Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

Też mam wgniecione ogniwo, latarka spadła mi z ok 1,5 m koroną na deskę. Śladu by nie było.na latarce jednak mocna eksploatacja "robi" wizualne zużycie. Poza tym zaczyna mi chodzić po głowie druga l2p przykręcona do kiery...ale może 1c... odkułem się trohę ostatnio to i kosmate myśli mi krążą po łbie. Tak naprawdę to mój ulubiony sezon rowerowy zaczyna się dopiero teraz...
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Co się dzieje z moją latarką?
Zauważyłem, że ma problemy z zapamiętywaniem trybów.

Mam 3 tryby normalne i 7 ukrytych. Jak ustawie jakiś ukryty i czy ja wyłączę czy tez zrobię pół-klik by wrócić niby na podstawowe tryby to ona przechodzi na następny ukryty...
Zdarzyło mi się już parę razy, że klikam i nie świeci(chcę załączyć)...klikam jeszcze raz i świeci...

Coś jest nie tak ale nie wiem co...

Ma ktoś podobne problemy w latarce?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

*michal*, kłania się instrukcja... szczególnie ważny jest zapis o zachowaniu timingu 1s.

Tryby ukryte nie są zapamiętywane. Debaty o trybach ukrytych były już wielokrotnie, poczytaj proszę:
- dyskusja1
- dyskusja2
- dyskusja3
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

*michał* Jak klikasz żeby zmienić tryby i dochodzisz do ukrytych to warunkiem powrodu do trybów podstawowych jest świecenie latarki dłużej niż sekunde.
Czyli klikasz sobie i zatrzymujesz sie na trybie ukrytym, świecisz na nim co najmniej 2 sekundy, wyłączasz latarke i gwarantuje że odpali od podstawowego trybu.
A ty pewnie klikasz szybko i nagle puszczasz przycisk i zamiast czekać 2 sekundy na włączonej latarce to czekasz 2 sek na odciętym zasilaniu, dlatego puźniej przełącza ci w nast tryb.
Pozdro
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Z niecierpliwością czekam na kolejną wersję softu z możliwością samodzielnego programowania. Greg, możesz zdradzić, czy będzie się to opierać na dotychczasowym sterowniku (możliwość przeprogramowania)?
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

No właśnie mógłbyś zdradzić jak będzie odbywać się samodzielne programowanie? Czy to będzie mogła wykonać osoba nieobeznana z elektroniką?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sterownik jest identyczny od strony elektronicznej. Oprogramowanie będzie inne i można je wgrać do dowolnego drivera na bazie procesora ATtiny. Za pomocą "klikania" będzie można ustawiać parametry trybów. Szczegóły podam, gdy skończę piać i testować aplikację, póki co nie jest jeszcze do końca sprecyzowana cała funkcjonalność, więc nie uprzedzam faktów. Termin? Najwcześniej końcem listopada, jak sądzę. Aktualnie jestem obciążony nadmiarem prac zawodowych nie związanych bynajmniej z tematem światełek.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Nie wiem, czy to pytanie padło już przy innej okazji, ale czy da się ATtiny w Twoim sterowniku zaprogramować bez wylutowywania? Jedynie podczepiając nóżki do programatora "na pająka"?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, standard ISP. Najwygodniej klipsem SOIC.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Dzięki za info. To cierpliwie czekamy na nowy soft. Ten klipsik nieźle kosztuje, w TME najtaniej, 30 zł.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Podstawka pod Attiny

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

tty5150 pisze:Dzięki za info. To cierpliwie czekamy na nowy soft. Ten klipsik nieźle kosztuje, w TME najtaniej, 30 zł.
Tylko??? Kiedyś szukałem klipsów i zaczynały się w przedziale 150-200zł. Jako, że nie uskuteczniałem produkcji wielkoseryjnej to zmajstrowałem sobie sam prowizorkę ;) .
Za 30zł to bierz i się nie zastanawiaj.

Tyle offtopy.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Pyra, superpatent. Szacunek.

http://www.tme.eu/pl/details/sv-soic8/klipsy-pomiarowe/

Też się zdziwiłem, bo wszędzie indziej po 60-90 pln. Trzeba będzie dorzucić do zamówienia.
Ostatnio zmieniony sobota 20 paź 2012, 18:24 przez tty5150, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Znacznie lepszy jakościowo jest klips firmy 3M, ale oczywiście droższy. Na ebay-u są do kupienia różne rodzaje tego sprzętu.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
tty5150 pisze:Pyra, superpatent. Szacunek.
...i w świecie już znany :mrgreen: http://hackaday.com/2010/11/18/build-yo ... ming-clip/

Przy kilku, kilkunastu prockach nie wiem czy opłaca Ci się kupować. Ja sobie złożyłem bo potrzebowałem "na teraz" a używam już sporo czasu i nadal działa :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ