Wymiana diody i przełącznika w Solarforce L2

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

Tzn orginalnie na trybie high latarka robiła się gorąca, że parzyła, więc potrzeba jeszcze jakieś mody ? Czy to znaczy że sama w sobie wystarczająco pobiera ciepło.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dobrze wróży, zależy tylko po jakim czasie mniej więcej robiła się gorąca?
W bezruchu czy w ręce jak trzymałeś to parzyła?
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

Niestety już nie pamiętam, jak leżała włączona, a potem ją wezmę w rękę.
Może zrobie tak, z racji że już kupiłem 8*CYT7135 38K 3.04A ze sklepiku + XM-L U2 od Edima, to jak wszystko złoże do kupy to zdam wam relację czy jestem zadowolony no i jak tam z ciepłem ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Przy dobrym odprowadzeniu po kilku minutach nie można złapać latarki w rękę :)
Jeśli reflektor luźno lata i podskakuje przy wkładaniu całego dropa do latarki, to lepiej nie testuj ciepła..
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

Było to właśnie kilka-kilkanaście minut, ale nie chciałem kłamać, bo ani nie mierzyłem, ani dobrze nie pamiętam ;)
Tego drugiego zdania do końca nie rozumiem, chodzi ci o to czy się go wciska na sztywno czy bez nakrętki (szybki) lata na boki ?
No i zanim przetestuje to muszę je dostać, dzisiaj dopiero zamówiłem.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Kilkanaście minut to trochę sporo.. miałem na myśli ok 4-5minut.
Co do latania, to przy wykręconej głowicy, gdy wkładasz drop-in to wchodzi z oporem?
Nie licząc oporu ściskania sprężyny.
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

No było to pare minut, niestety jest luz, mój drop wygląda tak : Obrazek
Więc teraz ciepło idzie przez tą większą sprężynę chyba tylko no i do głowicy przez reflektor chyba. Co lepiej, owinąć reflektor kawałkiem puszki czy obsmarować go pastą termo ?

Moje drugie pytanie to o co chodzi z tymi kółkami GND. http://manager.kaidomain.com/UploadFile ... 000000.jpg
Teraz do dropa miałem przyluowany po prostu ten okrąg od spodu drivera, a tu jak ?
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

DNF pisze:Potrzeba jeszcze przenieść ciepło z całego dropa na obudowę. Robi to się poprzez spasowanie blaszki najlepiej miedzianej, pomiędzy dropa a obudowę latarki.
DNF
W moim przypadku zastosowałem zwykłą kuchenną folię aluminiową.
Wyciąłem 3 albo 4 paski o szerokości części walcowej "dropa" i obwinąłem go tak, aby "drop" wchodził na wcisk.
I od razu widać efekt, obudowa dość szybko robi się ciepła, czego nie było przed modyfikacją przy pomocy folii aluminiowej.
Proste, szybkie i prawie beznakładowe.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

Więc folia vs kawałek puszki :mrgreen:

W sumie puszka może być za gruba.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Za kilka zł kupisz blaszkę miedzianą na allegro. Będzie to o wiele lepsze.
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Alu z puszki na pewno nie będzie za grube, folia spożywcza to prymitywne rozwiązanie, to już lepiej puszka, a najlepiej blaszka miedziana.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Puszka po napojach aluminiowa może i jest, ale z jednej i drugiej strony jest pokryta milionem różnych środków.
Od antykorozyjnych na farbach i lakierach kończąc. Trzeba by wszystko do gołej blachy zeszlifować.
Pozdrawiam
DNF
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Folia, przez to, że jest cienka, umożliwia bardzo łatwe dopasowanie piguły do obudowy.
I jest ogólnie dostępna, a przez to najprostsza w zastosowaniu.
Aby nie odwijał się koniec, można go posmarować klejem i mamy pewne zamocowanie.

Efekt odprowadzania ciepła - natychmiastowy. :mrgreen:
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

Chiałem ponowić moje pytanie odnośnie tych kółeczek w driverze i ich lutowania, na tym obrazku co dałem linka, oraz drugie pytanie, mam diodę na takiej płytce, czy mogę przylutować przewody zarówno do tych prostokątów jak i tych podłużnych owalów ? symbole wskazują że do tych owali, ale w takim razie do czego prostokąty ?
Obrazek

[ Dodano: 25 Czerwiec 2012, 23:06 ]
Już złożyłem wszystko, mam takie pytanko, czy ilość drucików przylutowanych do minusa ma wpływ na pracę ? oberwał mi się jeden drucik a nie chciałem już skracać, żeby nie było za krótko.
ODPOWIEDZ