Sample

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Ja osobiście z samplami miałem do czynienia jedynie z Maximem, zamówione dotarły kilka dni później kurierem, w dwóch różnych przesyłkach z dwóch różnych krajów. Moje zdziwienie było ogromne. Ale scalaki działają i mają się dobrze :)
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Ja z cree dostalem na uczelnianego maila sample cxa, xbd, xpg.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

No to i ja może zobaczę jak zareagują na maila z polibudy bo dotychczasowy od dostawcy internetu działa tylko z maximem
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Koledzy a wiecie czy można jakoś wysepić sample od Allegro MicroSystems?
Awatar użytkownika
Flora
Posty: 221
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 13:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Flora »

pier pisze:Koledzy a wiecie czy można jakoś wysepić sample od Allegro MicroSystems?
Do mnie przysłali bardzo ładne sterowniki do diod, ale to było jakieś 4 lata temu.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Czy jest coś wartego uwagi, co można wziąć od Microchipa jako sample? Przymierzam się na MCP73833, ale można wziąć jeszcze jedną pozycję w zamówieniu. Polecicie coś?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

rrobsonm pisze:Ja z cree dostalem na uczelnianego maila sample cxa, xbd, xpg.
Na maila diody wysyłają ? :mrgreen:

Na poważnie - oni tak bardzo sprawdzają czy mail z uczelni czy prywatny ?
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

A kto ich wie co oni sprawdzają.
Mi pierwsze przysłali MX-6 i XP-E. Później zero odzewu na XP-G. Po tym przysłali XM-L i CXA2011. Wszystko na zwykły mail.
Janisław
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 10:00
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Janisław »

skaktus pisze:
rrobsonm pisze:Ja z cree dostalem na uczelnianego maila sample cxa, xbd, xpg.
Na poważnie - oni tak bardzo sprawdzają czy mail z uczelni czy prywatny ?
Na początek powitać - pierwszy post na forum :)

A wracając do tematu - różnie to bywa. Może wypowiem się z punktu widzenia osoby, która takie sample wysyła ;)
Przede wszystkim wspierani są obecni / potencjalni klienci firmy, z którymi jest realna szansa na współpracę handlową. Wiadomo że jak wysyła się za darmo coś wartego kilkanaście (-dziesiąt niekiedy) euro to liczy się na jakiś zwrot.
Drudzy w kolejności kwalifikują się różnego rodzaju biura projektowe / uczelnie / studenci - tu chodzi o przywiązanie do danej marki czy firmy. Bardzo dużo osób po studiach, już po podjęciu konkretnej pracy bądź założeniu własnej działalności, pamięta skąd brało elementy do własnych projektów i wraca do tychże firm.
I na koniec zostają wszelkiego rodzaju interie, wp czy onety, bo w tym wypadku nie wiadomo nawet czy to faktycznie interesujący projekt, czy po prostu komuś padł kondensator w zasilaczu i chce tanim kosztem go wymienić. Zatem tutaj pełna loteria czy się załapie czy nie...

Pozdrawiam,
J
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Janisław pisze: Przede wszystkim wspierani są obecni / potencjalni klienci firmy, z którymi jest realna szansa na współpracę handlową.
Każdy kto kupuje produkty firmy X to jej klient i to też współpraca handlowa.
Janisław pisze:
Wiadomo że jak wysyła się za darmo coś wartego kilkanaście (-dziesiąt niekiedy) euro to liczy się na jakiś zwrot.
Czyli jeśli ktoś nie jest ani z uczelni itp to ma marne szanse na sample a szkoda, ja nigdy ich nie dostałem od Cree a diod pokroju XM-L czy XP-G kupiłem kilkadziesiąt sztuk, gdyby do tego doliczyć starsze modele i ilość diod w produktach gotowych to było by tego koło setki. Więc zwrot i tak był i to spory.
Janisław pisze:

I na koniec zostają wszelkiego rodzaju interie, wp czy onety, bo w tym wypadku nie wiadomo nawet czy to faktycznie interesujący projekt, czy po prostu komuś padł kondensator w zasilaczu i chce tanim kosztem go wymienić.
Szufladkowanie ze względu na adres to głupia praktyka - wiele serwisów oferuje konta płatne, z których korzystają firmy, mniejsze bądź większe, a konta te mają w adresie WP itp. Czyli może się zdarzyć że odrzucacie maile od firm.

Myślę że skoro oferuje się jakieś sample i każe wpisać dane i to całkiem dokładne, warto się odwdzięczyć choćby jednym samplem, nawet byle jakim, ale zawsze to coś.
Janisław
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 10:00
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Janisław »

skaktus pisze: Każdy kto kupuje produkty firmy X to jej klient i to też współpraca handlowa.

[...]

ja nigdy ich nie dostałem od Cree a diod pokroju XM-L czy XP-G kupiłem kilkadziesiąt sztuk, gdyby do tego doliczyć starsze modele i ilość diod w produktach gotowych to było by tego koło setki. Więc zwrot i tak był i to spory.
Tylko że tutaj musimy rozróżnić też typ klienta - hurtowy czy detaliczny.
Mając na myśli stałego klienta z naszego punktu widzenia, mówię kliencie kupującym w ilościach hurtowych. Jest to np. 1000 diod jednego typu miesięcznie, a typów w jednym projekcie może być kilka (-naście). Więc sam widzisz jaki to może być obrót w skali roku.
Dla majsterkowiczów (czyli klienta detalicznego) różnego rodzaju są po prostu płatne próbki dostępne u dystrybutorów typu Farnell, Mouser, Digikey czy z lokalnych TME, Micros itp.

Piszesz też że zwrot z Twoich zakupów był wielki - pytanie tylko dla kogo?
Dajmy na to Cree XMLAWT-00-0000-000LT50E4 - 1 sztukę kupujesz w Farnellu za ok 40 zł. Tyle że Farnell nie jest fundacją charytatywną i on płaci Cree 2€ max za sztukę. Więc z Twoich całych zakupów, mimo że dla Ciebie kwota niemała, sam producent ma niewiele. A to od niego domagasz się darmowej próbki, a nie od sklepu gdzie kupiłeś LED'a.

Jak by nie było, każda sytuacja jest inna - raz dostaniesz sampla albo i kilka, innym razem nawet nie będziesz miał odpowiedzi od producenta. Wszystko kwestia szczęścia.
Chciałem tylko z grubsza nakreślić jak to wygląda z drugiej strony i w jaki sposób "podwyższyć" sobie szanse na dostanie darmówki ;)
Piotr aka Cypis
Posty: 17
Rejestracja: środa 03 mar 2010, 12:02
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Piotr aka Cypis »

Czy Cree oferowało sample CXA2520 / CXA2530 ?
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Aż się zdziwiłem, w połowie grudnia tak od niechcenia wypełniłem formularz próbek na stronie CREE, a dzisiaj puka listonosz z upominkiem.
Ostatnio zmieniony wtorek 01 sty 2013, 19:10 przez tisher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Oo, i to jeszcze z książeczką! Powiedz proszę, jaki trafił Ci się bin i tint? Zamawiałeś na maila firmowego czy ze zwykłej domeny?
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Trafił mi się:
XML AWT T5 2D min 260L/700mA.
Zamawiałem z majla firmowego.
Ostatnio zmieniony wtorek 01 sty 2013, 19:10 przez tisher, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ