Jakie ogniwo do latarki Ultrafire Cree XML-T6?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Pigułę możesz wcześniej mocno rozgrzać, a krążki zmrozić, wtedy zlutowane krążki mocniej się osadzą w pigule.
kams
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 20:30
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: kams »

Z trudami poszło - piguła wyjęta - musiałem zaangażować imadło i długie szczypce - nie chciało puścić.

Zlutowałem 2 krążki, ich grubość wyszła po spolerowaniu 1,7mm już wszystko jest razem - 2 dziurki wywiercone na przewody. :)

Obrazek

Jeszcze dzisiaj wszystko złożę do kupy i sprawdzę, jak działa. Mam nadzieję, że chociaż coś to pomoże. :)

Na razie - dzięki za wszystko, niedługo będę się rozglądał za kolejnym światełkiem. :)

Wieczorem wrzucę zdjęcia, jak to cudo za 3$ świeci. :)

[ Dodano: 16 Październik 2014, 15:13 ]
Zmontowałem wszystko do kupy, między miedziane krążki, a podłoże diody, oraz od drugiej strony - jakby łączenie krążków z pigułą położona pasta termo - Arctic MX-2. Po parunastu sekundach świecenia na trybie 100% - cała piguła aż parzy - niewyobrażalny prąd tam musi płynąć...
Po złożeniu do kupy i wyciągnięciu zooma do końca (największe przybliżenie), tak żeby odsłonić kawałek obudowy, który styka się z pigułą - czuć w tym miejscu, że jest ciepłe (ale nie parzy, tylko delikatnie cieplejsze) i to występuje po około minucie, może trochę dłużej na maksymalnym trybie.

Na 50% jest już zupełnie inaczej - nawet tego ciepła na obudowie nie czuć, a na 10% myślę, że latareczka przeżyłaby nas wszystkich. :twisted:

Tak czy siak - modyfikacja na pewno bardzo pomogła. Dzięki za pomoc i teraz będę musiał myśleć nad kolejnym (tym razem nie zoom'owym) światełkiem. :wink:
Awatar użytkownika
inqo
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 22:46
Lokalizacja: Ilawa

Post autor: inqo »

przemek1602 pisze:To ledwo świeci i wciągneło cię? :D Jak kupisz porządną latarkę to wtedy się zacznie. Jedna, druga, trzecia :) Choroba taka to jest.
Witajcie, nazywam się Wojtek i jestem nałogowym flaszocholikiem :)
Dobrze, że są jeszcze inni tacy jak ja :D
Obrazek
kams
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 20:30
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: kams »

Ja właśnie wczoraj zamówiłem Convoya S2+. :mrgreen:
ODPOWIEDZ