Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Mam oprogramowany sterownik pod microswitch, kontaktron jak również identyczną funkcjonalność pod unipolarny czujnik Halla. Opis znajdziesz tutaj.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Że zadziała to ja wiem, pytam czemu nikt nie próbował zrobić takiej latarki - były tylko uwagi o sklejających się stykach w kontaktronach.

No i kluczowe słowo "oprogramowany", czyli na powszechnie dostępnej płytce. Wracam do tematu: Ty byś chciał coś zmienić w azjatyckim hardwarze czy według Ciebie jest idealny?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Kwestia uniwersalności, którą podnosisz, jest niestety adekwatna do ceny, w proporcji prawie kwadratowej. Sprawy indywidualizowania, czy też uniwersalności są raczej pojedyncze, a opłacalność idzie w tysiące zamówionych sztuk. Czy myślisz, że ktoś znalazł by tylu klientów? A czy wielu by się znalazło na zakup driverka za 100zł?
Podziwiam grega, bo ilość spędzonych godzin nad dopracowaniem oprogramowania, jest nieopłacalna, ratuje nas tylko to, że sprawę traktuje On hobbystycznie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Nie siedzę gregowi w kieszeni ;) . Na pewno ze swoją ofertą trybów na życzenie nie ma konkurencji (a ja nie zamierzam robić mu takiej) i cieszy się to sporym powodzeniem.
Pewnie sam za jakiś czas będę jego klientem bo nie będzie mi się chciało poświęcać czasu na wyważanie otwartych drzwi i robić własnego softu do pojedynczych egzemplarzy na własny użytek.

Co do projektu płytki, to jak będzie wystarczająco dobry to skośnoocy sami go skopiują i zaczną trzepać w milionach sztuk. Tylko żeby najpierw zaczęli :/ to cena będzie normalna.
Wysoc
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wysoc »

Witam wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie. Dzięki za ostrzeżenie i kasację pierwszego posta , trochę mnie to potrząsneło i bardzo się za siebie wstydzę.
Jeszcze raz dziękuję greg-owi za światełko. Jest to kawał wspaniałego sprzętu. Rowerzyści zaczepiają mnie na ulicy i pytają co to? Mam tylko jedno pytanie czy latarka może wydawać cichy pisk słyszalny z tyłu obudowy? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj Wysoc, dziękuję za opinię o sprzęcie. Dźwięk wydają elementy mechaniczne latarki (styki, sprężyny, włącznik) przez które płynie wysoki prąd (2,8A) kluczowany PWM o częstotliwości 9,3kHz. To normalne zjawisko fizyczne, pisaliśmy już o tym na forum kilka razy.
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

greg pisze:Dźwięk wydają elementy mechaniczne latarki (styki, sprężyny, włącznik) przez które płynie wysoki prąd (2,8A) kluczowany PWM o częstotliwości 9,3kHz
Tak z ciekawości, przy trybie max też masz PWM czy raczej tylko ograniczenie prądu przez AMC ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

fredek, a jak sądzisz? :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Sądzę, że ładujesz w max do PWM wartość 0xFF czyli tak naprawdę akurat przy 2,8A nic piszczeć nie powinno ;)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Masz całkowitą rację w powyższym twierdzeniu :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Wysoc
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wysoc »

Greg dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość ;)
Pozdrawiam
Damiano
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 21:31
Lokalizacja: DG

Post autor: Damiano »

Witam wszystkich:)

Stałem się posiadaczem latarki grega. Nie posłuchałem go i zamówiłem sobie tryby: 5-15-30-60-100. 5% to może i jest trochę swiatła, ale na rower na ciemnej drodze, to jednak mało. 15% to minimum bo po ruszeniu i tak z 5 przełączam na 15 lub więcej.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Na rower 15-30-60. Do biegania po łatwym terenie 5% wystarcza. W trudniejszym 10-15 jest git. Nie wybrałeś aż tak źle. To tylko 1-2 kliknięcia a niższe tryby przydadzą Ci się przy spacerowaniu lub bieganiu :wink:
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Dobrze, że ja mam 15 30 100 a reszta pierdół w ukrytych :-)
vandar
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 22 paź 2009, 09:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: vandar »

I ja też jestem po zakupie Grega latarki i jestem bardzo zadowolony jakość ilość światła super mam tryby 10/30/60/100 ale po krótkim użytkowaniu na rower optymalnie dla mnie było by mieć 15/50/100
Zadowolony jestem bardzo i polecam na rower idealna :)
ODPOWIEDZ