Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
okupant
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Tychy/Londyn
Kontakt:

Post autor: okupant »

Czyli coś takiego, jak w Feniksie LD10? Tzn. reverse.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie wiem, co jest w LD10 :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

okupant na rower bierz reverse. Myślę, że i do codziennego użytkowania się lepiej sprawdzi. Nawet w rękawiczkach zmiana trybu odbywa się pewnie ,czego nie można powiedzieć np o revers w mactronic scream, tam trzeba mieć dużo wyczucia

edit
Zmierzyłem napięcie na ogniwie którym świeciłem do zadziałania zabezpieczenia , po może minucie od zadziałania zabezpieczenia wymieniłem na "świeże"(masło maślane). Jeśli odcięcie było przy 2,8V to po powrocie do domu ok 1,5h było 3,4V więc nieźle "wstało"-samsung 2600. Teraz sprawdzę ile ma ogniwo natychmiast po zadziałaniu zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Różnica napięć na rozładowanym ogniwie pod obciążeniem i luzem wynosi około 0,5V, więc nie zmierzysz tego wyjmując akumulator z latarki.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

I co jest już ta regulacja temperatury poprzez regulację natężenia?
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

zennez pisze:I co jest już ta regulacja temperatury poprzez regulację natężenia?
greg pisał na pw że jeszcze nie, że może na święta będzie. Sam na nie czekam.. :)
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

neutrinus pisze:
zennez pisze:I co jest już ta regulacja temperatury poprzez regulację natężenia?
greg pisał na pw że jeszcze nie, że może na święta będzie. Sam na nie czekam.. :)
mi napisał:
greg pisze:aktualnie z powodu nadmiaru pracy w czasie przedświątecznym termin dostępności wersji z zabezpieczeniem termicznym musiałem przełożyć na początek stycznia. Muszę dokonać drobnej korekty w oprogramowaniu i ponownie przetestować dokładnie sprzęt.
Lampka mi potrzebna właśnie na okres zimowy, ale jeśli się przeciągnie zbyt długo to zrezygnuję, bo muszę mieć jakieś światło w tym okresie.
Pozdrawiam
Julek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Julek »

Witam,
zamówiłem niedawno właśnie tą latareczkę w obudowie L2 reflektorem OP i naturalną barwą diody :mrgreen:
Pierwsze wrażenie, jak zaświeciłem w pokoju wieczorkiem przy oświetleniu bocznym, było mniej więcej "o kurcze :o ale to daje :mrgreen: " jednak po chwili zobaczyłem że to dopiero 10% mocy latareczki :lol: po przełączeniu na tryb 100% i zaświeceniu w sufit nastała całkowita jasność w moim pokoju :cool: Wieczorne testy przed blokiem były równie pozytywne :mrgreen: Gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym szukającym mocnej latareczki EDC i na rower :super: :hyhy:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam bydgoszczanina :D
Fajnie, że jest nas coraz więcej.
Szykuj się na spotkanie jeszcze w tym roku!
Pozdrawiam
DNF
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

Czy ktoś z okolic 3-miasta ma tą lampkę od Grega ? Co prawda zgłosiłem już chęć nabycia ale ciągle się waham czy w wersji XM-L czy XP-G . Jeśli ktoś ma owe lampki to może udało by się jakieś spotkanko by porównać obie i co mi bardziej odpowiada (lampka ma być do kieszeni nie na rower) ?
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Pykacz ., widziałem w akcji wersję na XML i powiem że tak powinny świecić latarki. Mając taką latarkę masz minimum komfortu że będziesz miał jasno w miare daleko i szeroko. Teraz mi głupio włączać swoją na xpg...
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

chyba maksimum komfortu :D
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

. Minimum komfortu ma ten kto sobie prosto w ślipia odpali 100%. Poszedłem z psem i spotkałem znajomego, oczywiście "poka,poka" no to na! Łup i minutę ślepy.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Pykacz ., prawdopodobnie prędzej czy później i tak kupisz lampkę z XM-L, więc lepiej kup ją od razu, taniej Ci wyjdzie :mrgreen:
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Greg, a ile droższa będzie wersja z kontrolą temp. i ile kosztuje ten rowerowy wyłącznik?
ODPOWIEDZ