Jakiego Romisena kupić?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, bardzo ciekawe porównanie :mrgreen:
AF? Anonimowi Flashoholicy? :mrgreen:
Panowie, lepiej takie hobby niż jego brak albo takie, które szkodzą innym...np. włamania na cudze skrzynki pocztowe :evil:
Temat do dyskusji w kafei, ktoś ma ochotę to prosze założyć temat, ponarzekamy sobie na naszą chorobę, hehe
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Co do Romiego wybral bym RC-G2. Macalem, mialem w reku i podbil moje serce wykonaniem. Driver tylko zmienic jak wiadomo i cieszymy sie naprawde nietypowa swieczka. Duzy reflektor a zasilanie z jednego AA. Nietuzinkowy taki. :cool:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

lennin pisze:Steff.k sa tacy ktorzy potrafia sie powstrzymac. Ja uswiadomilem sobie ze zachowuje sie przebierajac i kupujac latarki jak kobiety w sklepach z ciuchami. Zeby miec bo ladnie wyglada, czeto bez glebszego uzasadnienia. :( Fakt ze one raczej nie przerabiaja chyba ciuchow dostosowywyujac je do swoich potrzeb. Radosc z zakupu bezcenna :mrgreen:
Jeśli ktoś traktuje to jako hobby - to niewielu potrafi, jeśli jako narzędzie - to co innego.
A kobiety tak samo przerabiają ciuchy :lol:

Wracając do tematu - RC-G2 to jedna z moich pierwszych latarek i nadal jej używam w niezmodowanej postaci (do modowania zamówiłem następną :) - jest na prawdę fajna.
2 takie same wydałem - wszyscy są zadowoleni. RC-N3 ostatnio zamówiłem i pewnie "niedługo" :wink: dostanę - wtedy podzielę się wrażeniami.

Patrząc z perspektywy czasu na Twoim miejscu kupiłbym obie od razu :grin:
Jeśli złapiesz latarkową chorobę - zaoszczędzisz czas, jeśli nie - zawsze możesz zostawić sobie tą, która będzie Ci bardziej pasowała, a drugą sprzedać/dać na prezent(obdarowana osoba nawet jeśli jest obeznana w temacie na pewno będzie zadowolona).

K.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, właśnie zmodowałem Romisena RC-N3 driverkiem SKU15880 , łatwo nie było, może póxniej zamieszczę szczegóły ale efekt jest rewelacyjny, z 1900lux/1m się zrobiło 5800lux/1m z 2AA akkusków.Muszę ją pomęczyć, jakąś reckę zrobic...a zeby driverek wszedł inside musiałem cewkę przelutowac i w pierścieniu (mosięznym?) piłować szczerby/szczeliny co by pobliskie elementy i ściezki do masy nie zwierały...
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hehe, w RC-G2 też piłowałem modulik, bo działała, lub nie działała- losowo w sumie- widać elementy były za blisko obudowy :)
Gratulacje z przeszczepu
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki Pawle ;-)
No dobra, zdjęc przeróbki nie będzie bo odwiedził mnie znajomy szukający latarki-prezentu dla swojego dzieciaka, no i Romisen pojechał...ale powiem wam że zacna lampeczka.
Fotki samej latarki znajomy obiecał podesłać to zamieszczę, z przeróbki to za wiele nie spstrykałem-ale nie jest dla początkującego. Spasowanie całości łacznie z przelutowywaniem cewki, dopiłowywaniem wcięć w pierscieniu zajęło sporo czasu ale efekt jest naprawde bardzo miły dla oka.
Mam jedynie fotkę driverka juz po zamontowaniu, nie chciało mi się co chwila zamieniac pilnika z aparatem ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mikoaj68
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2008, 15:46

Post autor: mikoaj68 »

Witam serdecznie . Niedawno zmodyfikowałem swojego RC-G2 ,wstawiłem diodę cree Q5 i driver 7882 .Największym problemem było wydłubanie z modułu pierścienia chyba stalowy miedziowany bo twarde to to jak ...piiii....Ale po wydłubaniu bonus ścianki modułu maja wtedy zaledwie ok 0,5 mm grubości i moduł pięknie się mieści na kanapkę .Jeszcze tylko nieco zeszlifowałem papierem ściernym wysokość i montaż na pająka, tzn. tylko przewody do diody ścieżki "- "docisną się wspaniale same po wkręceniu modułu w korpus .Jeszce tylko przycięcie sprężynki i gotowe.Latareczka świeci wspaniale nic nie miga i nic nie przerywa,po prostu cud miód i orzeszki ziemne :mrgreen: .
Pozdrawiam Tomek.
lizard
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lizard »

mikoaj68 pisze:Witam serdecznie . Niedawno zmodyfikowałem swojego RC-G2 ,wstawiłem diodę cree Q5 i driver 7882 .Największym problemem było wydłubanie z modułu pierścienia chyba stalowy miedziowany bo twarde to to jak ...piiii....Ale po wydłubaniu bonus ścianki modułu maja wtedy zaledwie ok 0,5 mm grubości i moduł pięknie się mieści na kanapkę .Jeszcze tylko nieco zeszlifowałem papierem ściernym wysokość i montaż na pająka, tzn. tylko przewody do diody ścieżki "- "docisną się wspaniale same po wkręceniu modułu w korpus .Jeszce tylko przycięcie sprężynki i gotowe.Latareczka świeci wspaniale nic nie miga i nic nie przerywa,po prostu cud miód i orzeszki ziemne :mrgreen: .
Pozdrawiam Tomek.
Ja również dokonałem takiej modyfikacji. Tak jak powyżej jest napisane należy wyjąć pierścień, wtedy po dokręceniu driver jest dociskany przez moduł do obudowy. Problemem jest włożenie baterii, bo przy mocniejszym dokręceniu przestaje działać. Rozwiązaniem jest obcięcie sprężynki na driverze, ja w celu jeszcze lepszego wpasowania obciąłem trochę sprężynkę przycisku, bo przy próbach dokręcenia odpadło mi uzwojenie od drivera...

Różnica w długości w stosunku do oryginalnej latarki to 0,06cm.

Na DX zamowiłem sobie 2x7880 i 2x7882... ale dostalem 4x7882 więc nie miałem dużego wyboru - jakoś starałem się wpasować w Romisena rc-g2 :)

Świeci super, więc również go polecam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Ten driverek montowany przeze mnie to SKU15880
Ja nie wywalałem tej miedzianej czy mosieznej tulejki. Zeby 15880 wszedl a tulejka nie robila zwarc trzeba gdzieniegdzie wypilowac po obrzezach tulei rowki. Sama tulejke przylutowuje wtedy do driverka i calosc wciskam w glowice.
A tulejke latwo wybic z glowicy za pomoca cienkiego wkretaczka, wsadzam go przez dziurke z kabelkiem do leda, od strony leda oczywiscie, sam modul w imadle, i pukam delikatnie mlotkiem , kombinerkami itp w srubokret po wczesniejszym zahaczeniu jego czubkiem o pierscien.
Uff, skomplikowane mi to wyszlo.
ODPOWIEDZ