Solarforce L2P z XM L T6 1C od Grega vs. Bocialarka XM-L

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Dusty
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 15:25
Lokalizacja: Koszalin

Solarforce L2P z XM L T6 1C od Grega vs. Bocialarka XM-L

Post autor: Dusty »

Witam wszystkich miłośników swiatełek. Jestem nowy na forum i ogólnie w temacie ale zanoszę się z zakupem pierwszej latarki. Ma ona służyć także jako oświetlenie do roweru na wieczorne wyjazdy do lasu. Zastanawiam się nad: Solarforce L2P z XM L T6 1C od Grega oraz Bocialarka XM-L
Jak to się przekłada cenowo na jakość ponieważ bocialarka posiada cały zestaw od razu za cenę 300zł a do Solarforce muszę dokupować wszystko po kolei. Lub porostu która jest lepsza według forumowiczów i użytkowników. Chyba że zna ktoś jakąś tańszą alternatywę która nie grzeszy jakością. Proszę o pomoc
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Hej.

Jako latarka rowerowa lepsza będzie Bocialarka. Dzięki małemu odbłyśnikowi oraz specjalnej szybce rozpraszającej ma jednorodne, szerokie światło. Latarka od Grega jest lepsza jako latarka ogólna z niezłym zasięgiem. Sam używam 2 Bocialarek x-ml jako światło na rower.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Bocialarka ma 3 tryby ciągłe konfigurowalne i możesz je zmieniać zależnie od potrzeb, wybierając spośród 8 dostępnych poziomów jasności (np. na rower high-mid1-low, na EDC moon-mid2-high).
W L2P możesz zamówić dowolne tryby (również migające, część z nich może być ukrytych), ale sam ich nie zmienisz.
Jeśli ma służyć głównie na rower to chyba lepsza będzie Bocialarka.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
HubiiDubii
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: HubiiDubii »

A ja mam Solarforce L2P od kolegi Grega korzystam z niej zarówno w pracy jak i podczas rowerowych harców wieczorową porą i bardzo sobie chwalę do tego dwa ogniwa i noc pełna wrażeń gotowa :]
Petzl Myo RXP + e+LITE
Olight T20-M Cree XP-G R5
SolarForce L2P XM-L T54B by Greg
czopson
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: czopson »

Mam L2 neutral a moja narzeczona bocialarkę XT-E. Na rower na pewno body L2 ma najwygodniejszy włącznik. Po drugie barwa światła jest dużo bardziej przyjemniejsza (dla większości osób) niż w XT-E (5000K), ale XML będzie chyba porównywalny. Zdaje się, że latarka od Grega daje też odrobinę więcej światła (większy prąd, chyba mniejsze straty na optyce), no i ma tryby do wyboru, więc super. Natomiast bardzo mocną stroną bocialarki jest kolimator, a dokładnie możliwość jego wymiany na oval :), obydwu tym latarkom nie brakuje ani mocy, ani zasięgu - w L2 na rower wystarczy 30%; 60% włączam jak chce mnieć super-komfort w lesie i na nikogo (ślimaki, jeże) nie najechać. Brakuje natomiast światła po bokach, przy czym bocialarka z seryjnym kolimatorem cierpi na ten sam problem (nota bene wymiana kolimatora przez klienta Bociana skutkuje utratą gwarancji, prawdę mówić nie próbowałem, bo szkoda mi robić zakupy dla jednego kolimatora za parę złotych, ale przypuszczam, że byłby to strzał w 10tke).
HubiiDubii
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: HubiiDubii »

L2P możesz zamówić z reflektorem OP co "skraca zasięg" ale za to masz doświetlone boki i problem rozwiązany - nie piszę tego z powodu jej posiadania tylko z doświadczenia :]
Petzl Myo RXP + e+LITE
Olight T20-M Cree XP-G R5
SolarForce L2P XM-L T54B by Greg
Dusty
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 15:25
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Dusty »

Witam i dziękuję za podpowiedzi. Dziś zamówiłem od grega Solarforce L2, LED XM-L T5 4B, refl. OP, driver 2,8A, włącznik taktyczny "forward" :) Myślę że to najodpowiedniejszy wybór i będę zadowolony z niej a nie jestem specjalnie wybredny :) Tydzień oczekiwania i i będę testował. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Według mnie, na rowerze lepiej przełącza się tryby "rewersem".
Dubito ergo sum!
Dusty
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 15:25
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Dusty »

Tu prawda. Zamieniłem na włącznik "reverse" :)
ODPOWIEDZ