Co sądzicie o tym wtyku i gnieździe hermetycznym?

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Co sądzicie o tym wtyku i gnieździe hermetycznym?

Post autor: kubaswiatelka »

Witam ponownie. Tym razem mam takie pytanko odnośnie tworzenia swojej lampki rowerowej. Co sądzicie o zastosowaniu takiego oto połączenia?? Czy to będzie dobre i długo posłuży czy piny się zaczną luzować i kiszka? http://inelsc.pl/pl/p/Wtyk-hermetyczny- ... rseal/1995 Jak widać jest to gniazdo hermetyczne czyli powinno dać radę w deszczu chyba że się mylę. Ewentualnie możecie podać linki do jakiś ciekawszych wtyków oraz gniazd hermetycznych . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Piny nie będą się luzować, pod warunkiem, że je porządnie zaciśniesz. Ja używam ręcznej praski, i nigdy nie było potrzeby poprawiania. W ostateczności możesz polutować.
Jeśli chodzi o samo złącze, to pracuje bardzo pewnie i ma dobry kontakt. Niestety, trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia prądowe...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

A będzie się to nadawało do zasilenia diody xp-g z dwóch ogniw 18650 połączonych szeregowo?? Co ewentualnie byś polecił na rower?? Jakie okablowanie? tylko żeby było coś z Polski.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Spokojnie da radę...
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Jeśli się nie mylę taki złącza są do zasilania przetwornic do chińskich xenonów, a tam są prądy w okolicach 3A i nie mam z tym problemu.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Tyle, że te złączki chyba dają na blok wysokiego napięcia, a tam prądy idą w mA.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

No wiec chyba zakupie takie wtyczki i gniazdeczka. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam :)
Tak a propo jeszcze na all... jest też podobna wtyczka i piszą że od wentylatora od fiata więc pewnie wytrzyma dużo :)
arekkocowicz
Posty: 12
Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:23
Lokalizacja: en voyage

Post autor: arekkocowicz »

Te złącza można kupić również w sklepie TME, tam są trochę tańsze. Zwróć uwagę że w tych złączach trzeba dobrać uszczelkę do grubości użytego kabla
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Też kiedyś myślałem o takich złączach. Jedyne ale jakie mnie zniechęciło to....to do czego zostały zaprojektowane. Otóż, raczej nie są złącza zaprojektowane do częstego spinania/rozpinania. HID'y zapinamy raz i ma to świecić określony = długi czas, bez częstego ingerowania serwisu. Obym się mylił ale mogą być problemy z wyżej opisanym :roll:
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ