Jak znaleźć zwarcie na PCB - instrukcja

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
arekkocowicz
Posty: 12
Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:23
Lokalizacja: en voyage

Jak znaleźć zwarcie na PCB - instrukcja

Post autor: arekkocowicz »

Kilka dni temu szukałem zwarcia na płytce drukowanej którą przeprasował mój kolega. Problem wynikał z małej odległości pomiędzy ścieżkami a wylaną masą. Zamiast skrupulatnie oglądać całą płytkę pod lupą użyłem prostej metody którą opisałem tutaj http://www.areksnotes.blogspot.com/2012 ... r-pcb.html Zapraszam do lektury, może komuś się przyda
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Dobry tutorial, ja osobiście wykorzystuje do tego celu światełko ... a jak :mrgreen:

Najprościej prześwietlić laminat (oczywiście szklano-epoksydowy) od tyłu mocnym źródłem światła , zwarcia widać ja na dłoni . Wtedy ostry nożyk i po sprawie.
elektroda.pl
arekkocowicz
Posty: 12
Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:23
Lokalizacja: en voyage

Post autor: arekkocowicz »

Światło to też wygodna metoda-jak PCB jest profesjonalnie zrobione to wtedy światło jest najlepsze, opisana metoda nadaje się do bardzo skomplikowanych płytek i do takich na których ścieżki mają postrzępione krawędzie. No i jest jeszcze jedno rozwiązanie - zasilacz z prądem ustawionym na maxa ma szanse przepalić zwarcie:P
ODPOWIEDZ