MacTronic Bike Pro Noise BPM-300 ktoś coś wie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Też bym się nie pokazał jak bym kupił taki plastik fantastik za ponad 200zł :-|
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Najważniejsze aby był zadowolony i długo mu świeciło
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Z czasem będzie mu mało jak każdemu na tym forum :mrgreen:
A za tą kasę mógł mieć już porządne działo fotonowe :razz:
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
Lady_M
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 23:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lady_M »

emotive a mógłbyś zrobić testy foto w różnych trybach na ścianie i w terenie i wkleić tutaj?

[ Dodano: 25 Maj 2011, 12:25 ]
A co to za firma MOON?
Ktoś wie czy sprzedają sensowne rzeczy, czy badziewie?

Bo ta lampka
http://allegro.pl/lampa-przod-gem-4-0-w ... 46526.html
jest identyczna jak Mactronic Bike Pro Noise, tylko jest w innym kolorze.


DOPISEK:
Znalazłam jeszcze to:
http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... 300-39940/
z ubiegłego roku.
Wygląda więc na to, że akurat tego modelu Mactronic nie produkuje sam, tylko sobie zamówili lampkę Xpower 300 dobrendowaną dodatkowo logo Mactronica. Więc nie mając tego cuda do pomacania i tak raczej bardziej należy brać pod uwagę jakość sprzętu Moon, niż Mactronic.

[ Dodano: 25 Maj 2011, 12:44 ]
Jak widać biała w Moon też występuje :mrgreen:
http://www.bikes.com.au/p/4294843/moon- ... light.html
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

Witam :)

Podziele się informacją na temat tej lampki co w nagłówku bo od paru dni jest u mnie :) No na pewno nie jest to plastik fantastik jak to kolega pisał wcześniej za 200,- :razz: Żeby tak pisać trzeba ją przetestować to raz... Miałem już parę lapmek, ale ta bije je wszystkie razem wzięte na głowe :) Miałem obawy czy aby nie będzie świecić punktem, ale jak się okazło jadąc dwukierunkową drogą świeci praktycznie na szerokość całej drogi :) to chyba jest dobrze, dalej przy tej masie i wymiarach ilość światła ile daje jest wynikiem bardzo dobrym. Prawie jej nie widać, a tyle światła... Zajrzałem do środka jest to typowy aku 18650 tyle że w plastikowym pojemniku, ale myślę jak kiedyś padnie da się to bez problemu otworzyć :) Wszystkim wahającym się czy ją kupić mówię TAK za tą cenę 185,- jest to oferta bardzo dobra i na rowerek śmiało zapasem wystarczy.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

kropak, A może chociaż zdjęcia wstaw bo pewnie WF-502B za 20-USD świeci lepiej w trybie mid
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

Witam :)

Przy następnej wyprawie zabiore aparat ze sobą to zrobie fotki. A co do tego modelu co podałeś pewnie masz racje, że świeci lepiej :mrgreen: ale co z tego jak to na rower kompletnie się nie nadaje. To jest dobre dla ochrony dobrze świeci w punkt, a oto nie chodzi na rowerze. Ma być dobrze widać tuż przed kołem jaki i dalej z 20-30m a tak jest w noise. Mam też black eye od MacTronica dobrze świeci, ale na rower też się zupełnie nie nadaje. Porównywanie latarek taktycznych z rowerowymi mija się z celem bo zrobione są zupełnie do innych celów.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Hmmm... gdybym nie jeździł 4-5 dni w tygodniu z latarką z modułem d26 XM-L na kierownicy, pewnie bym uwierzył, że "To jest dobre dla ochrony dobrze świeci w punkt". Kompletna nieprawda.

Założę się, że każda dobrze zmodyfikowana latarka z d26 XM-L kładzie łącznie 3 sztuki tego MacTronica na łopatki :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

He he he co Ty nie powiesz :) Jak tam patrzę na te fotki i na te "samodziełki" to tylko życzę powodzenia żeby to poświeciło z 3 miesiące :mrgreen:
Jeśli robisz lepiej niż firmy, które na codzień tym się zajmują to jesteś gość :)
Zakładaj firme i rób konkurecje, a nie tak po sztuce :) Zrobić 10 to nie szuka, które świecą fajnie zrób tysiące to pogadamy. Zdania swego nie zmienie, że noise dla normalnego bikera wystarczy z nawiązką.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Wczoraj pogoda pozwoliła mi wreszcie pojeździć z moim L2P i stwierdzam, że greg, ma rację.
Światła jest na prawdę dużo - już tryb 20% wystarcza do komfortowej jazdy, oświetlone są zarówno boki jak i to, co jest dalej a do tego neutralna dioda daje światło o ładnej barwie, niemęczące oczu :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
wojtek_krakow
Posty: 106
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 00:24
Lokalizacja: Kraków / Bielsko

Post autor: wojtek_krakow »

kropak pisze:. Zdania swego nie zmienie, że noise dla normalnego bikera wystarczy z nawiązką.
Do jazdy po mieście i na niedzielne wieczorne wycieczki po parku tak.
Ale w trudniejszych warunkach ilość światła z tej lampki choćby spełniała w 100% deklaracje na papierze jest po prostu bardzo bardzo skromna.

Po prostu nie widziałeś jeszcze naprawdę mocnego światła na oczy i stąd może robi na Tobie wrażenie jedna dioda XP-G ;)
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

Z takimi poprzerabianymi zabawkami to tylko do jeżdżenia po lesie... wyjedź z nią na droge to szybciej ją zdejmiesz niż założyłeś jak Cię miśki namierzą :mrgreen: To tak samo jakby każdy sobie sam w samochodzie przerabiał światło. Dla zabawy ok, ale nie do normalnego używania po drogach.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

A kto normalny jeździ po mieście świecąc na 100% ?? Na miasto wystarczy najniższy tryb.
Na szosie jeszcze nie próbowałem, ale ok. 20% powinno wystarczyć i nie powinno nikogo oślepiać jak odpowiednio skierujesz.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
wojtek_krakow
Posty: 106
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 00:24
Lokalizacja: Kraków / Bielsko

Post autor: wojtek_krakow »

Tutaj na forum wiele osób robi lampki lepsze jakościowo niż to co można dostać w sklepie.
Taka jest prawda, wierzyć nie musisz już teraz, ale kiedyś sam to dostrzeżesz...jak my wszyscy :D
kropak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kropak »

Ja nie mówię, że nie lepsze, ale czy to ma homologacje? :mrgreen:
ODPOWIEDZ