Banggood

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Nie. Dostanie na kartę 176,23 PLN- zobaczycie.
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

U mnie też ostatnio zwrócili za dużo. Chodziło o te diody po 0.88$ z trzech przysłanych nie działała jedna. Napisałem że chcę zwrotu za tą jedną a oddali za wszystkie ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Uka pisze:Chinole rozliczają się w USD, to, że dostajesz info PLN to dla twojej informacji. Może z tego powodu są różnice, ostatnio kurs skacze jak głupi.
Sam tak na początku pomyślałem ale sprawdziłem kursy. W chwili zakupu 3,50, dzisiaj 3,64, więc raptem 5zł różnicy.
Uka pisze:Z Banggood tak samo, ale na pewno muszą mieć super przebicie na artykułach skoro są gotowi wysłać drugą sztukę.
Myślę że są na tym stratni, ale bardzo im zależy na dobrej opinii. A opinia jaka jest widać, jak coś kupuję to najpierw szukam u nich a potem na ebay :) W ogóle szybkość załatwienia całej sprawy mnie powaliła, napisałem jeden email, żadnego zdjęcia, nic, no ale wkleiłem link do YT gdzie jest porównanie jak działa a jak powinno działać. Myślę też że wpływ na tą decyzję miały spore zakupy jakie u nich ostatnio zrobiłem oraz osoby które kupiły towary z mojego polecenia (temat o budowie quadcoptera), i dzięki takiemu podejściu do reklamacji nadal będę ich polecał, to działa w dwie strony :)
picoex pisze:Myślę, że ich problem leży po stronie PayPala. Wpisują nr transakcji z której robią zwrot, a PP anuluje im całą transakcję o podanym numerze, bo nie kuma, że chodziło tylko o jej część.
Niby tak, ale to nie był spór PP, po prostu sami mi przyznali zwrot więc teoretycznie mogli wysłać dowolną kwotę i nawet tego nie księgować, przecie u nich jest wolny rynek i nie ma takich chorych przepisów skarbowych jak u nas, że jak będzie manko na 1 yuan to skarbówka zrobi im z kasy jesień średniowiecza :D
picoex pisze:Już spieszę im to wyjaśnić... tylko najpierw muszę zrobić parę innych rzeczy, które zajmą mi pewnie kilka lat.
To pewnie jak u nas, winę zwalą na kogoś na dole, dzieci pracujące w magazynie będą jeść suchy ryż bez ryby.

Ale mimo tego chyba to wina PP, PP ma usługę zwrotów która działa tak a nie inaczej, gdyby sami chcieli wysłać kasę na PP to musieliby zapłacić prowizje, no ale na pewno mniejszą niż ten naddatek.



BTW pilnujcie kursu $ bo spada, może być niedługo dobra okazja do kupna.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen pisze:BTW pilnujcie kursu $ bo spada, może być niedługo dobra okazja do kupna.
Pewniem jak będą mieli święto w Chinach, to kurs będzie najlepszy :razz:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Uka pisze:Z Banggood tak samo, ale na pewno muszą mieć super przebicie na artykułach skoro są gotowi wysłać drugą sztukę.
Mają! Różne pierdoły elektroniczne i inne plastikowe duperele które my "tanio" kupujemy w tych wszystkich sklepach w stacjonarnych sklepach w Chinach są 2-3 razy tańsze. Teraz nie podam źródła na jakim blogu to czytałem, w każdym razie pisał, ktoś, kto był w Chinach i po prostu relacje spisywał.

To jest prawdziwszy kapitalizm, niż w Polsce, zależy im na zadowoleniu klienta, żeby wrócił i innych namówił, u nas dalej to kuleje.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

W Chinach jest 2-3 razy taniej w sklepach czy na ulicy niż na portalach typu banggood, fasttech itp.
Jest nawet taniej niż na taobao i to sporo :)
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Rozmawiam z jedną firmą z Chin, która jakiś miesiąc temu stwierdziła że Ultrafire C8 za około 8 dolców to cena po kosztach i praktycznie nie ma na tym zarobku. Parę dni temu dostałem email od tej firmy z propozycją zakupu po cenie uwaga 3,8 USD. Wiem że będzie dziura pod diodą, to jest tylko przykład.

Nie wiem po ile w hurcie płacą za XM-L2. Pewnie nieco ponad 2$.

Niedługo będzie Chinese Dream. Zachód sukcesywnie przeżera swój dorobek ostatnich lat.
dariuszek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 09:17
Lokalizacja: Wawka

Post autor: dariuszek »

A ja musze napisac, że jestem niezadowolony z złoznej reklamacji w Banggood.
Kombinują jak mogą, aby tylko sie wymigac od rozwiązania sprawy.
Chcieli zdjecia i film uszkodzenia, wysłałem, potem cisza, wysłałem raz jeszcze cisza, załozyłem spor PP odpowiedzieli.
A teraz mi wyskoczyli z tym bym zamknął spór w PP, to mi wyślą towar :mrgreen:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dostałem dziś 2 silniki za free do mojej hexy, choć pisałem im o 1 sztuce innej niż reszta :mrgreen:
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

No i super, będzie zapas. Montuj to i chwal się, bo jakaś cisza w temacie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen pisze:Montuj to i chwal się, bo jakaś cisza w temacie.
Mam nocki i niechęć do wychodzenia z łóżka :razz:
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Ja doświadczyłem tego samego co dariuszek, chodziło o porysowaną szufldkę sim/sd ze smartfona, wysłałem zdjęcie a oni że to pewnie ja zrobiłem...
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Było zrobić inaczej, wrzucić zdjęcia porysowanego elementu tutaj do tego tematu, i podesłać im link do konkretnego postu. Pewnie nie będzie im się chciało tłumaczyć z polskiego, ale zobaczą banggood tu, banggood tam, i trochę się zdygają że stracą klientów. No co innego jeśli te szufladki nie istnieją w detalu i musieliby Ci całego smarkfona wymienić :)
dariuszek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 09:17
Lokalizacja: Wawka

Post autor: dariuszek »

U mnie chodziło o kamerke, po dotarciu do mnie okazało sie, że nie nagrywa dzwieku.
Po rozebraniu sprzętu zobaczyłem, że ktoś w ogóle nie wlutował mikrofonu.
Zdjecia i film wysłałem im chyba z 5 razy, bo za kazdym razem kto inny chciał i potem, ze im przykro i teraz próbują zrobic mnie w bambuko, że jak zamkne spór to dojdziemy do porozumienia.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Manekinen, pisali też że nie mają samych szufladek, no ale co z tego?
Niech napiszą do producenta że szufladka kaput i niech podeślą.
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
ODPOWIEDZ