Srodek do usuwania sladow paluchow z lusterek "Kolodium

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Mówię poważnie nie wiem nie mam zmywarki! Może sa jakieś programy które delikanie traktują zawartość?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ciepła woda bez tabletki ino z nabłyszczaczem oczywiście program z suszeniem i gotowe.
Tak czyściłem ref od DBS-a , koleś potłukł szybkę i syfu się dostało do środka jak i kilka szklanych odprysków, wyszło całkiem ok. Z tabletką też nie miałem jakiś niespodzianek z innymi refami ale to może zależeć od rodzaju takiej tabletki.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Dzięki za odpowiedzi ;)

Ja także nie posiadam zmywarki, ale o ile dobrze zrozumiałem, to ciepła woda nie powinna zaszkodzić i śmiało mogę wykonać taką kąpiel?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Tak z odrobiną płyny ja to robie i wytrząsam pozostałe krople wody. Nie pozwalam im wyschnąć na reflektorze.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

..bo zostawiają brzydkie zacieki :)
O czym się właśnie przekonałem.

Po czym wziąłem na to poprawkę i spryskałem lakierowaną powierzchnię płynem do mycia szyb, a następnie wysuszyłem całość suszarką .

Teraz refek lśni :mrgreen:

Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Po myciu zwykłą wodą z płynem do naczyń należy przepłukać 2-3 razy wodą demineralizowaną (do akumulatorów), żadnych zacieków nie będzie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

W laboratoriach do tego celu (zeby nie bylo zaciekow na kolbach etc, bo to moze wrecz zmieniac reakcje/falszowac wyniki) uzywaja metanolu - bo szybko paruje. Wiec czysty etanol tez da radę, albo izopropanol - tani jest i przyda sie do czyszczenia elektroniki itp. Woda jednak schnie dosyc dlugo. Tylko nie używajcie acetonu na żadnych plastikach - kiedyś tak stopiłem "aluminiowy" ref z DX :P
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

To chyba było alu od skośnookich :razz: , ale faktycznie zmywacza lepiej nie używać wogóle poza jego głównym przeznaczeniemi.

Izopropanol jest lepszy a działa tak samo , najlepiej kupić sobie spray bo z butli szybko "ucieka" tak samo zresztą jak benzyna nawet najlepiej zakręcony.
elektroda.pl
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

No w opisie byl aluminiowy - a acetonu uzywalem do rozklejenia gwintow. Gwinty puscily, a aluminium splynelo z plastiku...teraz jest na prawde aluminiowy :) Aceton jest znacznie lepszym rozpuszczalnikiem do wszelkiego rodzaju klejow polimerowych(dlatego tak dobrze rozpuszcza plastiki) i malych stezeniach jest metabolizowany i nieszkodliwy. Izopropanol nie rozpusci kleju polimeroowego. Aceton zmiękcza nawet super glue.
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Dziś będąc w okolicy wstąpiłem do sklepu z poniższej aukcji po izopropanol:
http://www.allegro.pl/item847449618_ipa ... gowek.html

Na warsztat tym razem poszedł ref SMO z DX'a..
Najpierw. w celu nabłyszczenia użyłem Clinu (z alkoholem). Było OK.
Zanim płyn wysechł chciałem zmyć go zakupioną substancją... i co się okazało?
Refek nadaje się do kosza. Izopropanol częściowo rozpuścił lakier i powstały małe, paskudne dziurki w strukturze :neutral:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 gru 2009, 21:10 przez LightLover, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

LightLover , jesteś pewien że to co tam sprzedają na aukcji to czysty IPA ? bo mi coś się wydaje podejrzane to , ipa nie powinnien reagować bo dotknięciu z lakierem ,co innego gdybyś mocno tarł czymś nasączonym ipa .
elektroda.pl
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że tak...

Nie zauważyłem niczego, co mogłoby wzbudzać moje podejrzenia.
Ani obsługa sklepu, ani aukcja, ani sam środek.
Zerknij na podany link, jest tam zamieszczony skan pełnej specyfikacji.

Może po prostu kolejny raz potwierdza się jakość DX-owych produktów :roll:


Oczywiście nie został "spłukany" cały lakier, lecz tak jakby refek został podziurkowany.
Trudno i tak leżał bezużytecznie (wymieniłem go na OP).
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

czy na refie jest lakier ?
Nocny Marek
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 13 gru 2009, 20:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nocny Marek »

Jeżeli odbłyśnik wykonany jest z polerowanego aluminium - możemy użyć dowolnego rozpuszczalnika organicznego (aceton, rozp. nitro, benzyna ekstrakcyjna, różne alkohole).
Jeżeli odbłyśnik jest napylany na tworzywo sztuczne - zaczyna się loteria. Może być napylony bezpośrednio na tworzywo sztuczne i wówczas można użyć etanolu, metanolu, izopropanolu i nic złego się nie stanie. Jeżeli producent użył podwarstwy z lakieru - mógł zastosować lakier spirytusowy. Ponieważ napylona warstwa jest mikroporowata, każdy alkohol i większość rozpuszczalników organicznych uszkodzi podwarstwę lakierową. Najbezpieczniej użyć ciepłej wody i detergentu przeznaczonego do mycia okien (nie zostawia smug). Po umyciu przepłukać wodą demineralizowaną i przedmuchać do sucha strumieniem powietrza. Tą metodę przetestowałem z dobrym skutkiem przy czyszczeniu reflektorów samochodowych.

Pozdrawiam, Nocny Marek

Zapomniałem o jeszcze jednej metodzie wykonania odbłyśnika - metalowy, nie polerowany, lakierowany i napylany - tryb czyszczenia jak w plastykowym lakierowanym.
Ostatnio zmieniony wtorek 15 gru 2009, 01:43 przez Nocny Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Reflektor jest aluminiowy z napyloną warstwą odblaskową. Czym jest ta warstwa, szczerze mówiąc nie wiem.

Metoda opisana wyżej przez Nocnego Marka jest jak najbardziej OK.
Wiem, bo wcześniej testowałem na innym reflektorze.
Konieczne jest tylko szybkie przedmuchanie powierzchni z wody. Najlepiej strumieniem ZIMNEGO powietrza.
ODPOWIEDZ