tanie ale już solidne światełko

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
LOUISS
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 19:09
Lokalizacja: WKZ

tanie ale już solidne światełko

Post autor: LOUISS »

Witam wszystkich użytkowników,


Jestem tu nowy , i od kilku dni rozglądam się za latarką która,ma być solidniejsza od dotychczasowego 'bazarowego' świecidełka za 20zł;) Zatem,nie przez przypadek zacząłem przeglądać zacne forum:) Potrzebuję latareczki 'na co dzień' żeby wrócić oświetloną ścieżką z oddalonego o ok 50m garażu i bez większych problemów oświetlić wspomniany garaż ze swojej posesji. Do tego las mam nie daleko i wieczorny spacer z pieskiem też mógłby być bardziej 'doświetlony' Smiley Rozmiar nie ma znaczenia,jednak breloki są nie dla mnie - zdecydowanie wolę te które pewnie można trzymać w dłoni. Chciał bym jednak nie przeznaczyć na ten cel więcej niż 15$ bo tyle aktualnie mam na PayPal i zakupu będę dokonywał na DX-ie (jak się wciągnę,w przyszłości będą lepsze i droższe;) Pierwsze pomysły zaczerpnięte z forum to po kolei RC-29 (chociaż nie wiem na co mi zoom) dalej RC-G2 (chociaż nic nie zamierzam modować) i ostatni pomysł to Tank007 TK-566 (niby jaśniejszy od wyżej wymienionych i ogólnie dobra alternatywa na 2AA).
Co z wymienionych będzie najtrafniejszym wyborem? ev otwarty jestem na inne typy,o których jeszcze nie czytałem,a doczytam:)

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie:)
LOUISS
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Całkiem niezłe wybory - znam dwie z wymienionych latarek (poza Tankiem) i sądzę, że z każdej na swój sposób byłbyś zadowolony. Masz jeszcze ewentualnie do wyboru jeszcze jeden produkt - minimalnie powyżej zakładanej kwoty ale bardzo przyzwoity: Romisen RC-N3 - http://dx.com/p/romisen-cree-rc-n3-3-mo ... -2xaa-9070

Zalety w porównaniu z wymienionymi? Jaśniej, dość długo dzięki 2xAA, przyzwoity zasięg (choć zoom pewnie lepiej skupiony). Mam, używam czasem i nie narzekam.

Jeśli nie dasz się skusić to z wymienionych brałbym RC-G2 :)
Pozdr.
Pikom
LOUISS
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 19:09
Lokalizacja: WKZ

Post autor: LOUISS »

Dzięki, doczytam i borę pod uwagę.. ale przeglądając forum zaczął mi ponownie chodzić po głowie pomysł,żeby jednak kupić latarkę z funkcją zoom. Taką możliwie jasną:) i tym samym dorzucam dwie opcje ze stajni Romisena tj. RC-C6 i RC-C8. Któraś będzie jaśniejsza? aha ładowarki posiadam,także ev opcja zasilnia na akumulator wchodzi w grę:)
Ostatnio zmieniony wtorek 09 paź 2012, 20:25 przez LOUISS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gurgul99
Posty: 77
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 20:56
Lokalizacja: znienacka...

Post autor: Gurgul99 »

Z DX-a posiadam takie cuś, działa już półtora roku a w tyłek dostaje solidnie.

http://dx.com/p/uniquefire-s10-cree-r2- ... 4500-30987

zmieścisz się w cenie i zostanie na kilka świnek.
Joj
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 24 maja 2012, 08:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Joj »

Podłączając się pod wątek - latarka tego typu ale gdzieś w Polsce jest do kupienia? Nigdy nie kupowałem nic przez DX, stąd wolałbym kupić w PL. Poradzicie coś?
Pozdrawiam czytającego:
Joj
pukpuk
Posty: 42
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 09:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pukpuk »

Ja dla siebie wybrałem taką opcję taniej a myślę że w miarę solidnej latarki (co ważne, na filmiku widać że nie ma dziury pod starem):

http://dx.com/p/new-528-cree-q3-3-mode- ... 6?item=305

ma dobre opinie na DX, ale zasilanie 18650.
Cena 7,5 USD więc wystarczy jeszcze na ładowarkę za 6,2 USD:

http://dx.com/p/oem-2-18650-lithium-bat ... 56&u=13820

Tanie ogniwa 18650 lecz niezabezpieczone sprzedaje woytazoo w sklepiku forumowym.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Mam taką. To co widać na filmiku to spód MCPCB. Dziura pod diodą. Styka się 0,5mm na krawędziach.
Wytoczyłem podkładkę alu. 4mm i wcisnąłem w obudowę za pomocą imadła. Cłodzenie przekazywane jest na tubę. W tym zoomie korpus styka się z resztą przez o-ring.
Driver "okrutny". Przy naładowanym ogniwie pobiera 1,38A z ogniwa i oddaje 0,82A na diodę.
Latarka mała, zgrabna i fajnie świeci. Wymaga jednak poprawek.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
LOUISS
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 19:09
Lokalizacja: WKZ

Post autor: LOUISS »

...i stanęło na Romku RC-U4-jestem w pełni zadowolony z wyboru :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 09 paź 2012, 20:25 przez LOUISS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mam RC-U4 w modyfikacjach na XPG i XLM ;)
ILPT
LOUISS
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 19:09
Lokalizacja: WKZ

Post autor: LOUISS »

ja puki co stock, ale w przyszłości kto wie:) mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z ilości światła jakie 'wypluwa' z siebie ta latarka. Wspomniany garaż omiata bez najmniejszych problemów i ze sporym zapasem;)


Polecam niezdecydowanym:)
Ostatnio zmieniony wtorek 09 paź 2012, 20:26 przez LOUISS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ