ITPLight A3 EOS mruga.

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

ITPLight A3 EOS mruga.

Post autor: kowjanko »

Witam. Mam ostatnio problem z maluszkiem iTP A3 z diodą X-PG R5. Otóż latareczka mruga po włączeniu trybu średniego. Raz mruga a po kilku sekundach świeci normalnie, raz cały czas mruga i pomaga dopiero zmiana trybu, no a czasem świeci od razu dobrze. Dodam, że cyrki dzieją się tylko na trybie średnim. Na niskim i wysokim nie ma żadnego problemu.
Wyczyściłem już styki na obudowie i w sterowniku. Przetarłem także koniec sprężynki dociskającej akumulatorek. Nic to nie pomogło. Jak latarka mrugała tak mruga.
Ma ktoś pomysł co może się dziać?
Światełko jest na gwarancji ale wolę zapytać na forum zanim wyślę do sklepu bo może chodzi o jakąś pierdołę, której nie mogę za chińskiego rozkminić.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wysyłaj na gwarancję. Na 90% zaczyna odpadać lub pękać cewka.
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kowjanko »

Nie jestem ekspertem w dziedzinie elektroniki dlatego zapytam: jesli odpada cewka to dlaczego mruga tylko w trybie MID?
Wysłałem już maila do sklepu i mam odesłać latarkę. Mam tylko nadzieję, że nie odeślą z odpowiedzią typu "stwierdzona przez Pana usterka nie występuje".
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

No właśnie coś z tym średnim mi tu nie gra, ale strzelam w cewkę, bo to najczęstsza usterka w tych maluchach.
Może być tak, że to przetwornica coś wariuje. Używasz jej na 10440 czy na AAA?
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kowjanko »

Tylko z Eneloopami.
Ale musisz mieć rację z tą usterką bo jak latarka nawet świeci w miarę równo na średnim to jak lekko ją puknę palcem to zaczyna pulsować.
W poniedziałek wysyłam paczuszkę do Diodac.
ksmowk
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Oswiecim

Re: ITPLight A3 EOS mruga.

Post autor: ksmowk »

kowjanko pisze:Witam. Mam ostatnio problem z maluszkiem iTP A3 z diodą X-PG R5. Otóż latareczka mruga po włączeniu trybu średniego. Raz mruga a po kilku sekundach świeci normalnie, raz cały czas mruga i pomaga dopiero zmiana trybu, no a czasem świeci od razu dobrze. Dodam, że cyrki dzieją się tylko na trybie średnim. Na niskim i wysokim nie ma żadnego problemu.
Wyczyściłem już styki na obudowie i w sterowniku. Przetarłem także koniec sprężynki dociskającej akumulatorek. Nic to nie pomogło. Jak latarka mrugała tak mruga.
Ma ktoś pomysł co może się dziać?
Światełko jest na gwarancji ale wolę zapytać na forum zanim wyślę do sklepu bo może chodzi o jakąś pierdołę, której nie mogę za chińskiego rozkminić.
Kolego mam dokładnie tak samo latarka ma może koło miesiąca ale od początku tak miała że na średnim mruga, jak się np cykl trybów przejdzie to przestaje ale za pierwszym wejściem w mid prawie zawsze mruga, i też od diodac...

Pyra> poprawiłem, ale proszę o staranniejszą pisownię.
Ostatnio zmieniony niedziela 28 paź 2012, 11:46 przez ksmowk, łącznie zmieniany 1 raz.
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kowjanko »

Wysłałem już swoją do sklepu. Zobaczymy co postanowią. Może te maluszki z diodą XP-G są jakieś felerne?

[ Dodano: 8 Listopad 2012, 10:32 ]
Latarka została wymieniona na nową i już jest w drodze do mnie :smile: . Zobaczymy jak długo będzie świecić bez zarzutu.
ODPOWIEDZ