Wybór power banku

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Przecież to podróbka. Nigdzie nie ma ani loga ani nic napisane że to Xiaomi. Jest napisane "dla Xiaomi .....".
Edyta
Posty: 2
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 13:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Edyta »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :wink:
Przepraszam, że prawdopodobnie zaniżam poziom tego wątku, ale szukam sobie drugiego powerbanku, i mam jedynie pytanie - http://allegro.pl/power-bank-9600-mah-4 ... 00921.html - jak sądzicie, czy jest duże prawdopodobieństwo, że to ustrojstwo wybuchnie mi w rękach? Po prostu zaciekawił mnie ten unikatowy, wielofunkcyjny "model" :mrgreen:
Pozdrawiam, E.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Z pojemności najlepiej skreślić jedno zero. Poza tym - jest szansa że będzie działał. Na fajerwerki też jest szansa jeśli zapalniczka nie będzie odpowiednio izolowana termicznie.
Generalnie jednak - nie polecam :)
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Chyba jakieś "nowocześniejsze" bailongi wkładają do środka.
Nie wiem czy gdzieś można kupić taniej
http://www.banggood.com/Original-XIAOMI ... 23637.html
ale chyba nie ma sensu dla pozornej oszczędności kilku zł kupować niby Xiaomi z niewiadomego źródła ;)
Edyta
Posty: 2
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 13:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Edyta »

Łał! Czyli byłoby nawet 5w1. Opcja pirotechniki brzmi baaardzo zachęcająco! :mrgreen: Jednak chyba poszukam czegoś bardziej standardowego... Dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam, E.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Czy te PB na 1/2 ogniwa (po ok 1-2USD) mają zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, czy można się spodziewać bum? Jak to jest w PB ENB itp, w Soshine E3 chyba jest takowe zabezpieczenie?
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

W 99% power banków nie ma.
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
baka
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: śląsk

Post autor: baka »

alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Co sądzicie o tej cenie i o sprzedawcy TU
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Czytamy, czytamy...

2.This is NOT xiaomi power bank, we DO NOT accept dispute for not originals on this item. This powerbank can charge for iPhone5 1-2 times, fully functional.
we offer half a year's warranty on this item(satisfaction guaranteed!).
https://translate.google.pl/#en/pl/This ... anteed!%29.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

ehhhhhhhhh no tak nie spojrzałem niżej, zasugerowałem się nagłówkiem "Best seller all 100% Original Xiaomi Power Bank 10400mAh Xiaomi portable battery Xiaomi Phones Andriod phone fastest shippin" i dalej już nie patrzyłem, przepraszam :(
ten to już chyba oryginał TU
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Pojawiają się komentarze że nie oryginalne...
Oryginalne są na BG http://www.banggood.com/Original-XIAOMI ... 23637.html
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

zieloczek100 pisze: W tych PB: http://www.mhunt.pl/obudowa-powerbank-s ... -4-x-18650
Można używać ogniw o różnym stanie naładowania.
Jestes pewien ze jest wewnątrz balanser ktory spowoduje ze bez problemu wkladasz ogniwa ktore maj 3V i 4.2 V a potem się równo naladuja ?
Bo czym innym jest zapis ze ogniwa mogą być dowolnej pojemnosci.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2015, 10:09 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekErnest
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
WojtekErnest pisze:Bo czym innym jest zapis ze ogniwa mogą być dowolnej pojemnosci.
Tu masz całkowitą rację, ale...
WojtekErnest pisze:
zieloczek100 pisze: W tych PB: http://www.mhunt.pl/obudowa-powerbank-s ... -4-x-18650
Można używać ogniw o różnym stanie naładowania.
Jestes pewien ze jest wewnątrz balanser ktory spowoduje ze bez problemu wkladasz ogniwa ktore maj 3V i 4.2 V a potem się równo naladuja ?
Co ma do rzeczy balanser przy równoległym połączeniu ogniw?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2015, 20:52 przez Pyra, łącznie zmieniany 1 raz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Pyra pisze: Co ma do rzeczy balanser przy równoległym połączeniu ogniw?
Pozdrawiam
No własnie do tego zmierzam że na 99,99 % są one równolegle połączone i nie ma tam balansera. Nie (wolno) powinno się zrównoleglać ogniw o różnym napięciu . Płynie wtedy b.duzy prąd wyrównawczy który ładuje rozładowane ogniwo nawet kilkoma Amperami które oddaje akumulator naładowany.
Zatem ZANIM włozymy ogniwa do takiej ładowarki to winny mieć jak najbardziej zbliżone napięcie oraz podobną pojemność. I zgodnie z opisem mogą to być 4 (równe) słąbe ogniwa np 1,6 Ah lub np 4 x 3 Ah. Róznica będzie tylko w ogólnej pojemności/wydajnosci PB.
W pierwszym przypadku 6,4 Ah a drugim 12 Ah.
Odnoszę się w tym poscie do pytania :
flojd pisze:ładują/rozładowują się jednocześnie, czy niezależnie od siebie? Chciałbym go używać głównie jako magazynek ogniw, więc muszę mieć możliwość załadowania ogniwa zużytego, gdy obok jest ogniwo w pełni naładowane. Druga sprawa to jakim prądem ogniwa są ładowane?
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2015, 20:54 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekErnest
ODPOWIEDZ