kantor internetowy && farnell

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

kantor internetowy && farnell

Post autor: neutrinus »

Szykuję się do większych zakupów w farnellu i zastanawiam się czy ktoś z Was ma doświadczenia z płatnością poprzez kantor internetowy?

Mam wrażenie że możnaby zaoszczędzić parę procent na tym, mam jednak problem z wybraniem kantoru.

Pomyślałem że mógłbym wziąć kartę walutową z cinkciarz.pl, znacie jakieś lepsze rozwiązanie?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Kupuj prze paypal i tyle. Zaoszczędzisz ze 2zł a w razie "nieszczęścia" wypną się na Ciebie i zostajesz na lodzie.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Obecnie płacę ekartą z mbanku w USD. Oznacza to że dwukrotnie płacę za przewalutowanie, czyli płacę co najmniej 6% spraedu. Przy zakupach za 2kzł to już 120zł - czyli nie takie drobne.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Weź od nich Mastercard Debit Gold. Wypukła - bez ograniczeń funkcjonuje jak kredytówka wszędzie gdzie płaciłem, do tego wszystkie bankomaty w Polsce bez prowizji, brak prowizji za przewalutowanie i do tego brak podwójnego przewalutowania, więc zmiana jest bezpośrednio z waluty obcej na rodzimą. Co by nie było tak pięknie to karta kosztuje 9,99 miesięcznie chyba że wykonamy transakcje bezgotówkowe na kwotę >2000zł. Ale i tak z Twoich wyliczeń wynika że opłaca się przy zakupach z zagranicy.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

A może wystarczyłaby mastercard debit paypass?
Warunki bardzo podobne ( za wyjątkiem chyba wypłaty z bankomatów za free, bez dodatkowej opłaty) a prowizji za przewalutowanie brak, z tego co słyszałem.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Przy Mastercardzie debit brak jest opłaty za przewalutowanie, która jest przy karcie Visy (do 2%). Ale z kolei w debetówce jest przewalutowanie podwójne.
ODPOWIEDZ