Żarówki LED dla domu.

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Czyli tak samo jak ja :twisted: :mrgreen:
michal_lodz
Posty: 6
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 14:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: michal_lodz »

Witam, ostatnio powoli wymieniam w domu oświetlenie na Ledowe głownie są to żarówki LED na gwincie e27. i tak z moich obserwacji:
- żarówka LEDARE z Ikea 11W 600lm e27 - bardzo miłe ładne światło (cri>87) wydaje mi się, że nie występuje migotanie dość dobra cena 29zł
- żarówka OSRAM Parathom 6.5W 470lm - występuje migotanie? przynajmniej takie mam odczucie mniej przyjemna barwa światła przynajmniej takie mam odczucie cena ok 30zł.

Na chwilę obecną kupuję po 1 żarówce w ramach testów tak się zastanawiam jeszcze na Philipsem.
Grzegorz74
Posty: 19
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 15:37
Lokalizacja: leszno

Post autor: Grzegorz74 »

Witam wszystkich-to mój pierwszy post tutaj-ale forum przeglądam od ok. pół roku :smile: . Też zacząłem zmieniać żarówki na ledowe - ale na niefirmowe-chińskie. Nabyłem ostatnio 2 szt silikonowych g9 5w - takich http://www.ebay.com/sch/Light-Bulbs-/20 ... +5w&_rdc=1 . Jak dotąd jestem zadowolony z małym ale - otóż żarówki po wyłączeniu prądu święcą dalej - minimalnie - ale na tyle że w nocy można swobodnie chodzić.Efekt ten występuje nie tylko u mnie- sprawdzałem - ale tylko na tych żarówkach silikonowych. Ktoś powiedział że żarówki te są "czułe". O co chodzi?
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Taki objaw jest nawet na firmowych żarówkach, występuje również mruganie ;) Skutek pojemności w instalacji elektrycznej- pomaga dodanie równolegle do oprawy kondensatora foliowego w zakresie 100-470nF na 400V.
Grzegorz74
Posty: 19
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 15:37
Lokalizacja: leszno

Post autor: Grzegorz74 »

Czyli to świecenie nic mnie nie kosztuje? jeśli tak to mi nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Grzegorz74 pisze:Czyli to świecenie nic mnie nie kosztuje?
No tak nie do końca. Takie objawy są najczęściej wynikiem źle zaprojektowanej lub wykonanej instalacji elektrycznej. Np., co wielokrotnie spotykałem, wyłącznik odłącza przewód neutralny zamiast fazowego, czyli faza idzie po przewodach do LEDów, potem przewodem powrotnym przez upływności i pojemności do ziemi, czyli pośrednio obwód się zamyka.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Grzegorz74
Posty: 19
Rejestracja: sobota 03 maja 2014, 15:37
Lokalizacja: leszno

Post autor: Grzegorz74 »

No to trochę tego prądu do ziemi idzie , wyłączona żarówka naprawdę nieżle świeci- a takich pasożytów pewnie w domu jest sporo.Można to jakoś szybko naprawić? Wykręciłem wszystkie przewody z włącznika a żarówka nadal się świeci.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Grzegorz74 pisze:No to trochę tego prądu do ziemi idzie
Nie wiem jak mocno świeci u Ciebie ale wg moich testów LEDowi wystarczy już ok 5µA by być widocznym w ciemności a przy 0,2mA daje niewiele mniej światła niż świeczka.
EDIT:
Dodam także, że wg pomiarów jakie wykonuję służbowo, prąd upływu, przy kilkunastu metrach przewodu, wynoszący ok 1.5mA nie jest niczym niezwykłym.
Ostatnio zmieniony sobota 03 maja 2014, 22:18 przez ElSor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Grzegorz74, Jak wykręcisz korki i nadal będzie świecić to już jest źle :razz:
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Jak wykręcisz korki i nadal będzie świecić to już jest źle
Dom zasilany bezprzewodowo :hurra:
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Zbychur pisze:Grzegorz74, Jak wykręcisz korki i nadal będzie świecić to już jest źle :razz:
U mnie po wykręceniu korków dzwonek dostaje zwarcia :lol:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Żarty, żartami, ale coś mi się zdaje, że masz skopaną instalację. W domu brata jest taka żarówka, która zawsze świeci, ale ona ma takie swoje przeznaczenie i do tego została wyprodukowana. Co nie zmienia faktu, że mimo wykreconych korków krany pieściły prądem. Można to było wyczuć wargami i stojąc boso, przyszedł elektryk i poprawiał uziemienia.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

A ja mam takie pytanie... Czy w takiej oprawie sufitowej mogę założyć takie http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... tch-o-0401 żarówki led SMD ? Jeżeli tak to jaką ilość diod wybrać by świeciło to jasno i nie przegrzewało się? Jedna lampa ( oprawa na 3 żarówki ) będzie pracować w łażience - druga w kuchni...
W opisie mocy max lampy przewidziane jest 35 W na każdą z żarówek więc myślę, że 40 W ( czyli 3,5 - 4W żarówka LED była by OK. Dedykowane w IKEI to 40 zł sztuka szukam więc alternatywy bo same żarówki LED z IKEI były by droższe niż oprawa. Oprawa 6 dyszek - 3 żarówki 120 zeta
Załączniki
Zmiana rozmiaruZmiana rozmiaru20140504_143349.jpg
Zmiana rozmiaruZmiana rozmiaru20140504_143349.jpg (38.05 KiB) Przejrzano 5813 razy
Zmiana rozmiaruZmiana rozmiaru20140504_143339.jpg
Zmiana rozmiaruZmiana rozmiaru20140504_143339.jpg (40.5 KiB) Przejrzano 5813 razy
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Te zwykłe prysznice GU10 wszystkie się przegrzewają, bo płytka wisi w powietrzu. Oczywiście te słabsze mniej. Po drugie będziesz miał mało światła, bo 35W halogen to 500-550LM w stożku czyli 6-7W dla LED. A prysznic daje światło rozproszone.

To jest ta oprawa?

Obrazek

Na tyle dobra, że można tam wkręcić ponadwymiarowe lampki ;)
Ostatnio zmieniony niedziela 04 maja 2014, 16:02 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 1 raz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

W takim razie proszę o sugestie co w zamian za rozsądne pieniądze o ile to możliwe w ogóle ... :| Jestem w jakimś sensie uwarunkowany rozmiarami i wysokością pomieszczeń ( mieszkanie na poddaszu) - dlatego wybrałem ten typ oprawy ( blisko sufitu). Tak to ta oprawa http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90257190/
Ostatnio zmieniony niedziela 04 maja 2014, 16:06 przez luzik, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ