Jakiego Romisena kupić?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Dzięki za uświadomienie. A próbował ktoś wsadzić do RC-G2 taki driver:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7302 :?: Co w ogóle o nim sądzicie. Może ktoś wie czy to jest mniej/bardziej wydajne niz 7880 :?:
W temacie Romisenów to mam jeszcze RC-H3 - latarka bardzo fajna - zwłaszcza możliwosć odsloniecia diody, ale ma pare minusow: nie moze robic za swieczke, nie mieszcza sie wszystkie akumulatorki (Eneloopy wchodzą), glowica jest ostra(niedokladne wyciecia) no i kiepski sterownik ale tutaj z wymiana bedzie problem. Fajnie byloby do niego dodac tryby ale nie mam pomyslu jak.

K.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ja tego nie macałem- jakoś nie skusił mnie- piszą, ze daje 500mA, niby tamten 7880 daje 800mA, także co kto woli i ten 7880 ma potrzebną dla mnie sprawę- można wyłączyć UI (jeden tryb- niektórzy mówią , że 2 - ciemno/jasno :lol: )
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pawelsz pisze:7880 ma potrzebną dla mnie sprawę- można wyłączyć UI
...jak Pawle? Z menu czy omijając klucz PWM?
A tą kanapkę 7302 też miałem, procek zgubił program i po kanapce. Ale działał....
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

biały kabelek (ten bardziej na zewnątrz) trzeba przelutować do masy (zewnętrzny pierścień) - pod UVkę tryby nie pasują :)
z menu jeszcze nie dają takich możliwości- ale to proste i tanie driverki są :) - ino w Waszym driverze można ustawić wszystkie 3 tryby tak samo :wink:
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

pawelsz pisze:ja tego nie macałem- jakoś nie skusił mnie - piszą, ze daje 500mA, niby tamten 7880 daje 800mA, także co kto woli i ten 7880 ma potrzebną dla mnie sprawę- można wyłączyć UI (jeden tryb- niektórzy mówią , że 2 - ciemno/jasno :lol: )
Opis na DX tez nie do konca jest poprawny chyba - mowi o 5 trybach - a recenzje o wiekszej ilosci. Pewnie DX podalo ilosc trybow w jednej grupie. Te 800 mA to jak już wiele osób pisalo jest znacznie zawyżone, trybow mozna sie pozbyc zdejmujac gorna czesc 7302 (UI), na kai wysylaja oddzielnie, nie wiem jak na DX. Na zdjeciu wyglada, ze dolna plytka ma elementy blizej srodka, wiec powinna sie zmiescic. Chyba zamowie oba sterowniki i porownam :grin:
Calineczka pisze:procek zgubił program i po kanapce
znaczy tryby zniknely?

K.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

allonitium pisze:Calineczka napisał/a:
procek zgubił program i po kanapce


znaczy tryby zniknely?
...ano zniknęły, PIC zapomnaił po co został tam wsadzony ;-)
wanmic1
Posty: 39
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:27

Post autor: wanmic1 »

Witajcie,

mam jeszcze jeden dylemat...
Po wielu dniach poszukiwań... :cool: ...zdecydowałem się na wybór między tymi latarkami:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13977
oraz
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1781
Bardzo proszę o Wasze cenne rady, którą byście polecili ?

Czy może ktoś napisać lub skierować mnie w odpowiednie miejsce na forum (szukałem ale bez skutku) gdzie znajdę ustawione w kolejności od najgorszej do najlepszej diody CREE ?

Jedna z tych latarek ma diodę: Cree Q2-WC...co to oznacza? Czy to dobrze czy nie bardzo? Jaka jest lepsza? Może Cree XR- E P4 ?
z góry dziękuję i pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Odnośnie oznaczeń CREE, TUTAJ masz pdf'a z opisanymi poszczególnmi binami diod i ich wydajnościami. Generalna zasada jest taka: im dalsza litera alfabetu i większa cyfra tym dioda jest bardziej wydajna. Aktualnie najmocniejsza dostępna to R2 czyli wszystkie Q i P są słabsze.

Ed:
Co do latarek (nie miałem żadnej w rękach) to bym brał UltraFire WF-606A, lepsza dioda i jest możliwość zasilania z CR123 i zrobienia z niej malutkiej i mocnej latarki.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Polecam przeczytać ten wątek: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... p?t=199062
jest w nim sporo ciekawych lampek, opisy kilku Romisenów i starszej wersji Ultrafire WF-606A (różni się tylko diodą - stara wersja ma z binu P4). Zainteresuj się też Romisenem RC-N3 (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9070) - tam dostał wysoką ocenę - piszą że świeci dłużej niż wspomniana UF, ale UF jest jaśniejsza. Zależy co wolisz. Do tej Ultrafire ludzie z DX (zobacz forum do starej wersji) standardowo dorabiają tryby na jednym ze sterowników z DX (nie pamiętam którym - wszystko jest na tamtym forum produktu). Nie wiem jak wygląda kwestia wymiany sterownika w Romisenie RC-N3 (jaki się tam zmieści).

K.
wanmic1
Posty: 39
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:27

Post autor: wanmic1 »

Calineczka pisze:Hmm, właśnie czytam DX-a, cos mi się nie zgadza.
Na DX;
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12715
to RC-2B4 jest na 2 AAA czyli cienkie paluszki. Na zdjęciu też widać napis "size AAA"
No i miałeś rację :) Napisałem do tej kobiety która sprzedaje tą latarkę na allegro i poprawiła opis przedmiotu. Latarka faktycznie jest zasilana AAA. Najbardziej mnie rozbraja, jak sprzedawca sam nie ma pojęcia czym handluje...Na aukcji pisze AA (chyba w 5 miejscach) a wkleja zdjęcie na którym wyraźnie widać baterie AAA...
To tak trochę OT :mrgreen:

A ja nadal nie mogę się zdecydować na latarkę :cry: tyle ich ...piiii... porobili że nie można normalnie wybrać !
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Czasem warto sobie powiedzieć "raz kozie smierć" :mrgreen: Choroba światełkowców może i Ciebie dotknie :wink:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...to bierz RC-G2+sku7880, będzie dobrze :mrgreen:
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Osobiście nie kupowałbym RC-2B4, zamiast tego wybrałbym RC-I3 albo RC-N3, ponieważ:

1. są tylko 1cm dłuższe
2. dłużej działają na komplecie baterii
3. możesz odkręcić przedłużkę i używać 1 baterii, jeśli zależy Ci na rozmiarze; RC-I3 może działać na 2xAA, 1xAA i 1CR123 (wtedy jest jaśniejsza niż 2xAA), RC-N3 tylko na CR123 lub 2xAA
4. ich grubość jest zaletą - łatwiej się trzyma i operuje grubszą latarką, poza tym głowica też jest szersza w RC-2B4, w RC-I3 po prostu nie ma zwężenia.

Podsumowując: z mojego punktu widzenia RC-2B4 jest latarką trochę nieprzemyślaną. Ogniwa AAA zamiast AA używa się tylko i wyłącznie ze względu na ich rozmiar - skoro tak to dlaczego są dwa i głowica jest szersza? Mam 3 różne lampki na AAA - ale każda na pojedyncze ogniwo - wtedy są naprawdę małe. Jeśli potrzebuję większej mocy/czasu działania - biorę coś na AA.
Nie potrafię wymyślić jakiegokolwiek scenariusza, który uzasadniałby przydatność latarki na 2x AAA.

K.
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Jak patrzę z mojej perspektywy to i tak cokolwiek weźmiesz to będzie mało :twisted: i tak za dwa, trzy, cztery tygodnie zamówisz kolejną, mocniejszą latarkę. Ze światło-holizmem się nie da walczyć to jest gorsze od alkoholizmu :twisted: :twisted: :twisted:. Sorry chłopie ale jak zrobisz pierwsze zamówienie to już wpadłeś :wink:.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Steff.k sa tacy ktorzy potrafia sie powstrzymac. Ja uswiadomilem sobie ze zachowuje sie przebierajac i kupujac latarki jak kobiety w sklepach z ciuchami. Zeby miec bo ladnie wyglada, czeto bez glebszego uzasadnienia. :( Fakt ze one raczej nie przerabiaja chyba ciuchow dostosowywyujac je do swoich potrzeb. Radosc z zakupu bezcenna :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ