Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
W piątek wybraliśmy się na event organizowany przez śląskich keszerów, Independence po raz szósty, na miejscu okazało się że przy okazji odpalony zostaje projekt Oberschleisen. Udało mi się złapać FTFa na, chyba najlepszej skrzynce projektu "Gruba". Po dwóch dniach "walki" na terenach szkód górniczych i hałdach, wróciłem cały, zdrowy i bogatszy o nowe znajomości i wiedzę. Przy okazji, znalazłem 62/100 założonych keszy.
Tu jest link do geościeżki , czyli można zobaczyć jak to wygląda.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Kaj je gruba, muszóm być i chołdy, pra. :mrgreen:

Normalnie słownik mi w telefonie wariuje
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pyra pisze:W piątek wybraliśmy się na event organizowany przez śląskich keszerów, Independence po raz szósty
Jeszcze na tydzień przed, zapomniawszy o chrzcinach u "szwagra", miałem plan przybyć na spotkanie, tym bardziej, że z przecieków wiedziałem o projekcie. Niestety wizyta u mojej szybko zmieniła plany na długi weekend. :cry:
Widzę i słyszę, że spot był przedni a i nawet znajome twarze na zdjęciach widuję :razz:
http://forgottensilesia.vv.si/wp-conten ... C_2832.jpg
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
No cóż, ja też nie mogłem zostać dłużej i zrobić cały projekt, bo od 7:00 w poniedziałek zacząłem dyżur wypadkowy w pracy... Ekipa podjęła finał beze mnie. :cry:
A moja gęba tam się kilka razy pojawiła na fotkach...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Pyra, to jeszcze 60km na południe i już byś był w moich stronach :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Pyra pisze:Independence po raz szósty, na miejscu okazało się że przy okazji odpalony zostaje projekt Oberschleisen.
cieszę się, że są organizowane tak fajne imprezy ale jakoś mi się przykro robi że to wszystko się po polsku nazywać nie może, choćby z kaszubska ale rodzimie...a tu independansy i inne takie. Nie żebym był patriotą ale polskość się chyba jakoś zatraca powoli...

p.s. światełko w tunelu? Projekt "Gruba" to polska gruba czy jakiś skrót od Ground Revolution ......itd?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Calineczka pisze:p.s. światełko w tunelu? Projekt "Gruba" to polska gruba czy jakiś skrót od Ground Revolution ......itd?
Gruba, to po śląsku po prostu kopalnia. Śląsk w swojej gwarze ma bardzo dużo niemieckobrzmiących wyrazów. Na przykład spotkałem ludzi którzy nie bardzo wiedzieli gdzie jest Góra Św. Anny, ale na hasło Annaberg reagowali natychmiast. No wiesz "w antryju na byfyju stoi szolka tyju" i takie tam :) . Gwara śląska, kaszubska czy inna też jest dziedzictwem kulturowym i nie szkodzi polskości. Ja również mieszkam na Śląsku ale cieszyńskim (jestem cysarok a nie hanys) i moja gwara nieco się różni o górnośląskiej, a pracuję na pograniczu Górnego i Cieszyńskiego, to dopiero mieszanka językowa wychodzi. Nie zawsze też jestem w stanie do końca zrozumieć (chodzi o pojedyńcze wyrazy) rodowitych hanysów, zwłaszcza tych ze starszego pokolenia. Byłem kiedyś świadkiem jak kolega (ortodoksyjny hanys :mrgreen: ) rozmawiał z facetem z o ofercie na telefon kom. i śmigał z nim czysto po śląsku, kiedy ten złośliwie protestował, to dowiedział się, że jeśli chce hanysa wkręcić w kolejny abonament to musi musi się nauczyć jego "godki i tyla". Brzmiało to mniej więcej tak "Jo móm swojigo mobila na karta i żodnego abonamyntu nie chca. Weź sie chopie ody mnie odłónacz i dej se pedzieć, że nie chca, a jak byda chcioł to Ci dringa, rozumiysz?"
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Zbychur pisze: rozumiysz?
zrozumiałem :mrgreen:
Albo tak mi się wydaje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
"Gruba" to jeden z keszy projektu.
Zbychur pisze:No wiesz "w antryju na byfyju stoi szolka tyju" i takie tam :)
A to też było potrzebne do jednej ze skrzynek. Poznaniakom przetłumaczenie poszło w mig, bo my mamy swoje: "w antrejce na ryczce stojom pyry w tytce", czyli "w przedpokoju, na komodzie stoi filiżanka/szklanka herbaty" kontra "w korytarzu/przedpokoju na taborecie, stoją ziemniaki/kartofle w papierowej torebce"

Całe szczęście, że wybrała się nas spora grupka, bo sam bym tam nie pojechał...
Aha, najważniejsze... moje latarki wzbudziły niemałe zainteresowanie, ale jak odpaliłem modowanego SRK, to była sensacja. :twisted: Z drugiej strony, musiałem chodzić na końcu, by wszystkim (10 - 15 osób) drogę oświetlać :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Pyra pisze:"w antrejce na ryczce stojom pyry w tytce"
to akurat w ekspresem rozszyfrowałem, w zasadzie u mnie gdybyś tak powiedział nie wzbudziłbyś specjalnych podejrzeń :mrgreen:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

A ja wczoraj powróciłem z wypadu ze znajomymi do Zakopanego :D Przeszczęśliwy, przez 5 dni doświadczyliśmy 4 pór roku, przeszedłem ok 70km, szczyty i jaskinie pozdobywane :)
Szkoda, że tak krótko :(
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Dzięki ostatniej poprawce wydanej przez Samsunga mój telefon przestał mieć problem z SOD-em. Już nie muszę go "sztucznie podtrzymywać" przy życiu przy pomocy zewnętrznego oprogramowania :)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziś przyszła przesyłka
Obrazek,
tak więc z dwóch powstał jeden,
Obrazek
i z niego właśnie piszę.
W sumie to było w paczce 1,8 laptopa, jeden kompletny, a drugi właśnie był dawcą organów dla mojego.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Pyra, chyba nikt się nie cieszy Twoim szczęściem, tak mocno jak ja :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Bocian pisze:Pyra, chyba nikt się nie cieszy Twoim szczęściem, tak mocno jak ja :mrgreen:
Zabieram się za pisanie :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Zablokowany