Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
szmarek
Posty: 24
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 08:34
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: szmarek »

greg pisze:
szmarek pisze:A przy okazji robienia prezentacji fotograficznej można byłoby zrobić film z przeglądem stroboskopów?
Pytanie, konkretnie jakich? Ilu użytkowników, tyle stroboskopów. Każda częstotliwość i poziom jasności jest możliwy i wersji było sporo. Na tyle dużo, że nie da się tego zmieścić w pamięci pięciu procesorów na raz. Awykonalne.
No to chociaż tego standardowo pakowanego w procesor np. 4Hz 25% i dodatkowo np. sekwencji cztery błyski z częstotliwością 10Hz i 0,5 sek.przerwy pomiędzy z wypełnieniem 33% coś ala radiowóz
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

A montujesz do tych latarek neutralne z wyższego binu (nie wiem czy w ogóle są, ale zimne są na bank)? Jak tak to ile dopłata wynosi?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Najwyższy bin neutralnej to T4 i jak już ktoś wcześniej wspomniał raczej się to nie zmieni.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Najwyższy bin 4500K to T5 i taki właśnie standardowo montuję.
Najwyższy dostępny neutral - dość zimny jednak - 5000K ma bin T6 - takich nie montuję.
artur72
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 01 mar 2012, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: artur72 »

Witam.
Przymierzam się do zakupu tej latarki,nie miałem nigdy latarki na takie zasilanie.
Pytanie: czy tego typu ogniwa :Li-ion 18650 bardzo się same rozładowują.
Np. eneelopy np.ok.10% na rok mają spadku pojemności.
pozdrawiam.
artur 72
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Samorozładowanie nowych ogniw przemysłowych jest na poziomie kilkunastu procent rocznie. Czyli jeśli położysz latarkę na półkę, to za rok bez problemu możesz ją włączyć i długo poświecić. Natomiast jeżeli ktokolwiek decyduje się na zakup latarki dużej mocy, to raczej z przeznaczeniem do dość częstego użytku. Zatem bez obaw o samorozładowanie, ten problem w praktyce nie istnieje.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Greg, a sprawdzałeś jak radzi sobie Twój sterownik z utrzymaniem stałej jasności na trybie 100%?

Mam nadzieję że tak jak quark http://global.images8.fotosik.pl/2480/d ... f33ba5.jpg
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Zennez, to co pokazałeś, to wykres pracy drivera step-down, obniżającego napięcie. Zasilanie jak widać 2x CR123. Może utrzymywać 100% mocy przez 100% czasu pracy.

Tutaj mamy zasilanie wyłącznie 1x Li-ion. Prócz tego drivery liniowe pracują inaczej. Poczytaj ten temat, wcześniej było już sporo opisywane, są czasy pracy, wykresy, niezależne testy. Nie będę się powtarzał.
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Więc z tego co wyczytałem to sterownik utrzyma stały prąd do napięcia akumulatora około 3,45V (dla 3A), a kiedy to nastąpi można wyczytać z wykresów rozładowania ogniwa, które zamieściłeś na aukcjach.
Dla samsunga o pojemności 2600 mAh będzie to po przekroczeniu około pół godziny ciągłego świecenia. Jeżeli po tym czasie wyłączymy latarkę, to napięcie wzrośnie i znowu zyskamy kilka minut prądu 2,8A. Jeżeli dobrze rozumiem.
A dalej spadek mamy niemalże liniowy.


Bo wydaje mi się, że 10% straty jasności jest niemalże niezauważalne, jak wiele osób mówiło, że między 60%, a 100 jest tylko lekka różnica. DO tego dochodzi spadek efektywności diody wraz z większym prądem.


edit: dodaję wykres, żeby go potem nie szukać http://global.images10.fotosik.pl/219/2 ... 3fc9f9.jpg
andy1965
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 10 gru 2009, 22:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andy1965 »

greg pisze:Solarforce L2P z powłoką HA III model 2011

ochrona ogniwa ustawiona na około 2,8V - informacja 3-ma błyskami i przejście w niższy tryb pracy
Czy w przypadku świecenia tylko w możliwie najniższym trybie również działa sygnalizacja 3-ma błyskami (bo rozumiem, że przejście w tej sytuacji do niższego trybu nie jest możliwe)?

Andy
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Odpowiem za Grega.
Jeżeli używany tryb to 0,25% to latarka bardziej nie obniży trybu. Jeżeli jednak Twoim trybem jest 2% to latarka obniży moc o 50% niezależnie od tego, czy posiadasz tryb 1% w tym wypadku. Ograniczenie następuje zawsze o 50%, przy czym nigdy nie gasi automatyczne latarki, więc trzeba uważać, bo w ekstremalnych przypadkach można zniszczyć ogniwo.
andy1965
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 10 gru 2009, 22:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andy1965 »

zennez pisze:Odpowiem za Grega.
Jeżeli używany tryb to 0,25% to latarka bardziej nie obniży trybu
Domyślam się, że w najniższym trybie latarka nie obniży trybu.
Ale chciałbym wiedzieć czy przynajmniej jest sygnalizacja niskiego napięcia ogniwa 3-ma błyskami.

Andy
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Napisałeś "w najniższym trybie" co nie oznacza, że chodziło Ci o MOON. Mogłeś myśleć o konfiguracji użytkowej np 5-20-100, wtedy najniższym jest 5%.

Przestań w końcu naskakiwać na forumowiczów.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sygnalizacja jest w każdym trybie, od moon do 100%.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
kronikarz
Posty: 11
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 10:41
Lokalizacja: silesia

Post autor: kronikarz »

No to przeczytałem wszystkie strony, trochę tego było :)
Przydało by się więcej zdjęć, żeby zobrazować temat.
Choćby temat reflektorów OP &#8211; SMO w ternie.
Ale to tylko moje zdanie, bo czytając i czytając fajnie co jakiś czas spojrzeć na fotkę :)
ODPOWIEDZ