Sample

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

A ja systematycznie od 2 miesięcy, co 2-3 tyg, zamawiam sample w Cree i nic mi nie przysyłają :sad:
Ale przynajmniej inne firmy są milsze i udało się wyciągnąć droższe scalaczki a także "egzotyczne" czyli niedostępne w kraju i raczej nie do zdobycia w ludzkiej cenie dla zwykłego śmiertelnika (np min zamówienie z USA 1000szt i z 50-100$ za przesyłkę) ... Tylko kiedy ja znajdę czas na zbudowanie czegoś z posiadanych już kilkudziesięciu różnych sampli :roll:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zamawiając na stronie Cree sample, co wpisujecie w Company ?
ILPT
Krawiec.diy
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 04:35
Lokalizacja: Czapury/Gądki

Post autor: Krawiec.diy »

skaktus pisze:Zamawiając na stronie Cree sample, co wpisujecie w Company ?
Wpisuje się tam nazwe firmy na którą zamawiasz bądź pracujeszi dobrze aby e-mail z tą nazwą się pokrywał. Ja zamawiam zawsze na firme i nie miałem jeszcze przypadku aby nie wysłali sampli, oczywiście są firmy które np. sample mają co prawda za free ale za wysylke trzeba płacić ale wtedy płace i każdy jest zadowolony. Są też firmy które wogóle sampli nie prowadzą, wtedy zostaje Farnell lub Mauser.

PS: nie rzucajcie sie masowo i nagle na sample od Cree bo jeszcze przyblokują jak kiedyś np: Analog Device i inne firmy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zastanawiam się co ma wpisać osoba prywatna, która prywatnie chciała by dostać sampla lub student (choć student może wpisać uczelnię).

Ponownie zamówiłem sample, jednak ani razu Cree nie wysłało mi żadnego maila z potwierdzeniem jak również żadnego sampla...Staram się od długgiego czasu ;)
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

ElSor pisze:A ja systematycznie od 2 miesięcy, co 2-3 tyg, zamawiam sample w Cree i nic mi nie przysyłają :sad:
Ale niespodzianka. 2 przesyłki od Cree a tam po boxie z książeczką i diodzie na MCPCB.
1 XM-L T5 zimna (5000-8300K)
1 XP-G Q4 ciepła (3000K)
I już dzień stał się jakiś weselszy :wink:
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Ja zawsze w company wpisuję brak, a oni sobie może myślą, że to nazwa firmy :mrgreen:

Sample od cree dostałem ;)

Podawałem mail uczelniany edu.pl
Ostatnio zmieniony środa 02 sty 2013, 20:06 przez cudny, łącznie zmieniany 1 raz.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Na jakie adresy zamawiacie - tj. maile szkolne / uczelniane czy typowo prywatne np. wp, o2 ? Po rejestracji Cree coś wam przesyła na maila czy cisza ?

No i drugie - jak długo czekaliście na wysyłkę / ile zgłoszeń wysłaliście ?
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Adres @ firmowy (to chyba podstawa, bo firmy raczej odrzucają zgłoszenia od wp, onet, gmail itp), jak jest ze szkołami tego nie wiem.
Zgłoszeń wysłałem 3-4, potwierdzenia na @ nie dostałem, także nie wiem jak długo szły przesyłki.
Awatar użytkownika
zgf1
Posty: 185
Rejestracja: poniedziałek 19 kwie 2010, 18:39
Lokalizacja: Zywiec

Post autor: zgf1 »

A od złożenia zamówienia ile czekaliście na przesyłkę?
Ostatnio zmieniony czwartek 03 sty 2013, 09:58 przez zgf1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Panie i Panowie.
Właśnie miła Pani z Maritexu dzwoniła w imieniu firmy Cree i mówiła, że ma moje zgłoszenie od nich w sprawie próbek diod XM-L (przypomnę, że firma Maritex jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce firmy Cree). Po trwającej kilka minut rozmowie nt zastosowania diody doszliśmy wspólnie do wniosku, że wyśle mi diodę XM-L2, na miedzianym podłożu, do prób. :mrgreen:
Na koniec dodam, że prośbę o próbki do Cree składałem w zeszłym roku i próbki takowe dostałem (info kilka postów wyżej).
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Witam, mam pytanie odnoście sampli SinkPAD-ów czy próbował ktoś zamawiać, że tak powiem "na studenta"? Jeśli tak to z jakim efektem.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Bez problemu, sample przyszły. Wypełniasz ankietę na ich stronie. Zamawiałem na maila @o2.pl. Przychodzą 21mm alu, po dwa do każdej zaznaczonej diody + list.

Wiecie może, czy ktoś sampluje dobre pasty termoprzewodzące?

ElSor, otrzymałeś sampelki z Maritexu? Do mnie pani dzwoniła, miała odezwać się na maila, ale jakoś cicho... trzeba będzie się upomnieć;)
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Złożyłem zamówienie, bo obecnie wszystko na ich stronie prowadzi do sampli ;). A te sinkpady dają dla każdej z tych 5 które się zaznacza czy tylko dla tej pierwszej o której się najbardziej marzy?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jarekk pisze:ElSor, otrzymałeś sampelki z Maritexu?
Mają mi dołożyć do kolejnego zamówienia, którego jeszcze nie złożyłem :razz:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

macgap90 pisze:A te sinkpady dają dla każdej z tych 5 które się zaznacza czy tylko dla tej pierwszej o której się najbardziej marzy?
Tak jak powyżej pisał Jarekk, przysyłają po dwa podłoża do każdej zaznaczonej diody. Mnie interesowały XP, MT-G, XM-L i dostałem w sumie 6 sztuk.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ