DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Paluch
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 15:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Paluch »

o, zmieniło status na The item (RT07161***HK) will leave Hong Kong for its destination on 17-Nov-2010... przypadek? I to oba naraz! ;]
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Paluch, gratuluję.

Czy komuś udało się kiedyś skontaktować z nimi poprzez LiveChat? Skoro jest status 'Online' to znaczy, że jakiś chińczyk powinien za klawiaturką siedzieć. A tak już od 5 godzin wiszę i czekam na połączenie :mrgreen:
Paluch
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 15:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Paluch »

A zgłosiłes, ze paczki do Ciebie nie dotarły po 14dniach roboczych?
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Nie no, jeszcze tak źle u mnie nie ma :) Leży na poczcie od 16.11.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

No a moje paczuszki leżą nadal od 30.10 :evil: na ichszej poczcie :[
Więc na pewno juz nie dotrą po 14 dniach roboczych. Ciekawe,co w czwartek napiszę.... :roll:

dodano 17.11
To się nazywa wyczucie czasu ! Był monit do DX w sprawie zalegania listów i z adnotacją,że w piątek będę oczekiwał anulowania zamówienia z powodu niewywiązania się z dostawy. Dziś jedna z przesyłek zmieniła status na" is being processed for departure from Hong Kong as of 17-Nov-2010". Ciekawe te chińskie przypadki ;)
Pozostała zatem jeszcze jedna wysłana z DX 30.10-zobaczymy co z nią :)
Pozdrawiam
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

Napiszę i tu. Poczta w HK wysłała mi wreszcie dziś przesyłkę :mrgreen: to tylko niewiele ponad trzy tygodnie od chwili dostarczenia towaru przez DX :twisted:
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Długie oczekiwanie na przesyłkę

Post autor: Xter »

Witam wszystkich
Mam do was pytanie,czy mieliście przypadek że dostaliście dwa numery Tracking z DX.
Dostałem dwa maile, najpierw że wysyłka została nadana na pocztę w HK

The item (RT0732***HK) was posted on 10-Nov-2010 and is being processed for delivery to the addressee.

The item (RT0735***HK) was posted on 15-Nov-2010 and is being processed for delivery to the addressee.

Cały czas mam te same statusy, czytam wasze informację że przetrzymują na poczcie przesyłki, ale że potrzebuje tej latarki na koniec miesiąca to myślę aby napisać do nich by przyspieszyć sprawę,myślę tutaj o poczcie.Chociaż niewiem czy z ponagleniem nie powinnienem pisać do DX,macie może maila do DX w sprawie ponagleń odnośnie przesyłek?
Bo znalazłem mail do poczty mto@hkpo.gov.hk ale jeszcze do DX by się przydał.
Jak wy postepujecie w takich przypadkach.
Oczekuje na przesyłkę od zamówienia już 17dni, i nawet z tego co wynika nie przygotowują przesyłki do wysłania.
Wiecie w ogóle jak te przesyłki są wysyłane, od razu trafiają do Polski czy może do innego kraju są wysyłane??
Zastanawiam mnie również ten odnośnik na dole strony gdzie się sprawdza status przesyłki na HK,czy to jest jedynie zamiana na język na ojczysty(nie ma tam polski) czy to jest wybór przesyłki,chociaż przesyłka dawno została zapłacona.
I czy Kuń dostał już swój wiatromierz.
Cierpliwość w oczekiwaniu również ma swoje granice
Pozdrowienia dla wszystkich oczekujących
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Xter pisze:Dostałem dwa maile, najpierw że wysyłka została nadana na pocztę w HK
No dwie przesyłki wysłali zamiast jednej, nic dziwnego w tym nie widzę.
Xter pisze:Chociaż niewiem czy z ponagleniem nie powinnienem pisać do DX,macie może maila do DX w sprawie ponagleń odnośnie przesyłek?
Możesz napisać i tutaj i tutaj, ale to i tak pewnie nic nie da. Bezpośrednio emaila do DX nie znam, ale spróbować na http://services.dealextreme.com
No i pamiętaj, że i tak przed 14 dniami roboczymi od dnia wysłania nie masz szans na jakąkolwiek interwencję.
Xter pisze:od razu trafiają do Polski czy może do innego kraju są wysyłane??
Do polski.
Xter pisze:Zastanawiam mnie również ten odnośnik na dole strony gdzie się sprawdza status przesyłki na HK
Zwykłe przekierowanie na strony lokalnych poczt.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

No to ja Wam pokaże jaja :)
Zakup 17.10(posłali na dwa listy)
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/gen ... 72301288HK -i sobie leży..
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/gen ... 73128878HK - leży i czeka
zakup 24.10
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/gen ... 72035401HK -po mojej interwencji na DX
zakup 11.11
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/gen ... 73758057HK - aż w szoku jestem

Nie ma więc żadnej reguły wysyłek. Posyłają jak chcą :lol:
Pozostaje tylko cierpliwie czekać na "popchnięcie" przez DX tych leżaków z 30.10 i 8.11 :lol: :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ledowiczka
Posty: 46
Rejestracja: piątek 13 sie 2010, 22:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ledowiczka »

A co radzicie zrobić, jeśli zamówienie złożone w DX i opłacone w dniu 27.10.2010 ma status ORDER RECEIVED, a w przedmiotu nie ma w sklepie, a dokładnie: "The specified SKU is not found or out of stock"? Napisałam do nich, ale nie odpowiedzieli, status nie uległ zmianie.
Pozdrawiam serdecznie
Ledowiczka
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

No cóż, ponieważ minęło 14 dni od daty zakupu, a towaru nie mają na stanie, pozostaje Ci:
1. Czekać cierpliwie :wink:
lub
2. Żądać zwrotu kasy
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Komarek34 pisze: Nie ma więc żadnej reguły wysyłek. Posyłają jak chcą :lol:
To fakt, jak się trafi. Moje zamówienie z 13.11.10 już spakowane i dostałem nr trackingu. Teraz tylko oczekiwanie na ichnią pocztę, a to cudo wiadomo jak działa :)
Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Ledowiczka Swego czasu anulowałem trzy zamówienia i napisałem, że jest zbyt długi czas oczekiwania, pieniądze przelali w dwa dni. Kiedy jednak w jednym z zamówień zabrakło przedmiotu i nie był wysyłany przez dwa tygodnie po wysłaniu pierwszej części, anulowałem ten przedmiot, ale proces trwał ponad miesiąc.
Różnie to więc bywa.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Ledowiczko zawsze możesz anulować zamówienie i złożyć jeszcze raz bez tego przedmiotu. Jak widzisz na moim przykładzie,może dojdzie szybciej niż te z października. :lol

dopisano 20.11

Dostałem odpowiedź z DX w sprawie zgłaszanych opóźnień.
W związku z nią radzę uzbroić się Wszystkim w cierpliwość przy oczekiwaniu na przesyłki.
Zresztą przeczytajcie sami

dotyczy przesyłki zalegającej od 30.10

Dear customer

We understand you’ve been waiting for some time. But unlike courier services like UPS, Fedex, TNT, DHL and EMS, Airmail and Registered Airmail are sent via Hong Kong Post and Hong Kong Post does not guarantee delivery time for these services.

From experience, the estimated delivery time is 14 to 21 working days (i.e. Mon-Fri, excluding public holidays in Hong Kong and in your country), though sometimes this could be much longer than expected

i druga,dotycząca przesyłki leżącej od 8.11

Sorry so much for the delay.

As there are many packages were delayed in Hong Kong Post because of the Cristmas coming,so please wait for some more time patiently,okay?

Thank you very much for your patience.

Yours Sincerely,
Shelley

Pozostaje tylko czekać-albo anulować i brać kasę :)
Pozdrawiam
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Właśnie dostalem przesyłke. Jakiś czas temu dostałem 2 latarki-jedna lekko uszkodzona... przyznali 6 dolarów tytulem odszkodowania... dopłaciłem nieco i mam wiatromierz, paczka długo była wysyłana ,po lekkim opieprzeniu mailowym dx przyspieszyli sprawe i wysłali, i dodali nawet-nie wiem po co ale miłe- 2 uchwyty na rower do latarek. Jak widać trzeba pisać pisać i możliwe że to da jakieś wyniki.
Zablokowany