UltraFire WF-502B - Przygasa

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
G!zmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Kielce / Łódź

Post autor: G!zmo »

DNF pisze:Wystarczy podkladkę zastosować :)
Na Kai są takie 10szt chyba za 4.5zł
Możesz również wyciąć z tektury :)
Ten driverek to step-down, można go spokojnie do 2A dociągnąć :D
Pozdrawiam
DNF
Mógłbyś mi linknać bądź podać nazwę pod jaką mam tego szukać?
Ostatnio zmieniony piątek 26 sie 2011, 15:01 przez G!zmo, łącznie zmieniany 1 raz.
tomasz_kombi
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 08 kwie 2010, 01:05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomasz_kombi »

Zwarcie do diody i podkładka?
W takim razie to też przetestuję.
Ale z tym patentem na "poluzowanie" gwintu i klej bo w sumie to jakaś fabryczna podkładka już jest:
Obrazek
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
G!zmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Kielce / Łódź

Post autor: G!zmo »

Bardzo dziekuje :)

A korzystając od razu zapytam czy nic się niestanie z latarka jak zmostkuję sprężynki tak jak koledzy pisali wyżej?
Ostatnio zmieniony piątek 26 sie 2011, 15:00 przez G!zmo, łącznie zmieniany 1 raz.
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

Może nic się nie stanie, ... a jak się stanie to tylko będzie lepiej :)
Zmostkować warto, szczególnie przy dużych prądach są po prostu mniejsze straty na sprężynce. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
G!zmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Kielce / Łódź

Post autor: G!zmo »

No myślałem nad zmiana diody i driverka ale ja się kompletnie na tym nie znam i raczej nie wiem czy umiał bym to zmontować :) Chyba ze ktoś chętny odpłatnie zmodować mi latareczkę ?
Ostatnio zmieniony piątek 26 sie 2011, 15:00 przez G!zmo, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

To zależy czy na lepsze ^^
Bez poprawienia termiki, do dioda moment i odparuje.
Drivera nie trzeba zmieniać. Jeśli zasilasz całość z 2x 16340, to nawet 2A możesz puścić w diodę z tego drivera.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
G!zmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Kielce / Łódź

Post autor: G!zmo »

DNF pisze:To zależy czy na lepsze ^^
Bez poprawienia termiki, do dioda moment i odparuje.
Drivera nie trzeba zmieniać. Jeśli zasilasz całość z 2x 16340, to nawet 2A możesz puścić w diodę z tego drivera.
Pozdrawiam
DNF
Zmostkowałem sprężynki przesmarowałem gwinty i zauważyłem ze jest ok tylko faktycznie bardzo szybko robi się ciepła :( Jak można poprawić odprowadzenie ciepła ? Czytałem ze gdzieś wpycha się folie aluminową tylko nie wiem gdzie jak byś mógł mi podpowiedzieć będę wdzięczny :)

P.S Między reflektor a obudowę ta folie aluminiowa?
Ostatnio zmieniony piątek 26 sie 2011, 14:59 przez G!zmo, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Tak dokładnie, między reflektor a obudowę, choć lepszy rozwiązaniem jest wsadzenie litej blaszki.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
G!zmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Kielce / Łódź

Post autor: G!zmo »

DNF pisze:Tak dokładnie, między reflektor a obudowę, choć lepszy rozwiązaniem jest wsadzenie litej blaszki.
Pozdrawiam
DNF
Litej blaszki chodzi np. o miękką miedz?
Ostatnio zmieniony piątek 26 sie 2011, 14:59 przez G!zmo, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

..lita znaczy, że w całości, a nie że miękka.
Może być miedziana, może być aluminiowa.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Kolego G!zmo proszę o stosowanie się do regulaminu pkt. 12, który to zaakceptowałeś. Widzę, że korzystasz z firefoxa, a on sam sprawdza pisownię, chodzi o polskie litery. Proszę też o poprawienie dotychczas napisanych postów.
Co do poprawy termiki, to dobrze jest posmarować pastą termo gwintowane połączenie piguły z reflektorem.
Blaszka którą powinieneś owinąć cylindryczną część reflektora powinna mieć grubość około 0,3mm, ale możesz to sobie dokładnie wyliczyć, mierząc średnicę reflektora i gniazda.
Podkładka izolacyjna na diodę, bardzo często ulega przerwaniu nie na samej diodzie, lecz na miejscach lutowania kabelków i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę..

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
dzik86
Posty: 22
Rejestracja: piątek 31 gru 2010, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: dzik86 »

Witam,
zapytam przy okazji, czy taka plecionka będzie odpowiednia do mostkowania sprężynki ?

http://allegro.pl/tasma-lutownicza-plec ... 46314.html
Awatar użytkownika
G!zmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Kielce / Łódź

Post autor: G!zmo »

Pyra pisze:Witam
Kolego G!zmo proszę o stosowanie się do regulaminu pkt. 12, który to zaakceptowałeś. Widzę, że korzystasz z firefoxa, a on sam sprawdza pisownię, chodzi o polskie litery. Proszę też o poprawienie dotychczas napisanych postów.
Co do poprawy termiki, to dobrze jest posmarować pastą termo gwintowane połączenie piguły z reflektorem.
Blaszka którą powinieneś owinąć cylindryczną część reflektora powinna mieć grubość około 0,3mm, ale możesz to sobie dokładnie wyliczyć, mierząc średnicę reflektora i gniazda.
Podkładka izolacyjna na diodę, bardzo często ulega przerwaniu nie na samej diodzie, lecz na miejscach lutowania kabelków i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę..

Pozdrawiam
Posty poprawione :)

Co do blaszki to mam miedzianą taśmę jeszcze nie sprawdzałem ile ma grubości ale na oko chyba wejdzie. W każdym razie bardzo dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
dzik86 pisze:zapytam przy okazji, czy taka plecionka będzie odpowiednia do mostkowania sprężynki ?

http://allegro.pl/tasma-lutownicza-plec ... 46314.html
Może być, choć trzeba uważać, bo jest pokryta topnikiem, i może się cała polutować, w końcu jej zadaniem jest odsysanie cyny....
G!zmo pisze:Posty poprawione :)
Dzięki, to naprawdę pomaga wyszukiwarce dobrze pracować.
Blaszka powinna ciasno wejść w szczelinę, im większą powierzchnią będzie przekazywać ciepło tym lepiej.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ