Banggood

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Witam,
zakupiłem w BG (mój pierwszy zakup z chin) UniqueFire-UF-1407, latarka bardzo mi się podoba, dotarła cała ale...
1) miało być XM-L2 a jest XM-L
2) soczewka ma defekt (mały ale zawsze)
3) miały być 3 tryby jest 5 (choć to mi akurat niespecjalnie przeszkadza)

Chciałbym zgłosić reklamację, ale mam problem - bariera językowa :oops: - jak mówią rozumiem, jak jest napisane rozumiem, jak mam mówić, bądź pisać to czarna dziura... Mógłbym skorzystać z internetowego translatora ale chciałbym zostać dobrze zrozumiany. Wiem, że z takimi brakami to ciężko za granicą coś załatwić ale chciałem spróbować. Czy ktoś z Szanownego Koleżeństwa poratowałby ?

A i w komentarzach do latarki już ktoś napisał, że dioda się nie zgadza.
Pozdrawiam
Jacek
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

1) Wrzuć zdjęcie
2) Wrzuć zdjęcie
3) Podaj linka do latarki. Znalazłem tylko jedną o takiej nazwie i piszą, że ma trzy tryby.

Pozdrawiam,
K.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Wystarczy translator, a jeszcze koniecznie dobre zdjęcia trzeba zrobić. Zdjęcia to tysiące słów. Ogólnie Chińczyki są dobrymi gwarantami i pewnie wyślą ci nowe..
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Ok. Dzięki za podpowiedź.
Wieczorem zrobię zdjęcia i wyślę ze słowem komentarza ("kali mieć, kali umieć" w wersji anglojęzycznej) i zobaczymy co z tego będzie :)
Pozdrawiam
Jacek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Pisz krótkie zdania, nie złożone, to translator sobie lepiej poradzi.
Może się przyda: "I ordered torch with XM-L2", "I got torch with XM-L, not XM-L2". Jaki to defekt? Np. rysa, zadrapanie to będzie "scratch". Do tego zdjęcie diody w latarce, i link do strony Cree ze zdjęciem właściwej i powinno być "naś klijent naś pannnn".
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Wrzuć zdjęcia tutaj, gdzieś w kafejce Ci taką reklamację wysmażmy, że im w pięty pójdzie :)
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

I jeszcze order No. i SKU. Raz miałem sytuację z hobbyking, gdzie nowy LED się spalił, zrobiłem zdjęcie wysłałem i odpowiedzieli, że moja reklamacja została uznana.. Na banggood kupiłem odbiornik, coś stukało w środku, zerwałem plombe i zobaczyłem, że głowica się urawała, zdjęcia, 2 zdnia i wysłali kolejny zestaw :D. Tak powinno być i w naszym kraju, który jest podobno cywilizowany
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Naskrobałem:
I ordered “UniqueFire UF-1407 Cree XM-L2 1200LM 3-Modes Portable LED Flashlight” (http://www.banggood.com/UniqueFire-UF-1 ... 47142.html), I got torch with XM-L, not XM-L2 (1.jpg), flashlight had lean defect too (2.jpg) and had 5 modes not 3, but that one is not the problem :mrgreen: .

Obrazek
Obrazek

Coś dodać lub ująć ? Wszelkie sugestie mile widziane :mrgreen:


PS. strasznie ciężko było zrobić zdjęcie soczewce...
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Hej hej, Ty masz tam XM-L2 przecież!
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Przecież dioda to XM-L2, a nie XM-L. Defekt soczewki też ciężko na zdjęciu zobaczyć.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

:o
A bym się wygłupił... Napisem się zasugerowałem (znaczy dwójki brakiem) i opisem człeka pod produktem :oops:
Na soczewce jest kropka/wgłębienie/to czarne. Nie dysponuje lepszym sprzętem fotograficznym, żeby to uchwycić.

Reasumując diodę mam ok i mały ubytek w soczewce. Zawracać Banggood'om głowę czy odpuścić?
Pozdrawiam
Jacek
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ta soczewka na tle Mactronica, to jest wręcz idealna.
Możesz próbować dla sportu.
Zawsze to 1$ w kieszeni ;)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ta kropka na soczewce wygląda jak uszkodzenie/otarcie czy raczej jak coś co powstało przy jej produkcji?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Moim zdaniem nie warto, bo diodę masz ok. Zobacz jaki prąd płynie możesz zmienić podłoże na miedziane i dać pastę termo.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Nie jest to rysa ani obtłuczenie. Raczej "niedolanie", drobne okrągłe wgłębienie.
Pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ