SKY RAY King i SHADOW VG20

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

SKY RAY King i SHADOW VG20

Post autor: jacekam »

Dzień dobry.
Zauroczyły mnie te latareczki:
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1431
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1460

Zastanawiam się czy jest możliwość wymiany driverów w tych latareczkach.
W Kingu są tylko dwa tryby a to troszkę mało by ta latarka była uniwersalną . W Shadow jest już lepiej tylko mam wrażenie że z tej"lampki" można wyciągnąć więcej właśnie przez zmianę driverka.
Podobają mi się drivery od kolegi Grega ( tryby i możliwość programowania), tylko chyba żaden z nich nie będzie współpracował z w/w latarkami.
Można by chyba wsadzić do Shadows'a jeden z driverów Grega tylko straciła by ona możliwość pracy na dwóch bateriach, bo driverki te pracują do 4,5V.
Stąd moje pytanko o możliwość "ulepszenia" tych lampek oraz o ewentualne opinie użytkowników na temat tych latarek.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Jacek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Do shawodki można wrzucić driver oparty na AX2003, dostępny w dereelight na zapytanie mailowe.
Z racji tego, że SkyRay ma 4ogniwa połączone równolegle, można jak najbardziej wsadzić tam driver od grega, tylko jest jedno ale..
Średnica płytki drivera ma ok 55mm. Musiałbym ją albo jakoś zaadoptować do nowych potrzeb
lub zrobić nową płytkę.
No i jeszcze jeden drobiazg. Driver w SkyRay'u jest wklejany..
Pozdrawiam
DNF
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

Kurcze, miałem nadzieję że będzie to łatwiejsze.
DNF, dziękuję za odpowiedź, a nie orientujesz się jakiego rzędu mogą to być koszty?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ok 15$ driver od deree, nie wiem ile przesyłka.
Koszty drivera od Kolegi grega, do Niego na PW. Potrzebujesz 3 takie drivery żeby napędzić nim SkyRay'a :D
Jeśli pomogłem, to wiadomo co.
Pozdrawiam
DNF
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

Pomogłeś ale i zmartwiłeś.
Punkcik poleciał.
Dziękuję
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Greg też ma (lub miał) drivery step-down.
DNF pisze: Potrzebujesz 3 takie drivery żeby napędzić nim SkyRay'a
Albo przylutowac do jednego więcej AMC-ków na kanapkę. Tylko wtedy musisz zapewnic mu dobre chłodzenie, coby się procek nie przegrzał.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dokładnie tak. Choć z doświadczenia wiem, że lutowanie AMCków na kanapkę w ilości sztuk >2 jest dość kłopotliwe.
Pozdrawiam
DNF
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

Podsumowując:
Shadow:
- driverek od Grega i sprawa rozwiązana
SKY RAY King:
-zbyt dużo zachodu i nakładu finansowego
-pozostaje ewentualnie zagryźć ząbki i pogodzić się z troszkę średnio szczęśliwymi trybami, a szkoda bo świecidełko jest przyjemne.

dziękuję za rozjaśnienie :) tematu.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Może uderz do Grega w Kingu jest procek tylko nie wiem jaki , może da radę wstawić inny procek z własnym programem.
elektroda.pl
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

jacekam, z Kinga, który wraz z czterema 18650 w środku waży dokładnie 505,5g trudno będzie zrobić latarkę uniwersalną, EDC.
Mnie też troszeczkę brakuje w Kingu co najmniej ze dwóch niższych trybów, ale chyba projektanci przy pracy nad tym grubaskiem nie myśleli o tym aby świecił on słabiej. :mrgreen:


_
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

krzycho123 pisze:Może uderz do Grega w Kingu jest procek tylko nie wiem jaki , może da radę wstawić inny procek z własnym programem.
Tak też planuję zrobić
jacekam, z Kinga, który wraz z czterema 18650 w środku waży dokładnie 505,5g trudno będzie zrobić latarkę uniwersalną, EDC.
Mnie też troszeczkę brakuje w Kingu co najmniej ze dwóch niższych trybów, ale chyba projektanci przy pracy nad tym grubaskiem nie myśleli o tym aby świecił on słabiej. :mrgreen:
Jako EDC i na rowerek posiadam już leciwe mody Aurory V6 od Tonia ( ostsnio właśnie włożyłem w nie XM-L od Grega i zrobiły na mnie wrażenie), a na ciut większe odległości również mod Tonia pt: UltraFire c308 a jako kaprys kupiony trzy lata temu Maglite 3D LED , w którym bateryjki kupione z latarką straciły ważność w listopadzie 2010roku i nadal świecą :grin: Więc zakup latarek z tytułu to kolejny kaprys albo,co bardziej prawdopodobne pęd do światła. :mrgreen:
Jak już napisałem Aurorki- takie nic, po wymianie diod naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyły i pobudziły ciekawość- jak to może być mając ok 1500lm w łapce.
Nie oznacza to że tylko chcę mieć latarkę tylko z wielkim "płomieniem" bo takowa na spacerki z pieskiem jest już stanowczo za mocna (ludzie z okolicznych bloków mogli by pomyśleć że im na łące oświetlony stadion wybudowali :grin:) Mając zaś kilka trybów staje się bardziej uniwersalną ,z dużym zapasem mocy w razie potrzeby. Poza tym strasznie ale to strasznie spodobała mi się ta latarka (KING ),jak zresztą j Shadows, który niestety ma sporo mniejszą moc.
Chętnie kupiłbym obie ale niestety hmm finanse nie pozwalają.Stąd moje pytania o możliwość w miarę taniej przeróbki i nie kłopotliwej modyfikacji KINGA.
Oppps się rozpisałem
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Jako ciekawostkę wrzucę porównanie Sky Ray Kinga z NiteCore TM11: http://haax.in/skyray_king_review.htm
Jak widać King pod względem mocy nie ma się czego wstydzić względem TM11.
Nie dziwię Ci się, że zapałałeś nieodpartą sympatią (choć na razie platoniczną :razz: ) do Kinga to fajne światełko z konkretnym wygarem.



_
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

O jo joj, Vigo, co Ty zrobiłeś?!
Właśnie dokonałem wyboru i miałem zakupić Shadow a ty mi tu taką niespodziankę zasadziłeś :mrgreen: .
To przypomniało mi jakiś dawny teleturniej i hasło publiczności: "idź na całość !!"

O jo joj
Co mam począć?
King taki ładny tylko tych trybów mało:(
Vigo, to może dla równowagi coś o Shadow
To widziałem Shadow
to też Shadow budgetlight

A tak na poważnie, to muszę chyba zacząć myśleć racjonalnie.
W moim przypadku chyba nie wykorzystam takiego potencjału jaki posiada King.
Zaczynam poważnie przychylać się do VG20, z myślą o jej modyfikacji ( driverek od Grega ) .
Gdyby finanse pozwoliły, pewnie nie zawracał bym głowy szacownym forumowiczom, tylko zakupiłbym obie ślicznotki :mrgreen:
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

jacekam, to jeszcze deczko Ci zabełtam i napiszę, że moim zdaniem Shadow VG-20 jest wizualnie nie mniej atrakcyjny od Kinga i w sumie obie wyglądają trochę tak jakby wyszły z jednej fabryki.

Moim zdaniem VG-20 ma mniejszą moc, ale zdecydowanie będzie latarką bardziej uniwersalną głównie ze względu na wielkość, a i ewentualny mod będzie chyba łatwiejszy niż w Kingu, który jak wspomniał kolega powyżej ma klejony driver.
Shadowa da się schować w kieszeni, a i można ewentualnie dołożyć przedłużkę i napędzać go z dwóch ogniw.

King to jest jednak kloc i pomijając jego półkilową masę to gabaryty ma mniej więcej zbliżone do puszki Coca Coli, więc aby go przenosić to trzeba mieć plecak bo kieszeń odpada. :wink:


PS Jak tak popatrzyłem to całkiem ciekawy ten VG-20: głęboki teksturowany ref (zasięg jakiś będzie, a i rozproszy snop równomiernie), 4 tryby, przedłużka na drugie ogniwo, fajna "pustynna" anodyzacja HIII, za 43$, hm... narobiłeś mi smaku i rozważam powoli jego zakup, a i łatwiej mi będzie, bez rozterek i bólu głowy bo Kinga już mam. :razz:


_
jacekam
Posty: 21
Rejestracja: piątek 30 mar 2012, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekam »

Drogi Vigo, wcale nie zabełtałeś, a wręcz przeciwnie-
utwierdziłeś mnie w moich całonocnych rozważaniach nad zakupem. :mrgreen:
Biorę VG20 plus jakieś dobre akumulatorki.
Myślę że będzie to optymalny wybór ( pocieszam się że tak właśnie będzie :) )
A w ramach rekompensaty za straty "moralne" może sobie zaserwuję takie CÓŚ :mrgreen:

Jak latareczka doleci to może coś o niej wklikam.
A tak na marginesie, to niech nie wpadnie Ci do głowy pisać o swoim KINGU recenzji-przynajmniej przez najbliższy miesiąc :wink:

Czy robiłeś może zakupy w sklepie cnqualitygoods
jeśli tak to czy jest tam możliwość wyboru formy przesyłki, bo co prawda oferuję bezpłatną przesyłkę , jednak zbyt długie czekanie może źle wpłynąć na moje samopoczucie :mrgreen:

Teraz czekam już 2-gi tydzień na takie małe, tanie EDC dla siostrzenicy i nie mogę się doczekać, więc nawet nie chcę myśleć co będzie gdy będę czekał na coś dla siebie :grin:
ODPOWIEDZ