Przysłona rowerowa

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Tylko naklejając folię przestajemy być dobrze widoczni przez innych, a lampka ma też pełnić funkcję pozycyjną..

A ten seryjny dyfuzor wygląda wyśmienicie. Sam myślałem nad podobną konstrukcją, ale ostatecznie zrezygnowałem z zawiasu, bo mi się nie chciało robić :mrgreen: (Bo dyfuzor też sobie zrobiłem)
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Zawsze niestety jest jakieś "ale"....

AD03 nie otwiera się aż do body, a latarka od grega świeci na tyle szeroko, że jest szansa o zahaczenie strumieniem o plastik.
Tak ze zdjęcia ciężko mi określić http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... ser-review Może zamówię i sprawdzę :grin:

Zdecydowanie bardziej podoba mi się patent z AD410
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,56903.0.html
ale to nie ta średnica główki...
Awatar użytkownika
galahad
Posty: 49
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 13:24
Lokalizacja: Krk

Post autor: galahad »

Cieszę się , że powstał ten wątek.

Zawsze denerwowałem się gdy z naprzeciwka jechał rowerzysta i świecił latarą dosłownie po oczach...
Nie wiem jaki ma sens codzienna jazda po tej samej ścieżce rowerowej i świecenie max daleko i oślepianie innych. Trasa znana, dziur nie ma...

Mi osobiście wystarcza zwykła lampka ledowa, mrygająca, bez odblasków...
oczywiście nie jeżdżę w całkowitych ciemnościach.
oko48
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2012, 18:51
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: oko48 »

A ja zrezygnowałem z daszka. Może jeszcze do tego pomysłu powrócę bo mam dostęp do plexy glassu z powłoką lustrzaną (czy jak to tam się zowie) i chwila z opalarką w ręku i dogięcia daszka. Ale ciężko z czasem ostatnio. Ja stosuję zasadę że jak coś jedzie z naprzeciwka to kieruję latarkę w dół. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Niestety niektóre ścieżki a szczególnie alejki parkowe są bardzo kiepsko oświetlone po zmroku, do tego można napotkać różne niespodzianki w rodzaju dziur (właśnie poszły mi 2 szprychy), których nie sposób zapamiętać, szkieł, butelek, kamieni itp. Dobre światło to podstawa, ale z rozsądkiem - dlatego warto mieć kilka trybów i szybką możliwość opuszczenia latarki.

Aaa, i ci "cholerni" nieoświetleni rowerzyści wyłaniający się z ciemności. :-)
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Parę chwil wcześniej wróciłem z masy i moim zdaniem ten daszek to strzał w dziesiątkę, nawet bym powiedział że jest trochę jaśniej zaraz przed kołem bo to co miało iść w górę poszło w dół i co prawda nie użyłem foli z LCD tylko papieru, kawałka sztywniejszej koszulki na dokumenty i foli aluminiowej to i tak działa jak należy :super:
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Witam!!
Ja kiedyś na szybko zmontowałem coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prosta i łatwo zdejmowana konstrukcja, a w/g mnie daje radę w 100 %.
Na początku wyglądała trochę estetyczniej, ale musiałem poprawić klejenie, no i już tak zostało. Jest to kawałek rury PCV pozostałej po remoncie łazienki, i przyklejony kawałek plastiku za pomocą poxipolu.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Weź swoją przesłonę, podklej też poxipolem od środka, potem w łapkę papier wodny, zacznij od około 200 - 500, ładnie wyrównaj, na koniec 1000 i 2000, dopracuj kształty. Następnie farba do plastiku np. struktura na zderzaki i masz piękną, estetyczna przesłonę :)
ILPT
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Jak ma to malować to po co papiery od mniej więcej 500 w górę? Jeszcze przy malowaniu strukturą, rysy po 400 są już nie widoczne.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja zawsze używam 1000 - 2000 żeby nadać idealną gładkość, akurat bardzo bardzo irytuję mnie nawet mikro rysy.
ILPT
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Ale pod lakiery (szczególnie strukturalne) nie stosuje się tak drobnych papierów ponieważ pogarsza to przyczepność lakieru. Zapewniam Cię ze jeśli prawidłowo zrobisz to grubszym (ale odpowiednim) papierem uzyskasz prawidłowy efekt wizualny a do tego farba bedzie się trzymała tak jak powinna.
Polecam poczytać www.novol.pl/att/1/NOVOL_KT_09092005.pdf
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Ja przysłonę w kształcie długiego daszku wyciąłem z papieru technicznego i zalaminowałem ;) zobaczymy jak sobie poradzi w terenie :)
Ostatnio zmieniony niedziela 28 paź 2012, 15:41 przez bulwa11, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Ale żeby nie było że tylko offtopa robię.
Jakiś czas temu myślałem nad zbudowaniem nowych lampek na rower na bazie refletora jak w tej lampce http://dx.com/p/xc-997a-3w-3-mode-1200- ... 38?item=30
Jednak kupienie samego refa mnie przerosło raz widziałem w jakimś sklepie skośnookim i potem nie mogłem znaleźć. Poza tym zastanawiam się czy to naprawdę posiada przyzwoitą granicę światła i cienia jak w samochodowych światłach czy tylko część jest skierowana w dół.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Z tym reflektorem będzie taki problem że nie odprowadzi on prawidłowo kilku wat ciepła.
ILPT
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Źle mnie zrozumiałeś. Z tego cuda został by tylko reflektor (odbłyśnik) ze szkłem całą resztę obudowy zrobiłbym od podstaw a wtedy z odprowadzaniem ciepła nie problem.
Jest jeszcze http://allegro.pl/lampa-lampka-rowerowa ... 36868.html
Być może ma to podobny ref jak ta pierwsza a cena sporo przystępniejsza jak na "obiekt badawczy"
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
ODPOWIEDZ