Zakup latarki z funkcją zoom

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
grzesinfo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 08:25
Lokalizacja: Częstochowa

Zakup latarki z funkcją zoom

Post autor: grzesinfo »

Witam.

Chciałem zakupić latarkę, która miałaby możliwie wąską wiązkę światła umożliwiającą oświetlenie przedmiotu z odległości około 100m do 150m. Na tej odległości oświetlany obiekt miałby średnicę około 2m. Z tego co widziałem na aukcjach w necie są oferty latarek od 20zł do 100zł (taki przedział cenowy mnie interesuje). Wodoszczelność nie jest istotna. Kształt strumienia oświetlającego nie jest istotny - może być prostokąt, trójkąt....itp. dla mnie ważne jest tylko dobre skupienie na tej odległości, no i żeby trochę światła doleciało....
Może ktoś z Was ma jakieś fotki ilustrujące pracę latarki z zoomem na takiej odległości???

Proszę Was o pomoc w wyborze.

Niżej zamieszczam foty czterech typów latarek znalezione w necie. Czy są latarki o lepszym skupieniu?



1. Sprzęt pierwszy
Obrazek
Obrazek






2. Sprzęt drugi ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek







3. Sprzęt trzeci ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek



4. Sprzęt czwarty ..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 16 wrz 2012, 19:13 przez grzesinfo, łącznie zmieniany 1 raz.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Z zoomem najlepiej radzą sobie latarki Led Lensera, ale nawet najtańsza lampka tej marki jest niestety po za wyznaczonym przez Ciebie budżetem, te które pokazałeś powyżej to w sumie wszystko bezmarkowa, chińska tandeta, może podziałają 5 lat, a może dwa tygodnie, to loteria i nie wiadomo jakie mają tak naprawdę parametry bo to co podają sprzedawcy w swoich opisach zasadniczo można małym dzieciom na dobranoc opowiadać. :mrgreen:
Zerknij raczej na modele Romisena to niedroga firma, a zoomy ma całkiem udane i to już sprzęt firmowy z gwarancją:

http://allegro.pl/latarka-romisen-rc-c8 ... 19768.html
http://allegro.pl/promocja-latarka-romi ... 20695.html

I jeszcze taki maluch:

http://diodac.pl/latarki-romisen/39-lat ... rc-c6.html



___
Ostatnio zmieniony niedziela 16 wrz 2012, 19:18 przez Vigo, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz2099
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 13:41
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: mariusz2099 »

Jeśli interesują cie chinskie latarki to moge polecić markę tiross, model ts-745 ( kolega ma i zasięg to 100m ma bite) lub te oto cudo
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
W tytule podałeś zoom, a potem opisujesz tylko daleki zasięg, więc może coś w tym kierunku...
Jaki masz budżet?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Kup Romisen'a RC-39 będzie najlepszym wyborem z zoom'ów
http://www.dealextreme.com/p/romisen-rc ... 92?item=54
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Zgadzam się z Kolegą powyżej. Rozważ też TrustFire Z3. Obie mają pełną pigułę.
Wystarczy trochę blaszki miedzianej i pasty termo i mamy należyte odprowadzenie ciepła.
Wiem, bo Z3 przerabiałem na XML@3A.
Pozdrawiam
DNF
grzesinfo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 08:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: grzesinfo »

Pyra pisze:Witam
W tytule podałeś zoom, a potem opisujesz tylko daleki zasięg, więc może coś w tym kierunku...
Jaki masz budżet?

Pozdrawiam
Oczywiście może być dedykowana do dalekich zasięgów bez zooma. Jedyne ograniczenie to takie, aby nie miała zbyt dużych rozmiarów tj. takie jak na zapodanych zdjęciach w pierwszym poście. Słyszałem o latarkach laserowych z regulowanym rozproszeniem wiązki, ale to pewnie poza moim budżetem. Mój budżet to max 100zł.

Vigo pisze:Z zoomem najlepiej radzą sobie latarki Led Lensera, ale nawet najtańsza lampka tej marki jest niestety po za wyznaczonym przez Ciebie budżetem, te które pokazałeś powyżej to w sumie wszystko bezmarkowa, chińska tandeta, może podziałają 5 lat, a może dwa tygodnie, to loteria i nie wiadomo jakie mają tak naprawdę parametry bo to co podają sprzedawcy w swoich opisach zasadniczo można małym dzieciom na dobranoc opowiadać. :mrgreen: Zerknij raczej na modele Romisena to niedroga firma, a zoomy ma całkiem udane i to już sprzęt firmowy z gwarancją:
http://allegro.pl/latarka-romisen-rc-c8 ... 19768.html
http://allegro.pl/promocja-latarka-romi ... 20695.html
I jeszcze taki maluch:
http://diodac.pl/latarki-romisen/39-lat ... rc-c6.html
Interesująca propozycja. Mogę kupić każdą z wyżej wymienionych tylko czy spełni moje założenia: doleci na te 100 - 150m światło ???? Zdjęcia porobione na stronie aukcji nie mają określonej odległości. Widać że światło fajnie skupia, ale na jakiej odległości.???? Chyba że Ty Vigo posiadasz taką i możesz coś więcej napisać ?
Nightmare pisze:Kup Romisen'a RC-39 będzie najlepszym wyborem z zoom'ów
http://www.dealextreme.com/p/romisen-rc ... 92?item=54
Jak długo trza czekać na zamówiony towar na tej stronce?





Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Vigo pisze:Z zoomem najlepiej radzą sobie latarki Led Lensera
Nie ma takiego szału jakby wskazywała cena rc-39 lepsze niż p7 bo mam obie i testowałem
grzesinfo pisze:Interesująca propozycja. Mogę kupić każdą z wyżej wymienionych tylko czy spełni moje założenia: doleci na te 100 - 150m światło
Romisen RC-39 ma użyteczny zasięg ok 100-120 metrów
grzesinfo pisze: Jak długo trza czekać na zamówiony towar na tej stronce?
od ok 2-4tygodni
grzesinfo pisze:Słyszałem o latarkach laserowych z regulowanym rozproszeniem wiązki, ale to pewnie poza moim budżetem. Mój budżet to max 100zł.
ceny od 800zł w górę
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Z DXem bym tak optymistycznie nie podchodził ja czekam ok 2 miesięcy ostatnio...
grzesinfo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 08:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: grzesinfo »

Nightmare - jaką latarkę mógłbyś zaproponować z czystym sumieniem do moich zastosowań (skupiony strumień sięgający 100-150 m i budżet do 100zł) ???????
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

grzesinfo, mam latareczkę (na oko) identyczną jak punk 3 z Twojego pierwszego postu. Przy maksymalnym skupieniu (tak że strukturę diody widać) zasięg spokojnie 200m :)

Ale po kupnie od razu do poprawy, w pigule pod diodą była dziura.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Zdecydowana większość DX ZOOMów ma dziurę pod pigułą a więc moc kiepściutka. po drugie nie napalałbym się na latarki AAA chyba że chcesz koło domu sobie poświecić (ale wtedy nie potrzeba zasięgu na max skupieniu).
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Moc wcale nie jest taka malutka, w diodę tej mojej idzie 0,6A, więc jakieś 2W. A zasilana jest z 3xAAA lub ogniwa 18650. W zestawie było ogniwo i ładowarka, kupowałem w centrum chińskim w Wólce Kossowskiej.
grzesinfo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 08:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: grzesinfo »

Ktoś wcześniej proponował mi zakup tego sprzętu:

Latarka

1. ZOOMA toto ma,
2. Strumień świetlny 200lm - tak podaje sprzedawca...

Czy doleci światło na te 150m w sensownym skupieniu?
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

marekwoj pisze:grzesinfo, mam latareczkę (na oko) identyczną jak punk 3 z Twojego pierwszego postu. Przy maksymalnym skupieniu (tak że strukturę diody widać) zasięg spokojnie 200m :)
Na pewno nie ma takiego zasięgu, zwłaszcza jeśli mówimy o realnym oświetleniu bo pewnie jakieś znikłe cząstki poświaty to i na 500 dolatują

A i taki mały szczegół latarki na klasycznej soczewce po skupieniu wyświetlają kwadracik
RC-39 ma kolimator i punkt jest praktycznie okrągły
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
ODPOWIEDZ