Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Również kupiłem latarkę od grega, jadąc wczoraj przez las cały czas miałem uśmiech na twarzy. Tryby 15-30-60-100 były dobrym wyborem. Dorzuciłem jeszcze do listy srtobo 15%, "moon" oraz ratunkowy (100% 0,5Hz). Chciałem mieć stroboskop jako oszczędne, nocne światło pozycyjne do miasta, ponieważ na dniach pojawi się taka prawna możliwość, jednak latarka miga aż zbyt mocno. :) Gdyby ktoś zastanawiał się nad takim trybem to moim zdaniem 10% (lub nawet mniej) byłoby odpowiedniejsze.
Przez zwykłą przezorność zamówiłem również ochronę termiczną.

Sprzęt warty swoich pieniędzy, szczerze polecam.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Ja mam strobo 10% i 25%. 10% na późny wieczór jest wporządku. 25% używam na mgły i czasem w dzień. Nawet wystarcza ale zastanawiam się, czy na mgłe nie lepiej byłoby dać pełną moc :razz:
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Po wyjeździe z terenu w miasto robiliśmy ze znajomym testy i jednak, kiedy środek strumienia latarki ustawiona jest 20-30 przed w mieście, to strobo 15 oślepia tak, że może przeszkadzać.

I tu mam pytanie do grega lub innych użytkowników migacza, jaka wartość byłaby w miarę bezpieczna dla jadących z przeciwka, a zarazem efektywna jako pozycyjne.
Coś czuję, że i 5% byłoby wystarczające...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Swoje zdanie na temat że stroboskopu do jazdy w nocy wyraziłem już kilkukrotnie na forum. Nie polecam nigdy i nikomu. Po zmroku ten tryb pracy nic nie oświetla, a tylko przeszkadza i drażni samego rowerzystę jak i pozostałych uczestników ruchu i pieszych.

Co innego w dzień - wtedy poprawia znacząco widoczność i specjalnie nie przeszkadza.
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

wikrap1 pisze: ale zastanawiam się, czy na mgłe nie lepiej byłoby dać pełną moc :razz:
Właśnie przy pełnej mocy jest znacznie gorzej niż np w trybie 15% . Jako że latarka świeci dość szeroko i jednak sporo światła emituje to we mgle na 100% jest po prostu ściana światła i to oślepiającego przy tej mocy (odbija się od mgły i razi użytkownika ) . Takie są moje spostrzeżenia bo jedną taką nockę zaliczyłem . Dopiero włączenie trybu 15% pozwoliło widzieć po japońsku czyli jako tako . :lol:
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

A ja chciałbym zapytać czy stroboskop nie szkodzi baterii lub diodzie ??
I drugie pytanko odnośnie różnicy pomiędzy L2P I L2 które masz na aukcji czy one różnią się tylko wykończeniem powierzchni?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 paź 2012, 08:26 przez MaSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Stroboskop szkodzi diodzie i akumulatorowi w takim samym stopniu, jak regulacja mocy za pomocą zmiany szerokości impulsu prądowego (szybki PWM), co jest podstawą działania sterownika. Innymi słowy wcale.

Różnice L2/L2P: popatrz na fotografie i opis - powłoka, budowa zakrętki włącznika, koronka.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Na późny wieczór te 5% wystarczy. mogę wstawić porównanie ze zwykłą lampką na diodach 3mm.

P.S Na mryganie warto zakładać dyfuzor np. z folii z ekranu LCD Bardzo miło rozprasza światło - widać nas dobrze pod większym kątem i światło nie jest kujące tylko bardziej rozproszone ;)
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Z czystej ciekawości: mając tryby 5, 10, 15 w tym 10 strobo, porównaj oczo-inwazyjność blisko i widoczność z większej odległości. Lampkę ustaw terenowo, czyli strumień tak 30 metrów przed siebie. 15% wtedy przy bliskich odległościach oślepia, a jak 5 i 10?

edit. Oczywiście słownie, nie trzeba fotek.

edit2. Ok, widzę, ze powstał już wątek w tej sprawie.
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Witam,

Nie znalazłem porównania świecenia w plenerze reflektorów - reflektor OP i reflektora SMO.

Może ktoś podrzucić.

Pozdr.
M...
Pzwmichal
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 07:30
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichal »

Mam mały problem, w zakupionym u Grega ogniwie Samsung biegun dodatni zrobił się wklęsły. Chyba winę za to ponosi zbyt mocna sprężyna w SF. Nie mogę przez to naładować akumulatora :(
Czy spotkał się z podobnym problemem ?
Piotr11
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piotr11 »

Owszem, fakt że nie w latarce od Grega chociaż mam :)
Wykorzystałem resztki topnika po lutowaniu rur miedzianych (dostałem od kumpla) i odrobinkę cyny (cienki drut cynowy). Uważałem aby nie rozgrzać za bardzo powierzchni ogniwa. Jestem raczej mało wprawnym "lutownikiem" ale działa i to pięknie. Warstewka cyny sama z siebie wyszła bardzo równo, nie musiałem nawet przecierać papierem ściernym czy coś :)
Solar Force L2P od Greg'a, Olight ST baton, Lumintop AA 2.0, Manker E03H
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Może latarka Ci upadła koronką w dół? Napewno ogniwo takie doszło?

Sprężyna naprawdę czegoś takiego nie zrobi - ogniwa nie są z papieru a z dosyć sztywnej blachy.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

wikrap1 pisze: Sprężyna naprawdę czegoś takiego nie zrobi - ogniwa nie są z papieru a z dosyć sztywnej blachy.
No chyba że jest tak ściśnięta że bardziej przypomina małą rurkę, sam tego doświadczyłem w starszych panasonic-ach, na szczęście wystarczyło podgiąć blaszki w ładowarce i nie było problemu.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Pzwmichal
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 07:30
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichal »

Latarka nigdy mi nie spadła, jest to raczej wina sprężyny. Aby ją naładować, musiałem podłożyć pod kawałek twardego ciastka :)
ODPOWIEDZ