Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Nikt nie chce przyjąć mnie do pracy więc poszedłem oddać krew, przy okazji dostałem 3 gratisy w postaci: zestawu czekolad, kubka termicznego i bonu do kawiarni.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Oddając krew chwilowo osłabiasz organizm, w firmach badawczych za udział w ankiecie też dają czekoladę, kawę czy też inne gadżety czasem nawet 20zł. ale w badaniach możesz brać udział najwyżej raz na 3 miesiące. Zawsze to coś, kawa czekolada i 20 zł na poczatek to już niezły majątek :mrgreen:
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

Fluxor pisze:Nikt nie chce przyjąć mnie do pracy więc poszedłem oddać krew, przy okazji dostałem 3 gratisy w postaci: zestawu czekolad, kubka termicznego i bonu do kawiarni.
Sam nie mogę, zdobyć się na oddanie krwi . Mam duży szacunek dla oddających.To jedna z nielicznych rzeczy w życiu jakie są naprwadę ważne.
:padam:
Ostatnio zmieniony środa 24 paź 2012, 09:24 przez ologda, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Idź śmiało! :) Ja oddaje i jest ok. Nigdy mi nic nie było, jedynie raz mnie muliło przez jakiś czas.
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

Ja pamiętam swój pierwszy raz kiedy oddawałem krew. Były to czasy technikum. Bałem się trochę a koledzy się śmiali, że pewnie zemdleje z uwagi na moja wagę, a ważyłem niecałe 60 kg. Gdy oddałem krew nic mi nie było nawet się nie czułem w jakikolwiek sposób osłabiony. Kolega który się śmiał ważył niewiele ponad 90 kg i po oddaniu krwi za chwilę zemdlał. Pielęgniark go ocuciły. Krew oddałem tylko raz ale chętnie zrobiłbym to jeszcze raz.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Mam za sobą już 8x450mL i nigdy nie miałem problemów z zachowaniem świadomości. Problem występuje jeśli ktoś nie wie jak oddychać. Jedni zaaferowani sytuacją oddychają zbyt płytko a zmniejszona ilość krwi nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu. Drudzy z kolei przeginają w drugą stronę i dochodzi do hiperwentylacji co skutkuje blackoutem. Podstawa to spokojny głęboki oddech i nie ma mowy o problemach. Często praktykujemy wyjścia w 2-3 osoby i na fotelach rozpoczyna się akcja pt. kto jaki dowcip ostatnio słyszał :mrgreen: Wszyscy zapominają o igłach, pstryk 10min i można iść do domu. Polecam również pół godziny przed pompowaniem wypić mocną kawę albo energetyka. Dobre ciśnienie zapobiegnie omdleniom, no i skróci się sam czas wykrwawiania.
A uczucie po oddaniu piękne, to najlepsze co można podarować innym.

EDIT

Hotel zarezerwowany, już w niedzielę koncert Steve'a Vai'a w Stodole :twisted:
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Tak sobie czytam jak Piszecie o oddawaniu krwi że aż nabrałem ochoty pomimo że mam do stacji krwiodawstwa około 60km. Nawet wstępnie się umówiłem z kumplem który już dużo oddał że jutro pojedziemy. I co? A no znok. Wyczytałem w necie że astma i alergia wyklucza dawce :cry:
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

pier, niestety. Przyjmowanie leków antyhistaminowych uniemożliwia oddawanie krwi. Wiem z autopsji :roll:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Astma możliwe. Ja przy swojej alergii (a już leków nie biorę) mogę oddawać
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

po roku i miesiącu oraz prawie 8000km na rowerze moja waga spadła z 99kg do 82kg co daje mi wskaźnik BMI 'w normie' :)
Jeszcze sporo pracy przede mną ale jest nieźle
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

^^ Gratuluję. To uczucie bycia lekkim ciągle nie przestaje mi się podobać. Pewnie masz tak samo? :)

Mnie niestety lekarz odradził krwiodawstwo. Za to od około dwóch lat jestem w banku dawców szpiku. Chociaż prawdopodobieństwo, że znajda kogoś z genami tak zakręconymi jak moje jest raczej niewielkie ;)
Obrazek
reksio
Posty: 16
Rejestracja: piątek 27 kwie 2012, 15:56
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: reksio »

Witam Wszystkich, chciałem podziękować koledze bandit za pomoc w zakupie mojej wymarzonej latareczki - SkyRay King :)
Doszła do mnie ona z Singapuru po 11 dniach, to już moje 4 światełko na pokładzie i mam nadzieję że nie ostatnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Po zaledwie pół roku od rozpoczęcia grzebania udało mi się skończyć oświetlenie diodami RGBW (RGB + biały) szafek i telewizora w salonie - efekt naprawdę cieszy oko, jest kolorowo i nastrojowo. :mrgreen: Zabrało to tyle czasu z racji braku motywacji - mam nadzieję że na zrobienie zdjęć ukazujących efekty szybciej najdzie mnie ochota. :twisted:
Awatar użytkownika
sirgregs
Posty: 40
Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sirgregs »

Wróciłem z delegacji i w kuchni zastałem taki oto piękny lampion wykonany przez moje dzieci wspomagane mentalnie i manualnie przez moją kochaną lepszą połowę.
Obrazek
Lampion będzie oczywiście zasilany świeczką natomiast testowo jako źródło światła posłużyła widoczna na zdjęciu latareczka Solitaire z laserowo nanoszonym logo firmy więc można by rzec że służbowa (modowana = na pokładzie dioda pochodząca z Led Lensera V8 + Li-Ion 3,7V 10440)
Latareczka służy mi już wiernie 12 lat (od roku jako ledowa)
A oto jak wygląda w ciemności :-) Oczywiście na żywo o wiele lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Super :)
Pozdr.
Pikom
Zablokowany