Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
LBP
Posty: 4
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 16:21
Lokalizacja: LUBLINIEC
Kontakt:

latarka krótsza niż L2P

Post autor: LBP »

witam serdecznie!

a co by mi Pan polecił o parametrach zbliżonych do L2P ale do 11 cm dlugości? z przeróbkami oczywiście
Ostatnio zmieniony niedziela 21 paź 2012, 00:23 przez LBP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witam kolego LBP, tego typu pytania poproszę na e-mail.

Ten wątek poświęcony jest wyłącznie Solarforce L2/L2P.
FOBOS
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lip 2012, 14:20
Lokalizacja: Sczecin

Post autor: FOBOS »

Witam.
Ja też zostałem szczęśliwym posiadaczem Gregowego miotacza fotonów. Pierwsze próby odbyły się w dzień, w zaciemnionym pomieszczeniu. Wrażenia w normie, niby nic wielkiego. Dopiero w nocy pokazała swoje możliwości :o Normalnie poczułem się jak Darth Vader :mrgreen:
Greg robota pierwsza klasa!!!
navigare necesse est, vivere non est necesse
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Mam pytanie odnośnie drivera na 8AMC z twoim softem. O co chodzi: jak podajesz przy napięciu ok. 2.8V dioda miga trzy razy i przechodzi w niższy tryb, to się zgadza. Jakie jest dolne graniczne napięcia dla akumulatora aby jeszcze nie uległo zniszczeniu? Czy zbliżając się z napięciem do tej wartości można by było zrobić coś takiego aby dioda powiedzmy raz na minutę migała i przypominała o zbliżającym się nieuchronnym uszkodzeniu? Im bliżej tej granicy dioda mogłaby migać szybciej. To by było coś...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Testowałem miganie LED jako sygnalizację. Wyjątkowo denerwująca sprawa. Zwłaszcza jak np. schodzisz zziębnięty i przemoczony z gór po zmroku, z wyczerpującym się akumulatorem, a tu nagle coś ci zaczyna migotać i to w dodatku coraz szybciej. Jakbyś nie wiedział, że jest już wystarczająco źle i niebezpiecznie.

Pojedyncza sygnalizacja w zupełności wystarcza. Na zamówienie mogę zrobić dowolny program (podniesie to cenę sprzętu), ale na pewno nie wrzucę tego w standardzie z powodu wysokiej potencjalnej szkodliwości :)
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Sygnalizacja najlepiej w głowie :razz:

Testowałem na ogniwie od Woytazo ~2Ah i zacząłem od trybu 100%. Po pierwszym stopniu zabezpieczenia ogniwo bez obciążenia miało 3,15V Po dokładnie godzinie świecenia w 25% podanym przez zabezpieczenie, latarka znów mignęła - Wyjęte ogniwo miało wówczas ~2,9V Po kolejnych 16 minutach świecenia latarka była już po 5 redukcjach mocy a napięcie na ogniwie wynosiło 2,75V i trafiło od razu do ładowania.

Zatem od włączenia się zabezpieczenia w trybie 100% masz około godziny awaryjnej pracy w trybie 25%, lub dłużej w niższym trybie. Gdy włączysz 100% a latarka przejdzie redukcję 5 razy to znak, że aku jest już na granicy, ale w warunkach ekstremalnych pozwoli jeszcze na jakiś czas świecenia, ale już nie długi, a jasność będzie malutka :)
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Dziękuję za opis daje to już mi jakiś obraz...ale jak ktoś będzie ululany to nie naliczy tych pięciu redukcji :mrgreen:
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

To można wskoczyć na 100% i aku szybko siądzie i można policzyć redukcje.

Generalnie od 100% pierwsza redukcja - po ok. godzinie, druga - po godzinie, Po 16 minutach już doszło do piątej redukcji, zatem tu już nawet przy tak minimalnej mocy napięcie pikuje w dół. Nie uchwyciłem kiedy jest 2,8V ale drugie zabezpieczenie, to bardzo bezpieczna granica. Jeżeli troszczymy się o aku, to kolejne przejścia są przegięciem, bo schodzimy poniżej 2,8V a po piątym jest 2,75V więc już niekorzystnie. Potem tylko gorzej..
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
qirex
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 09:28
Lokalizacja: libiąż

Post autor: qirex »

Witam wszystkich światełkowiczów :)
Chciałbym zapodać szybki temat z dość nieprofesjonalnym filmikiem ( mam nadzieje że Greg mi wybaczy -)

Latarka Grega = miazga totalna!
Comparator w oryginale może tylko zaświecić dalej ale nie daje w ogóle bezpiecznego światła!
a tutaj od Grega masz latarkę w :
kieszeni, komforcie i solidnośći
Przesadziłem z ekspozycją odrobinkę ale może to jakiś wyznacznik ma!

filmik wersja beta więc szybko zniknie z YT

http://www.youtube.com/watch?v=LG5pjRA7 ... e=youtu.be

Jeszcze raz pozdrawiam forumowiczów-światełkowiczów:)
Ostatnio zmieniony piątek 09 lis 2012, 10:54 przez qirex, łącznie zmieniany 1 raz.
szukając CreeLeda
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Witam,

greg czy uda się wprowadzić nowy soft jeszcze w tym roku?

Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio trochę chodzę po lesie nocami i zauważyłem, że nawet mimo chłodnych dni z lekkim wiatrem latareczka długo na 2,8A nie popracuje, włącza się ochrona termiczna. Samo body jest tylko lekko ciepłe, ale charakterystyczną częstotliwość już słychać. 60% wystarcza zazwyczaj w zupełności, jednak czy takie zachowanie jest typowe dla tej konstrukcji?
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

xar, po jakim czasie mniej więcej włącza Ci się ochrona termiczna?
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Jest to kwestia minut. Przed chwilą wyszedłem ze stoperem, temperatura 6 stopni, leciutki wiaterek, wilgotno (Gdańsk). Zabezpieczenie włączyło się po minucie. Przy mocniejszym wietrze i chłodzie czas dochodzi myślę do dwóch, maksymalnie dwóch i pół minuty. Testowane podczas spaceru, zasilanie naładowanym Hi-Maxem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

xar pisze: Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio trochę chodzę po lesie nocami i zauważyłem, że nawet mimo chłodnych dni z lekkim wiatrem latareczka długo na 2,8A nie popracuje, włącza się ochrona termiczna. Samo body jest tylko lekko ciepłe, ale charakterystyczną częstotliwość już słychać. 60% wystarcza zazwyczaj w zupełności, jednak czy takie zachowanie jest typowe dla tej konstrukcji?
W jaki sposób to zmierzyłeś?

Zabezpieczenie termiczne działa, gdy temp. modułu osiągnie około 60°C. Latarka jest wtedy gorąca.
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Zaciekawiło mnie to, kiedy zacząłem bawić się trybami. Po chwili pracy latarki w trybie 100% i szybkim przełączaniu, po czym znowu powrót na 100% powodowało, że było jaśniej niż poprzednio - zabezpieczenie znowu zaczyna działać wtedy po krótkiej chwili. Zacząłem przysłuchiwać się dźwiękowi, którego przy pełnym prądzie brak, a pojawia się przy jego redukcji. Kiedy zaczyna się pisk latarka robi się ciepła, ale nie gorąca. (przy starcie od zupełnie zimnej)
Ostatnio zmieniony niedziela 25 lis 2012, 22:35 przez xar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak być nie powinno, zapraszam na PW.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ