Driver z C8,

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

Wiem, ze dziwne... właśnie myślę nad reklamacja w DX, bona fotkach odbłyśnik jest normalny a tu takie coś... :)

czy jeśli podpiąłem dwa moje "zajechane" ogniwa równolegle i nadal ciąnęło 0.9-1A, to znaczy że ten sterownik więcej nie wpompuje? czy z tych ogniw (nawet 2) nie jest w stanie więcej wyżłopać?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Polek pisze:Wiem, ze dziwne... właśnie myślę nad reklamacja w DX, bona fotkach odbłyśnik jest normalny a tu takie coś... :)

czy jeśli podpiąłem dwa moje "zajechane" ogniwa równolegle i nadal ciąnęło 0.9-1A, to znaczy że ten sterownik więcej nie wpompuje? czy z tych ogniw (nawet 2) nie jest w stanie więcej wyżłopać?
Rany Julek, zlituj się zacznij pisać po polsku.....

Jeśli masz podłączone dwa ogniwa równolegle, może to oznaczać, że albo dioda ma wysokie Vf i przy takim napięciu zasilania więcej nie pobierze, albo sterownik mocno ogranicza.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

Czy w tej pigule ma prawo bytu 8*AMC (albo 7 czy 6) czy się zagotuje?

i czy lutownicą kolbową / transformatorową jesteście w stanie serio przylutować poprawnie do ALU cokolwiek, bo nie bardzo mi działa sposób z max temp. przez krótki czas?
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Od kiedy aluminium się lutuje?

Na upartego można coś (ja bym to nazwał) przyczepić do aluminium cyną, ale do tego trza kalafonie, albo pastę lutowniczą, czy jakiś kwas. I na pewno nie będzie to lut, a glut :)
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

no właśnie się nie lutuje, ale wszyscy mówią że trzeba driver złapać po obwodzie do piguły... powinienem wytoczyć miedziane? czy przy jeździe na rowerze ~25kmph z XM-l na 2.8A w C8 może sie zagotować driver (fotka piguły wyżej)?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Jeśli nie masz mosiężnego pierścienia w pigule, to by się przydał taki na wcisk wpasowany i do tego przylutowany driver.
Jesli driver nie ma odprowadzenia ciepła na pigułę, to nawet i 100km/h Ci nie wystarczy.
Driver nie padnie od razu, ale po jakimś czasie, procek może odmówić posłuszeństwa.
Może to być pół roku, a może być i miesiąc.
Pozdrawiam
DNF
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

nie bardzo mam jak wprasować pierścień w pigułę, więc pewnie wytoczę nową...

[ Dodano: 4 Czerwiec 2012, 20:31 ]
https://picasaweb.google.com/karlosss19 ... d900lumens#

to nie moja ale budowa C2 jest identyczna.

jeśli dam pierścień miedziany od strony AKU na driver, tak żeby dociskać driver do piguły kiedy przykręcę... korpus(?) to może odprowadzać wystarczającą ilość ciepła?

Drivery będę miał w ręku w środę (KAI się postarał i od wysłania pod drzwi minęło 7 dni :D) więc chciałbym przystąpić do działania:)
ODPOWIEDZ