Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
daro78
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 12:50
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daro78 »

otello pisze:Witam Wszystkich

Ja tu nowy więc czytanie wszystkiego trochę zajęło. Ale uff.. w końcu doczytałem wszystko do końca. ;)
Miałem chęć kupienia nowego "dziecka" od MacTronica ale na szczęście Bozia dała rozum i fora tematyczne więc trafiłem w końcu tutaj. Mam już spercyzowany obraz konfiguracji L2P od grega ale jeszcze nurtuje mnie kwestia uchwycenia jej w uchwycie na rowerze.
Macie może jakieś fotki? Czy używacie takiego BC-1 czy też tego do Led Lensera?

Pozdrawiam
Cezar
Witam.
Posiadam mocowanie BC-1. Wieczorkiem jak znajdę trochę czasu to wrzucę parę fotek.
Pozdrawiam. :cool:
Ostatnio zmieniony czwartek 17 maja 2012, 22:23 przez daro78, łącznie zmieniany 1 raz.
raskolnikov
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 12:26
Lokalizacja: Lębork

Post autor: raskolnikov »

Witam wszystkich :)
Pierwszy mój post. Nie mogę się już doczekać jak Greg odpowie na mojego maila, bo sam chcę nabyć taką lampeczkę na rower i nie tylko :)

1. Często biegam z wykrywaczem metali i używam czołówki. Czy jest możliwość zamontowania lampki Grega na głowie tak aby oświetlała ziemię pod nogami podczas marszu (bez konieczności schylania głowy)?

2. Czy tryb 5% nie będzie za jasny? Chodzi mi o to, by wszystko na ziemi (w promieniu max. 1m) było oświetlone, ale bym nie był zbytnio widoczny z daleka.

3. Czy można dokupić od lampki czerwone szkiełko/czerwony dyfuzor?

Proszę o info

Pozdrawiam
Raskolnikov.
eeo
Posty: 56
Rejestracja: środa 23 mar 2011, 12:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: eeo »

raskolnikov pisze: 2. Czy tryb 5% nie będzie za jasny? Chodzi mi o to, by wszystko na ziemi (w promieniu max. 1m) było oświetlone, ale bym nie był zbytnio widoczny z daleka.
Myślę ze te 5% da Ci wystarczające i w miarę komfortowe światło do poszukiwań, jednak jeśli nie chcesz się rzucać w oczy, to może być za dużo. 1m kwadratowy to nawet 2-3% ci oświetli. Oczywiście nie będzie jasno jak w dzień, ale będziesz widział, co jest pod nogami. Ja mam tryb 2% i wystarcza, żeby przejść przez ciemny park i nie potknąć się o nic. Jednak kiedy chcę mieć komfort podczas spaceru, nie wysilać oczu, to włączam 10%. No i koniecznie dioda o ciepłej barwie (T5-4B, albo nawet T2-7C) - daje mniej światła (czyli będzie zwracać mniej uwagi niepożądanego towarzystwa) ale bardziej użytecznego dla ludzkiego oka - szczególnie w terenie.
ale właściwie to trochę żałuję, że wziąłem tryb 2% zamiast 5%, albo chociaż 3% - bo dla swobodnego spacerowania to trochę mało - jednak jeśli chodzi o dyskrecję, to pewnie wystarczy.
Zazwyczaj dla równomiernego oświetlenia bierze się reflektor OP, jednak jeśli chcesz oświetlić TYLKO 1m, to może lepiej zastosować reflektor SMO i trochę mniejsze natężenie światła (?)
otello
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: otello »

daro78 - Dzieki, czekam na foty.
BC-1 wydaje się lepszy ale nie mogę tam włożyć latarki z klipsem. Led Lenser wygląda na taki który może się trząść na kierownicy ale klips nie będzie przeszkadzał. Dajcie znać jakie macie doświadczenia w tej materii.
Pozdrower
Cezar
daro78
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 12:50
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daro78 »

otello
Do BC-1 nie wejdzie latarka z klipsem. Więc pozostaje ci Led Lenser.
Postaram sie do niedzieli zrobic fotki.
Pozdro :mrgreen:
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

rozwieję troszkę wątpliwości, bo to co napisałem być może źle wybrzmialo. Latarka u mnie ma ciężki żywot i taki będzie miała . Rower,las, mróz, wymiana koła w samochodzie, deszcz, upadki, spacery z psem , a nawet czytanie i oświetlanie pokoju w trybie 5 lub 30%(nie więcej!), zastosowań więc sporo, ale jeszcze kilka by się znalazło. Upadków było sporo, jednak nie z jakiejś zawrotnej wysokości... prócz jednego , którego nawet ogniwo nie zniosło(wgnótł się+, jednak bateryjka w pełni sprawna cieszy dalej właściciela). Stało się w domu jakieś 2m-ce temu, jednak dopiero teraz sprężyna odpadła.

Sorki Grzegorz, bo chyba od tego powinienem był zacząć. Kolejna sprawa to dzięki greg za w pełni satysfakcjonujące mnie potraktowanie sprawy awarii .

otello, taraz do Ciebie. led lenser się nie trzęsie, chyba...że jedziesz na rowerze :mrgreen:. nie wiem o co ci chodzi z "trzęsieniem się", jak jdziesz to trzęsie się, jednak jest stabilny to uchwyt i latarka na 100% nie wypadnie z niego, chyba, że uderzona podczas upadku. Wibracji lampki nie uświadczysz.
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Mam uchwyt Led Lensera i dobrze się sprawuje, nic nie lata tak jak w niektórych uchwytach z DX.
Na głowie da się zamontowac, ale może to byc nieco niekomfortowe ze względu na wagę i rozmiar latarki. Jak jesteś zainteresowany to mogę w wolnej chwili zamontowac na próbę L2P na pasku od zebry.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
hardstyle90
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 20 maja 2012, 02:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hardstyle90 »

Witam

Potrzebuję porady odnośnie wyboru latarki Solarforce L2P i jej trybów oświetlenia.
Latarka przeznaczona będzie w 85% na rower, wiec przycisk reverse (chyba, taki co by można było przełączać w czasie jazdy bez wyłączania latarki). Chciałbym aby również "boki" oświetlone były jakoś w miarę ale nie koniecznie. Rozumiem że biel T5 4B ?
Trasy to głównie las, jakie tryby podać po zalicytowaniu, 5/30/60/100, 10/30/60/100 a może inaczej ?
Czy modele Grey i Custom (czarna) różnią się tylko kolorem czy czymś jeszcze, gdyż bardziej odpowiadał by mi kolor czarny.
Do tego wziąłbym baterie: Panasonic NCR 18650 3100mAh i odpowiednia ładowarkę.
Uchwytem będzie własna robótka.

Mógłbym prosić o podanie linków do aukcji z wszystkim potrzebnym osprzętem ?
Chciałbym dzisiaj już zamówić.
Ostatnio zmieniony niedziela 20 maja 2012, 09:28 przez hardstyle90, łącznie zmieniany 1 raz.
daro78
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 12:50
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daro78 »

Witam hardstyle90 
Te dwie latarki pod względem tech są identyczne. Sam posiadam od tygodnia :mrgreen: SolarForce L2P 750lm Cree XM-L od Grega i jestem BARDZO zadowolony ilością swiatła :o jak i wykonaniem tej latarki. Polacam ją w 100%. Greg odwaliłeś kawał dobrej roboty :grin:
Warta wydanych pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!
Parametry mojej latarki:
- Dioda -T5 4B.
- Reflektor OP.
- Włącznik typu reverse click (przydatny dla rowerzystów).
- Zabezpieczenie termiczne latarki.
- 10-40-100% +stroboskop i "moon" 0.2%.
Jeszcze raz polecam ten sprzęt WARTY swej ceny!!!!
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Na początek, proszę o większą staranność w pisowni, polskie litery nie gryzą,a smsy na forum technicznym mogą zostać źle zrozumiane.
hardstyle90 pisze: Do tego wziąłbym baterie: Panasonic NCR 18650 3100mAh i odpowiednią ładowarkę.
Gwoli wyjaśnienia, bateria, jest zestawem ogniw, nazwa taka przyjęła się dla określenia popularnych "baterii płaskich" czyli 3R12, potem w mowie potocznej została przeniesiona na ogniwa pojedyncze, co jest błędem. Wymienione przez Ciebie, to akumulatory litowo-jonowe, inaczej ogniwa regenerowalne.
Co do koloru i konfiguracji trybów, to niestety jest to sprawa indywidualna, jedni wolą światło zimne, inni neutralne, czy ciepłe. Osobiście proponował bym małą poprawkę, w trybach, 5%, 10%, 40% (30%), 100%. W zdecydowanej większości wypadków te 30% mocy jest wystarczające, a mniej prądożerne od 60%.
W celu dobrania odpowiednich parametrów latarki, oraz załatwienia wszystkich spraw z tym związanych, proponuję skontaktować się na PW z gregiem

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

typowo rowerowy dobór trybów to 2 35 100. Jakbym teraz zamawiał zamówiłbym taki właśnie układ,plus pod wieloklikiem jakiś stroboskop, moon obojętne , jednak typowo rowerowy układ trybów podałem powyżej. Ja jednak wziął bym bez wejścia w zmianę trybów dwuklikiem.
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Raczej nie polecam więcej, niż 3 tryby na rower (chyba że część z nich jest ukrytych). Klikanie w czasie jazdy jest denerwujące. I chyba lepiej się sprawdzi kolejność malejąca (wysoki-średni-niski).
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Pzwmichal
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 07:30
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichal »

Co do uchwytów na rower:
Używam SF od kilku miesięcy i sprawuje się rewelacyjnie, kupiłem też uchwyt led lenser, jednak nie jestem z niego zadowolony, ciężko się montuje, gumowa osłona już się przetarła, no i rzeczywiście latarka się mocno trzęsie i z biegiem czasu robi się coraz bardziej luźny. Dla przykładu mocowanie Mac tronic Noise'a jest o wiele bardziej przemyślane i stabilne, tylko, że jest to typowa rowerówka.
wojtasss75
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: wojtasss75 »

Nie mogę znależć co to za kleista i bezbarwna substancja ,która to Greg posmarował głowicę latarki.Może ktoś wie coś wiecej??
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

wojtasss75 pisze:Nie mogę znależć co to za kleista i bezbarwna substancja ,która to Greg posmarował głowicę latarki.Może ktoś wie coś wiecej??
Klej do gwintów Loctite. Ale, który numer to nie wiem.
ODPOWIEDZ