SKY RAY KING Mimic

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dzięki za info. Skoro trzeba brutalnie, to musi poczekać, bo latarka nie jest dla mnie a modyfikacja jest i tak w późniejszym terminie zaplanowana. Ciepło jest odprowadzane znośnie dobrze więc nie jest to priorytetem w tej chwili. Podoba mi się duża powierzchnia i objętość przeznaczona na driver, bo można ładnie poszaleć w tym zakresie i dać zarówno coś na 4S lub 4P. W tym przypadku jednak będę oryginalny i nie wrzucę nic od MRE (jak inni) a zrobię jakiś customowy driver (24/27/30 AMC lub step down + PWM + kontrola temperatury.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Wersja mimic nie jest klejona.

Wyciąganie drivera:

Odkręcamy obudowę włącznika i wyciągamy płytkę ze stycznikiem. Wygiętym prętem poprzez otwór naciskamy na rant drivera. Driver jest na wcisk.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Oo ale ciekawostka :) ElSor, mnie od AMC odciągnęła myśl, że pod koniec życia akusów jasność mi spadnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja tam pozyskałem diody z tej latarki kiedyś niedawno na forum i nie wiem czy to przypadek, czy nie ale ich Vf wynosi ok 3V przy 3A jak dioda jest rozgrzana, także nie będzie tak źle jeśli w tej co kupiłem teraz będzie podobnie (ok 3,2V potrzebne na ogniwach). Przy prądzie ok 1A wychodziło Vf 2,8V. Tryb max będzie dostępny jako "ukryty" boost a niższy będzie dawał 1A, więc wszystko niejako na styk :razz: Oczywiście mam też i kilka przetworek/układów step down więc i one w końcu zostaną zbadane pod kątem użyteczności w latarkach. Łączenie szeregowe ogniw też ma swoje wady, bo w przypadku lekko rozjechanych ogniw, mimo zabezpieczenia przed ich rozładowaniem może nastąpić nieoczekiwany brak prądu, jak będą to ogniwa z PCB lub awaria tego najsłabszego (bez PCB). W połączeniu równoległym można sobie dowolne ogniwa załadować a w sytuacji kryzysowej nawet tylko 2szt użyć i cieszyć się światłem. Gdy nie ma włącznika mechanicznego to 9A nie jest takie straszne tylko trzeba zadbać o poprawność styków co nie jest aż tak dużym wyzwaniem :wink: Na razie kolega jest zadowolony z seryjnych osiągów a tam spadek jasności jest dosyć duży dla 3V (mierzyłem na zasilaczu).
ODPOWIEDZ