Jaka dioda w iTPLight/Olight

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

Jaka dioda w iTPLight/Olight

Post autor: kowjanko »

Witam. Przyszedł czas na zakup drugiej latarki (choroba postępuje), a właściwie latareczki. Zastanawiam się nad iTPLight A3 EOS/OLight i3 EOS albo iTPLight A2 EOS/OLight i2 EOS. Kusi mnie dłuższy czas pracy na AA w porównaniu do AAA, z drugiej strony zależy mi na jak najmniejszych rozmiarach światełka.
Czy róznica w wymiarach między tymi latareczkami jest zauważalna? Wiem jak to wygląda w liczbach jednak nic nie zastąpi opinii użytkowników, którzy mieli do czynienia z podobnymi lub takimi samymi latarkami.
I druga sprawa: jak wygląda różnica w rozkładzie światła między diodą XP-E a XP-G?
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Różnica między A3 a A2 (I2 a I3) jest spora. O ile te na AAA spokojnie mogą się dyndać jako breloczek, to te na AA już tak nie bardzo. Za to te na AA bez bólu wchodzi do kieszeni spodni. Ja na koniec poszedłem w jeszcze inną stronę - I1 + zapasowa bateria mieszczą się w prawej małej kieszonce spodni :)
kowjanko
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kowjanko »

Zamówiłem iTPLight A3. W razie czego (jak będzie za mała) to przyjdzie czas na nowe światełko. Ta choroba naprawdę wciąga.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

roko pisze:Dziwne jest to, że olight świeci tak samo mocno, a ma krótsze czasy świecenia.
Olight i3 - ogniwo AAA
iTP A2 - ogniwo AA

To wyjaśnia chyba wątpliwości? ;)
Ostatnio zmieniony piątek 10 sie 2012, 23:18 przez Pikom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr.
Pikom
Fobos1
Posty: 16
Rejestracja: sobota 19 maja 2012, 20:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fobos1 »

Jak sądzę punkt 1 z podanych będzie miał najbardziej rozproszone światło, czyli mniejszy zasięg ze względu na diodę. Jak chcesz jej używać?
ODPOWIEDZ