzę, że jest jednym z najlepszych, w jakich dokonywałem zakupu poprzez internet a przy okazji jednym z tańszych (wiele rzeczy związanych z arduino mają najtaniej).
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może po prostu w moim przypadku byli zarobieni :)?
Wysyłają naprawdę szybko, najczęściej drugiego dnia; w przeciwieństwie do fasttech :(
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Nie jest najtańszy bo wiadomo przecież że na ebay lub ali zawsze się znajdzie taniej, ale ta obsługa to jak na pingpongów pierwsza klasa. Czasem dają ciała ale swoje błędy naprawiają, dla tego ciągle u nich kupuję i polecam. Ostatnio kolega chciał kupić jakieś gopro to go oczywiście odesłałem do BG po ambarelle :mrgreen:

Ale są też opinie typu
Banggood jest kompletnie nieopłacalny,taniej można na Allegro kupić,właściwie to po przejrzeniu kilku stron z „chińczykami” stwierdzam że zakupy na „chińskich” stronach przestały być opłacalne ale kłopotliwe zostały
Chyba jakiś allegrowicz walczy o swoje pisząc takie bzdury, nie wiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Można znaleźć produkty na allegro w cenie takiej jak w chinach, ale po dodaniu kosztu wysyłki robi się drożej. Najbardziej to boli przy pierdołach za kilka zł, przy których wysyłka to ponad połowa kosztu zakupu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Szczególnie nieopłacalny robi się taki zakup jak przesyłka przyjdzie po 6 dniach :mrgreen:
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Dostałem dzisiaj przesyłkę z BG z http://www.banggood.com/1W-50LM-Mini-To ... 56706.html
I świecą tylko 3 dolne ledy. Uszkodzone czy jest jakiś sposób na ich włączenie??
ODPOWIEDZ