Za krótkie ogniwa - przedłużanie

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
zlyzka
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 08:38

Post autor: zlyzka »

Hetman pisze:
zlyzka pisze:Z magnesami byłoby najprościej, ale czy magnes nie wpłynie niekorzystnie na samo ogniwo/ładowarkę? Coś jak przestrzegali kiedyś magnes i dyskietki/karty płatnicze.

Nie no, jasne, bo dyskietki są szalenie podobne do ogniw... :o
chciałem podać przykład, są różne dziedziny i nie w każdej można być dobrym i widzieć takie niuanse:) Czasami są takie kwestie, że się "w pale nie mieści".
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

zlyzka pisze:
Hetman pisze:
zlyzka pisze:Z magnesami byłoby najprościej, ale czy magnes nie wpłynie niekorzystnie na samo ogniwo/ładowarkę? Coś jak przestrzegali kiedyś magnes i dyskietki/karty płatnicze.

Nie no, jasne, bo dyskietki są szalenie podobne do ogniw... :o
chciałem podać przykład, są różne dziedziny i nie w każdej można być dobrym i widzieć takie niuanse:) Czasami są takie kwestie, że się "w pale nie mieści".
Noo, tu akurat podałeś świetny przykład, w czym nie jesteś. No offence ;) .
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hetman, zejdź z Kolegi :evil: , proszę.
Pytanie o magnesy w ładowarce nie są pozbawione sensu. Po pierwsze nie ma głupich pytań za to od głupich odpowiedzi się roi, :evil: , po drugie w ładowarkach znajdują się czasem elementy indukcyjne, ot choćby cewki w przetwornicy, na które magnes MOŻE ale nie musi mieć wpływ.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Calineczka pisze:Po pierwsze nie ma głupich pytań [...]
Wybacz za offtopa, nie mogłem się powstrzymać... ;) Do skasowania.

"Czy jak stanę na torach i chwycę się trakcji to pojadę jak tramwaj?"
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

greg pisze:
Calineczka pisze:Po pierwsze nie ma głupich pytań [...]
"Czy jak stanę na torach i chwycę się trakcji to pojadę jak tramwaj?"
Akurat to jest świetne! :twisted:



"A ja w ładowarce mam w tej blaszce od plusa nagwintowany otworek fi 3 i wkręcam sobie taki walec gdy zachodzi potrzeba naładować coć z płaskim plusem nawet z takim schowanym
pozdrawiam"

...piiii... takie proste a genialne. :o Kiedyś jeszcze słyszałem o wkładaniu śrub między ogniwo a pady ładowarki, ale to rozwiązanie podobne do magnesów, a nie tego. ;)
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

greg pisze:
Calineczka pisze:Po pierwsze nie ma głupich pytań [...]
Wybacz za offtopa, nie mogłem się powstrzymać... ;) Do skasowania.

"Czy jak stanę na torach i chwycę się trakcji to pojadę jak tramwaj?"
W dawnych czasach, gdy jeszcze nie było pantografów, było powiedzenie: gdyba babcia miała pałąk... to by była tramwajem :) .

Chłopaki, wyluzujcie, trochę radosnej offtopy jeszcze nikomu nie zaszkodziło. No i ja na nikogo nie wsiadam, wszystko życzliwie :) .
ODPOWIEDZ