Zakup listwy antyprzepięciowej

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Temat ładnie się rozkręcił :D Ok zatem jestem zdania, że jednak UPS. Dziś miałem w ręce UPS'a firmy APC
i zastanawia mnie informacja jaką znalazłem na naklejce tegoż urządzenia-na wyjściu nie jest to sinus (to tak w skrócie),
czy zatem jeśli na wyjściu jest prostokąt, czy też piła to nie będzie się to kłócić z LCD'kiem?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

DNF, ja od kilku miesięcy przymierzam się do zbudowania centrum zasilania awaryjnego (wszystkie urządzenia zasilane z tego właśnie systemu) w mojej pracowni :mrgreen: Wstępnie wybrałem urządzenie poniżej:
http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 73451.html
plus dwa akumulatory AGM 12V ~120-150Ah połączone szeregowo (można ustrzelić nówki sztuki, znanych producentów w granicach 400-500zł/szt). Jedyne co mnie przeraża (poza ceną oczywiście) to niestety słaba żywotność aku ołowiowych :roll:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lut 2016, 19:54 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Tomku, fajnie, 1/3 wartości TV :D APC mogę mieć za free jak się ładnie uśmiechnę :wink:
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

W hutach są już systemy zasilania awaryjnego na ogniwach litowych + diesel, ale nie mam pojęcia jak to działa. Podobno są trwalsze i bardziej niezawodne.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

DNF pisze:to nie będzie się to kłócić z LCD'kiem?
Nie wiem ile prawdy jest w tym prostokącie czy trójkącie, ale LCD pracuje na napięciach stałych, więc raczej nie powinno. Po drodze masz zasilacze impulsowe i stabilizację.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Tam gdzie masz dobry zasilacz, z poprawną stabilizacją, to nie będzie różnicy czy trójkąt czy prostokąt.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

To teraz pozostaje pytanie czy zasilacz jest dobry :D
dalu
Posty: 91
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 19:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: dalu »

a jest na czarnej liście? :mrgreen: jeśli tak to zamykam temat :razz: (wybaczcie nie mogłem sobie odmówić)
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

DNF pisze:czy zasilacz jest dobry
skoro nie kłóci się z PC to raczej z TV nie będzie.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

No dobra, ja dzisiaj zaszalałem :twisted: Właśnie przytaszczyłem do warsztatu dwa nowe AGMy 12V 120Ah (34kg waga jednego) <zmeczony> Niby żywotność 10-12lat (zobaczymy w praktyce). Do tego zamówiona przetwornica Sinus UPS 24V 2500W (1800W ciągłej). Jak będę montował i uruchamiał, może zrobię jakieś fotostory ;)
Sometimes darkness can show you the light
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

@Bocian, czekam na info bo sam też planuję zakup.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Jedna z moich listew, stara, ale...
nadal w sprzedaży :roll: warto?

http://hsk.com.pl/index.php?page=acar-504wf-s1
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Mam tą listwę, ale co do skuteczności ciężko się wypowiedzieć. Przypominam sobie jedną sytuację w której mogła uratować mi sprzęt, podczas burzy i bliskiego wyładowania, sąsiadom w bloku popaliło się kilka sprzętów typu zasilacz w komputerze, telewizor.
Mój model wygląda na nowszy względem Pyry, i kurcze jest zanitowany, a nie bardzo mam ochotę ją rozwiercać.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ