Dobra cena - dobre zmiany (?)

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

max4max pisze:...niektórym chyba zazdrość do wszystkiego, czego sam nie robi, nie chce robić, nie umie czy po prostu mu się nie chce przysłania wszystko inne, na zasadzie psa ogrodnika. Takie typowo polskie, rzekłbym polaczkowate nawet.
Podaj 1 argument dlaczego forum ma pomagać w zarabianiu osób, które nic dla tego forum nie robią?
Dlaczego forum ma wspierać sprzedawcę, który wg administracji forum jest nieuczciwy?

Pisząc o polaczkowatym zachowaniu sam się zdefiniowałeś. Jesteś pan zwykły cham, prostak i burak aż boli. Przykro mi, że zużywasz powietrze.
Aż chciałbym się z tobą umówić na małe tete a tete i pokazać ci inną stronę Polaka. Tą bardziej zawziętą, nieustępliwą i gorącego usposobienia.
Jeżeli będziesz w okolicy Kępna, pisz śmiało. Poświęcę ci 30 sekund.

Mógłbyś potem do woli pisać o polackowatosci.
Wiecznie w drodze.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Żeby nie uciekło czasem w jakiejś edycji:
Barton_ pisze:Podaj 1 argument dlaczego forum ma pomagać w zarabianiu osób, które nic dla tego forum nie robią?
Dlaczego forum ma wspierać sprzedawcę, który wg administracji forum jest nieuczciwy?

Pisząc o polaczkowatym zachowaniu sam się zdefiniowałeś. Jesteś pan zwykły cham, prostak i burak aż boli. Przykro mi, że zużywasz powietrze.
Aż chciałbym się z tobą umówić na małe tete a tete i pokazać ci inną stronę Polaka. Tą bardziej zawziętą, nieustępliwą i gorącego usposobienia.
Jeżeli będziesz w okolicy Kępna, pisz śmiało. Poświęcę ci 30 sekund.

Mógłbyś potem do woli pisać o polackowatosci.
Takie odpowiedzi bardzo lubię. Od razu wiadomo o co chodzi :)
Co do zniesławień nie będę się odnosił. Mam nadzieję, że administracja się tym zajmie odpowiednio.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Kiedyś dobra cena to było naprawdę coś ciekawego, ludzie bezinteresownie podawali linki do ofert które ich zainteresowały, zwykle nie było ich w reklamach na pierwszej stronie portali sprzedażowych. W pewnym momencie pojawiły się reflinki na skalę masową, niektórzy wrzucali co popadnie, nawet nie sprawdzając czy dana oferta jest aktualna, albo choćby dobra.
To było źle bo pełno jest miejsc w internecie gdzie ludzie wrzucają co popadnie. Temat w pierwotnym kształcie umarł. Fajnie by było aby ożył i to zapewne jest zamierzeniem administratorów. Też jestem za tym. Ale jak widać i na taką masę ofert jest zapotrzebowanie. Sugeruję aby otworzyć drugi temat "dobra cena reflinki" życie samo zweryfikuje. Co do samych reflinków - jeśli będzie temat gdzie będzie to 9znaczone to nie widzę powodu aby ich nie było. To przecież nie jest dochodowe forum więc nikt nie straci na tym że ktoś zarobi.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Wydaje mi się, że każde rozbicie Dobrej Ceny na z refami/bez, kategorie zakupu itp. jeszcze bardziej położy temat, w którym wszystko było w jednym miejscu. Skomplikowane rozwiązania często się nie sprawdzają.

Może w regulaminie DC trzeba podać, że niektóre propozycje zawierają refy i autor posta lub ktoś inny może odnieść korzyść gdy z linku coś zakupimy? Wtedy każdy kupujący będzie mógł sam zdecydować, czy edytuje link, czy nie.
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Siwy pisze:Może w regulaminie DC trzeba podać, że niektóre propozycje zawierają refy i autor posta lub ktoś inny może odnieść korzyść gdy z linku coś zakupimy? Wtedy każdy kupujący będzie mógł sam zdecydować, czy edytuje link, czy nie.
To byłoby najlepsze. Zamiast samemu szukać okazji można skorzystać z linku.
Nie chcesz refa - edytujesz.
Chcesz powiedzieć dziękuję - nie edytujesz.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Zamiast pisać o czymś czego nie ma polecam niektórym jeszcze raz przeczytać mój post z dobrej ceny > viewtopic.php?p=253621&highlight=#253621 a w szczególności fragment:
Nie chcemy widzieć na tym forum żadnych reflinków niewiadomego pochodzenia - same linki bez "dodatków" prowadzące do przedmiotu / produktu. Osoba, która wynajdzie samodzielnie coś w okazyjnej cenie i chce się tym pochwalić z innymi, np w tym temacie, może dodać swój reflink (jeden, za każdym razem ten sam), jednak musi za każdym razem o tym jawnie poinformować pozostałych uczestników forum i równolegle umieścić czysty link do tego samego przedmiotu. Również można podać link do innego miejsca w sieci, gdzie owe kody są publikowane, by nie łamać zasad udostępniania owych promocji.
Większość z nas, jeśli nie wszyscy, chętnie odwdzięczymy się osobie dającej SWÓJ reflink do interesującego nas produktu. Reklamy jednak nie chcemy żadnej.

I proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, kolejne prywatne wycieczki będą miesięcznym odpoczynkiem dla obu Panów.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

ElSor, Skoro tak piszesz
ElSor pisze:dla obu Panów.
rozumiem , że chodzi o mnie.
Wykaż więc proszę, że adresowałem personalnie swój post, a drugiej strony ten drugi pan konkretnie napisał pod moim adresem zniesławienia.
Rozumiem, że wygodnie Ci zajmować takie a nie inne stanowisko, gdyż ten pan popiera dokładnie to co robisz , w przeciwieństwie do mnie, a więc nie jesteś osobą bezstronną.
Żądam więc konkretnego ustosunkowania się administracji do wpisów mnie zniesławiających.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Nie chcę ciągnąć tematów ani osobistych wycieczek prowadzić. Wypada jednak wyjaśnić skąd taka reakcja.

Jestem Polakiem, jestem dumny z Polski. Polskość to uczucie, które daje mi poczucie godności.
Pisanie małą literą i z pogardą o polaczkowatości jest po stokroć gorsze od słów cham, gbur czy prostak.
Ja świadomie obraziłem jedną osobę a "polaczkowatość" obraża cały naród (przynajmniej dumną i świadomą jego część).

Jeżeli obrażony max4max wyrazi chęć, wymienię się z Nim danymi prawników co umożliwi pozwanie i pozwanie wzajemne przed sądem powszechnym.
Skoro w opinii max4max administracja jest stronnicza to odwołajmy się do autorytetu i rozsądku sądu powszechnego, który rozsądzi przy kim racja.

Mam nadzieję, że nie naruszam regulaminu.
Z mojej strony koniec tematu w tym wątku.

Z przyjaznym pozdrowieniem i wyrazami szacunku
B_
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

max4max pisze:Wykaż więc proszę, że adresowałem personalnie swój post
Proszę bardzo:
max4max pisze:Ale jak widać niektórym chyba zazdrość do wszystkiego, czego sam nie robi, nie chce robić, nie umie czy po prostu mu się nie chce przysłania wszystko inne, na zasadzie psa ogrodnika. Takie typowo polskie, rzekłbym polaczkowate nawet.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

To jest dowód , że adresowałem to do @Barton_ ?
To jest ta wycieczka osobista, czyli personalna skierowana do konkretnej osoby?
Ja tu widzę pewną manierę w społeczeństwie ogólnie przeze mnie opisaną, znaną od dziesiątek lat - "pies ogrodnika".
A skoro tak, to czekam na ciąg dalszy.
fugaz
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 09:45
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: fugaz »

Podaj 1 argument dlaczego forum ma pomagać w zarabianiu osób, które nic dla tego forum nie robią?
Dlaczego forum ma wspierać sprzedawcę, który wg administracji forum jest nieuczciwy?
Zupełnie nie rozumiem postrzegania przez Ciebie problemu, ja raczej zadałbym pytanie dlaczego forum uniemożliwia mi skorzystanie z okazji zakupu czegoś po niższej cenie.

Kupuję w Chinach już od wielu lat i może jestem wyjątkiem, ale ani z BG ani GB nie miałem nigdy problemów.

Przepraszam za brak polskich znaków, piszę z telefonu, a słownik działa jak chce.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 gru 2017, 17:51 przez fugaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W czym forum uniemożliwia Ci zakup po niższej cenie?
Wiecznie w drodze.
fugaz
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 09:45
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: fugaz »

Ponieważ blokuje pozostawienie ofert w „dobrej cenie”, we wcześniejszej formie.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Zasady tutaj panujące umożliwiają wstawianie czystych linków. To nie forum ale interesowność innych osób wpływa na ograniczenia w dostępie do ofert.

Można wrzucać link do okazji. Bez reflinków. To jest działanie dla innych.
Wrzucanie albo z refami albo wcale to interesowność i próba dorobienia sobie na forum bez dawania od siebie dla innych.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Barton_, A Tobie co za różnica czy kupisz produkt który Cię zainteresuje z reflinka czy z czystego linka? Ty przecież żadnych dodatkowych kosztów nie ponosisz... :roll:
ODPOWIEDZ