Dziwna (dla mnie) sprawa z allegro

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
po100
Posty: 144
Rejestracja: sobota 21 lut 2009, 12:36
Lokalizacja: Lubelskie

Dziwna (dla mnie) sprawa z allegro

Post autor: po100 »

Witajcie!!
Dziś dostałem emaila od człowieka u którego kupiłem jak mi się wydawało 2 wentylatory i wylicytowałem je za 16 zł + przesyłka.
A to treść tego emaila:

Witam. Przelał Pan 16zł za wentylator, oferta końcowa była 26zł:
http://allegro.pl/noiseblocker-xl1-rev- ... 79567.html
Proszę o dosłanie 10zł i wtedy wyśle wentylator.
Pozdrawiam.

No i zgłupiałem nie bardzo wiem co zrobić?
Pomożecie!!??

A zapomniałem dodać, że płaciłem przez allegro i to chciało 16zł.??
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

Jeśli zapłaciłeś 16zł to troszkę mało, bo powinieneś przesłać 30zł ( 16zł wentylatory + 14zł koszt wysyłki), jeśli dobrze liczę :)
Najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym, bo i on chyba coś pomylił :lol:
Ostatnio zmieniony środa 02 maja 2012, 18:00 przez jacekam, łącznie zmieniany 1 raz.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

To była aukcja wieloprzedmiotowa.
Liczy się suma najniższa (w tym przypadku 16zł), którą zaoferował ostatni licytant "łapiący się" na ilość oferowanych w aukcji przedmiotów (tu były dostępne dwie sztuki) i wszyscy płacą taką jednakową kwotę (pierwszy i drugi po 16zł) nawet jeżeli pierwszy na liście wbił by 5000zł, widywałem nawet jak niektórzy wbijali w takiej sytuacji dla pewności ofertę 1 000 000zł. :mrgreen:
Standardowy błąd w rozumowaniu sprzedającego w takiej aukcji, podeślij mu to: http://allegro.pl/help_item.php?item=163 (uwaga pod punktem 3.) niech sobie poczyta.

EDYTA: Jedną sztukę kupił pierwszy na liście allegrowicz: T...y (146) i jedną sztukę drugi w kolejności b...4 (18), trzeci licytant się nie załapał bo były tylko dwa wentylatory.
Gdyby T...y (146) licytując wklepał sobie, że chce 2 sztuki (a nie jedną) to kupił by dwa wentylatory po 26zł za sztukę.

Kupiłeś zatem jeden wentylator za 16zł + k. w.



_
Awatar użytkownika
po100
Posty: 144
Rejestracja: sobota 21 lut 2009, 12:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: po100 »

Dzięki wielkie!!!
Gość się zreflektował i wysłał mi numer śledzenia paczki. Tylko teraz pozostaje kwestia czy nie chciał wyłudzić?
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Raczej wątpię by chciał wycyganić od Ciebie tą dyszkę :mrgreen: , po prostu myślał, że każdy z wygrywających płaci sumę którą zaoferował.
Mnie takie błędy sprzedających w takich aukcjach zdarzały się nagminnie i za każdym razem musiałem edukować sprzedającego w tej kwestii.
Zasady aukcji wieloprzedmiotowych są trochę dziwne (jakby nielogiczne) i całkiem odmienne niż te obowiązujące w aukcjach standardowych.
Cieszę się, że mogłem skutecznie pomóc. :-)



_
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Ja wiem czy dziwne/nielogiczne? Raczej sprzyjające kupującym.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Mam pytanie.

W tym przypadku allegrowicz T...y (146) również płaci za wentylator 16zł + wysyłka?
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

cudny pisze:Mam pytanie.

W tym przypadku allegrowicz T...y (146) również płaci za wentylator 16zł + wysyłka?
Tak, były w aukcji wystawione 2szt towaru i zostały sprzedane po najniższej zadeklarowanej ofercie za 1szt (najwyższa oferta minus jedna w dół). Ciekawie to dopiero wygląda jak ktoś wystawia 100-200szt czegoś :mrgreen: W tym przypadku obydwaj zwycięzcy zakupili towar w cenie 16zł plus wysyłka.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
po100
Posty: 144
Rejestracja: sobota 21 lut 2009, 12:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: po100 »

Wczoraj dotarł. Faktycznie cichy teraz chłodzi procesor. Warto było.
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ