Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

W takim razie muszę zmienić zamówienie. ;)
Pozostanę przy pamięci trybów, ale wezmę 4% - 35% - 100% + ukryte.
Dzięki raz jeszcze!
L2P XM-L 2.8A od Grega
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kowjanko »

A ja musiałem być oryginalny i wziąłem (co prawda tylko moduł d26 z kontrolą temperatury, body miałem swoje) tryby 4-12-40-100-moon bez pamięci trybu ze startem na 4% i jestem bardzo zadowolony.
Klikania wcale nie jest dużo, w ciemno mogę zawsze wybrać potrzebny tryb. 4% daje już dużo światła ale najczęściej używam 40%. Poza tym tryb moon jest bardzo przydatny, nie używany najczęściej ale jednak niezastąpiony w niektórych sytuacjach.
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

19arek93, czy z pamięcią, czy bez to rzecz gustu, ale jeździłem z lampką kolegi i dla mnie bardziej komfortowa jest obsługa takiego właśnie włącznika. Zawsze można domyślny tryb zrobić najsłabszy,żeby w razie czego nie robić wokół siebie świetlnego halo i po kłopocie. Ale to jak napisałem sprawa gustu. Sprężyny dobrze dociskają ogniwo, więc nie ma mowy o samoistnych zmianach trybów na wertepach czy to w wersji forward czy reverse.
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
bawolek
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 06 mar 2011, 10:21
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: bawolek »

Stałem się następnym szczęśliwym posiadaczem Gregowej modyfikacji SF L2P,
mam jeszcze dwie latarki od midiego jedna 3x XPG R5 z soczewką carclo oraz druga z refem ~50mm i dioda xml t6,

Jeżeli ktoś potrzebuje małej dającej naprawdę dużo światła latareczki z trwałą powłoką HAIII to modyfikacja Grega w swojej cenie wymiata :)
Jedyną niedogodnością, jest jej grzanie się, no ale kompaktowy rozmiar to duża zaleta latarki więc coś za coś...
Ostatnio zmieniony środa 04 lip 2012, 13:36 przez bawolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Ślesin

Post autor: Krasny »

Mam Gregforce od paru dni i mam pytanie czy też macie dziurę w głównym promieniu ? tzn sam środek jest wyraźnie ciemniejszy i w okół niego jaśniejsza obwódka (ref gładki).
Poza tym u mnie przy ogniwach z recyklingu w trybie 100% latarka nie grzeje się ale światła jest wyraźnie mniej zabezpieczenie ogniwa nie miga. Czy li-ion zużyte po prostu daje mniej prądu jednocześnie utrzymując rozsądne napięcie, tak że zabezpieczenie latarki jeszcze nie miga?
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Krasny, jeśli latarka jest od Grega i w trybie 100% się nie grzeje, to natychmiast wymień ogniwo na normalne :) Wtedy zobaczysz pełen wygar.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Ślesin

Post autor: Krasny »

cudny pisze:Krasny, jeśli latarka jest od Grega i w trybie 100% się nie grzeje, to natychmiast wymień ogniwo na normalne :) Wtedy zobaczysz pełen wygar.
Nie no mam normalne (nawet dwa) ogniwa Panasonic od Grega i wszystko grzeje aż miło :mrgreen: to pytanie dotyczyło tylko zachowania zużytych ogniw czyli trzymania napięcia bez wydajności prądowej :roll:
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Aha, nie wiedziałem. Oczywiście dobrze rozumujesz. Zużyte ogniwa trzymają napięcie ale nie mają dobrej wydajności prądowej.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Ślesin

Post autor: Krasny »

cudny pisze:Aha, nie wiedziałem. Oczywiście dobrze rozumujesz. Zużyte ogniwa trzymają napięcie ale nie mają dobrej wydajności prądowej.
Czyli dobrze główkowałem.

Pozostaje pytanie o tą dziurę w głównym promieniu wszyscy tak mają? Wina XM-L że tak kiepsko się skupia? Generalnie to chyba się czepiam bo jak pierwszy raz włączyłem to zacne światełko to koparka tak opadła że trzy dni nie mogłem pozbyć się piachu spomiędzy zębów :o
Gregforce L2P, Fenix LD20, Fenix LD10, Maglite LED 4D
Awatar użytkownika
Gurgul99
Posty: 77
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 20:56
Lokalizacja: znienacka...

Post autor: Gurgul99 »

W moim D26, SMO na XML także spot jest "wyskubany", nie mówimy tu oczywiście o latarynie Grega, problem chyba dotyczy wszystkich SMO na tej diodzie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Reflektor SMO mały i średniej wielkości, nawet do 40mm (TK35) + XM-L = mniejsze lub większe artefakty w głównym promieniu (spot).

Efekt ten powoduje duża powierzchnia chipa LED w stosunku do średnicy lustra.

Reflektory OP nie mają tej przypadłości, ponieważ z racji na teksturowaną powłokę lustra "mieszają" światło. Promień jest szerszy, ale za to gładki, choć zasięg mniejszy niż w SMO.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
FOBOS
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lip 2012, 14:20
Lokalizacja: Sczecin

Post autor: FOBOS »

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Od kilku tygodni śledzę temat Gregforce L2P i jestem bardzo zainteresowany jej kupnem.
Niestety brak doświadczenia nie pozwala mi na samodzielne dobranie parametrów dlatego potrzebuje waszej pomocy. Latarka będzie użytkowana w domu, lesie i w pracy. I tu zaczyna się problem z ustawieniami. Jestem nawigatorem i potrzebuję na nocne wachty lekkiego podświetlenia (świecenie chwilowe, w celu sprawdzenia parametrów, mapa). Czy te 0,25% nie będzie za mało?
Moja propozycja:
włącznik taktyczny typu forward click
0,5-35-60 i 100% (jak to piszą 'bo musi być'), zastanawiam się też nad jakimś stroboskopem w razie "W" co by helikopterowi dać znać.
Do greg.
Czy była by możliwość zakupu latarki, ogniw x 2, ładowarki, klips oczko-linka, skonfigurowania wszystkiego i wysyłki do wtorku?
navigare necesse est, vivere non est necesse
nightrunner
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2011, 11:27
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: nightrunner »

Ja też miałem problemy z doborem mocy podczas zakupu, zdałem się na doświadczenie Grega i wybrałem 2-10-35-100.
2% jest w sam raz do przyświecenia chwilowego żeby coś przeczytać.
10% znowu pozwala na spokojne czytanie, bo 2% jest trochę za słabe i po pewnym czasie męczy. Jakbym miał przeglądać mapę to na 10% ;)
35% jest w sam raz do chodzenia po pomieszczeniach, a nawet po lesie.
A 100% jest ok :P
Mam jeszcze moona ukrytego 0,2% i jest on nawet fajny ale do czytania za słaby.
Pamiętaj żeby nie przesadzać z ilością trybów bo 4 to naprawdę rozsądny max.
Stroboskop możesz mieć zawsze jako tryb ukryty.
I bierz diodę T5 4B, nie robi takiego szału jak zimna biel, ale użyteczność jest dużo większa, szczególnie przy czytaniu.
deveb
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2011, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: deveb »

Dołożę swoje 3 grosze dla potomnych:

latarka w posiadaniu od ponad 2 tygodni, używana prawie codziennie późnymi wieczorami/w nocy. Konfiguracja z przeznaczeniem na rower tj. ref OP, włącznik typu reverse, LED T5 4B.

Z doświadczenia i zdrowego rozsądku wiedziałem, że na rower mniej trybów to mniej problematyczne używanie w trasie. Mimo to, Greg poradził jeszcze tryby ukryte, co było absolutnym strzałem w dziesiątkę. Zatem konfiguracja programowa to 10%-60%, a łącznie z opcjami w trybie ukrytym 2%-10%-30%-60%-100%.

W trasie oświetlenie 10% nie oślepia nadto, a po zjechaniu ze szlaku to można przełączyć szybko na 60% bez błądzenia po dostępnych trybach. Miałem wcześniej do czynienia z taką latarką i świadomie na "długie" zamiast 100% wybrałem 60%. Zresztą, zgodnie z prawem Webera-Fechnera odczucie u człowieka ma charakter nieliniowy, stąd jak koledzy wcześniej zauważyli- 100% i 60% wydają się różnić niewiele, a oszczędzamy sporo prądu. 100% przydaje się dopiero w całkowicie ciemnym lesie, kierując przy tym strumień światła nieco wyżej.

Co do wątku oślepiania- moim zdaniem 10% to absolutne maksimum, jeśli chcemy skierować strumień światła dalej niż jakieś 2-3 metry przed przednie koło. Spokojnie, doświetli to drogę, bez obaw ;)

Jedynie ten kąt świecenia mógłby być dla mnie szerszy, ale wiadomo- fizyki nie oszuka zachowując obecne wymiary :)

Podziękowania i pozdrowienia dla Grega za świetny produkt!
FOBOS
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lip 2012, 14:20
Lokalizacja: Sczecin

Post autor: FOBOS »

nightrunner dzięki za pomoc. Też zdam się na jego doświadczenie.
Niestety nie zdążę z zakupem przed wyjazdem. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. :mrgreen:
navigare necesse est, vivere non est necesse
ODPOWIEDZ