Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Greg mam pytanie. Znalazłem taki przełącznik http://allegro.pl/wlacznik-chwilowy-l2- ... 73398.html i się zastanawiam czy będzie współpracował z latarką ?
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
wawere
Posty: 2
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wawere »

bulwa11 pisze:Greg mam pytanie. Znalazłem taki przełącznik http://allegro.pl/wlacznik-chwilowy-l2- ... 73398.html i się zastanawiam czy będzie współpracował z latarką ?
Ja dokupilem do swojej latarki taki wlacznik http://www.solarforce-sales.com/product ... =18&id=190
i dziala. Stuningowalem nawet sprezynke (przelutowalem ta przerabiana przez grega).
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

ok :) bo miałem właśnie wątpliwości o opcję 'chwilowe włączenie za pomocą miękkiego kliknięcia' ale skoro wszytsko ok to ... ok :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

To ja trochę pomarudzę. Latarka faktycznie dopracowana i dopieszczona ale nie podoba mi się do końca kształt wiązki i niebieska poświata. Oba mankamenty (w moim mniemaniu) widać na zdjęciu - po lewej MTE P7 a po prawej Solarforce L2P XM-L T6 1C:

Obrazek

Wiązka z P7 poza spotem jest jednolita a SF ma trzy wyraźne okręgi z czego ten zewnętrzny o mocnym niebieskim zabarwieniu. Z czego to wynika, da się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Cóż, już o tym pisałem w tym temacie, zerknij na ten post. Dość typowy rozkład światła z XM-L. W dodatku u Ciebie jest zimna dioda T6 1C przy której ten efekt jest bardzo widoczny.

Ja niezmiennie polecam neutralną T5 4B. Tam żadnego fioletu w skrajnej części promienia nie ma, nie wspominając o znacznie lepszym odwzorowaniu kolorów i przestrzeni w terenie.

Zdjęcie z bardzo bliskiej odległości, zgaduję, że poniżej 2m od ściany/sufitu. Wyjdź z tym w teren, tego efektu nie widać na łonie przyrody.
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Czyli dioda XM-L nie jest taka idealna ze względu na tą niebieskawą obwódkę - nie wiedziałem o tym. A skąd się bierze ten nierównomierny spill, też to kwestia samej diody czy reflektorka?
Zdjęcie zrobione z bliska z balansem bieli ustawionym na światło dzienne.
Ostatnio zmieniony sobota 26 lis 2011, 21:28 przez Kuras77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

To jest typowy rozkład światła z XM-L. Weźmy np. TK-35. Beam wygląda bardzo podobnie do tego Jeta BC40. Mocny spot, słabsza, dość ciepła koronka - rozmyta i zimny spill.

Różnica między dużym lustrem, a tym dodatkowo podtoczonym z d26 jest taka, że spill zajmuje znikomą powierzchnię - większość to spot i koronka. I właśnie taki miałem zamiar dobierając i korygując reflektor do mojego sprzętu - szeroko i jak najmniej zimnego spilla.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ostatnie dwa posty przeniosłem do działu zakupy, i proszę, aby wszelkie dywagacje na temat latarki przenieść tam a tu koledze zostawić temat sprzedażny.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

greg pisze:Realnie zlecenia na lampkę z tą opcją planuję przyjmować najwcześniej za około tydzień. O ile oczywiście będą osoby zainteresowane,...
czy lampki są dostępne?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Oferta znajduje się w sklepiku, tutaj piszemy o szczegółach technicznych, zastosowanych rozwiązaniach, propozycjach racjonalizatorskich itp.

Gorąca prośba. Sprawy handlowe wyłącznie na PW lub mail.
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Jest wątek o zakłócaniu licznika rowerowego, ale nie dostałem tam odpowiedzi, nic to-jest też wątek o tej lampce :mrgreen:
Moja lampka zakłóca licznik i to przewodowy. Konkretnie przy wyłączaniu lampki i to nie zawsze. Licznik to sigma 509 z tego roku i zamontowany jest przy samym (ok 4cm ) włączniku lampki. Nie wiem co robić ,może zmostkować sprężynę ?
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Greg mam pytanko, takie coś: http://allegro.pl/wlacznik-chwilowy-l2- ... 73398.html zadziała z latarką ? nie trzeba nic modyfikować ?
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sprężyna będzie za krótka, trzeba coś dolutować.

Mod L2P jest specjalnie zrobiony pod grubą i długą sprężynę z mosiężnym stykiem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
okupant
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Tychy/Londyn
Kontakt:

Post autor: okupant »

O co chodzi z tym włącznikiem?

"włącznik taktyczny typu forward click, za dopłatą możliwa wymiana na reverse click (przydatny dla rowerzystów)"
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Różnice w sterowaniu latarką z włącznikiem forward / reverse.

Forward:
- wciskasz włącznik do połowy i puszczasz (raz bądź kilkukrotnie) - w ten sposób ustawiasz tryby
- następnie dociskasz do końca
- to jest tzw. włącznik taktyczny, światło pojawia się natychmiast po lekkim naciśnięciu włącznika i nie wymaga całkowitego włączenia latarki - szybkie i ciche, można sobie łatwo "przyświecić" bez włączania latarki
- zmiana trybu podczas świecenia latarki wymaga jej całkowitego wyłączenia, przez co niezbyt nadaje się np. na rower

Reverse:
- wciskasz włącznik do końca i puszczasz
- następnie dla zmiany trybu wciskasz do połowy (raz bądź kilkukrotnie)
- zmiana trybu nie wymaga całkowitego wyłączenia, jedynie "klik" (do połowy)
- nie można sobie szybko "przyświecić", konieczne jest całkowite włączenie latarki, a następnie wyłączenie drugim głębokim wciśnięciem
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ