Migotanie na 8*AMC7135

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Migotanie na 8*AMC7135

Post autor: Zbychur »

Zakupiłem nowy driver, konkretnie taki

[URL=http://]http://kaidomain.com/Product/Details.S020073[/URL]

dolutowalem przewody ustawiłem, zworkami pamięć ostatniego trybu (S1) oraz tryby HI-MID-LOW (S3) i i zamontowałem w latarce. Wszystko było dobrze do momentu kiedy nie użyłem trybu LO. Po killku sekundach zaczęło się migotanie diody. Później migotanie pojawiło się w pozostałych trybach. Sprawdziłem czy wszystko jest dobrze polutowane czy gdzieś nie ma jakiegoś zwarcia, niechcianego kontatku z masą ale wyglądało, że wszystko jest ok. Po kolejnej instalacji w latarce okazało się, że już wogóle nie ma trybu LO tylko HI i MID i lampka zapalała się na dwa tempa, tzn. najpierw LO potem tryb wybrany. Rozlutowałem zworki i problem był taki sam z tym że się pogłębiał. Usunąłem driver i na zajutrz użyłem go do przetestowania do napędzenia XML przyklejonej do radiatora procesorowego i na HI świecił chyba z 10 min i nic, wszystko OK. Na tomiast na LO odrazu można było dostrzec migotanie jednak słabsze niż kiedy był zamontowany w latarce. Po ok. 30min testu na HI było w porządku jednak a LO problem występował dalej z tym że bez nasilania się. Wcześniej latarka, aż przygała i zapalała się na nowo. Nie jestem piewien ale odnoszę wrażenie, że mruganie jest powtarzalne jeżeli idzie o rozkład w czasie i siłe spadków i wzrostów jasności. Driver jak pisałem jest nówka, zasilany z naładowanego na full Panasonica NCR 3100. Może zna ktoś przyczynę takiego zachowania?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Czy wykluczałeś przelotki? Połącz nóżki jednego AMCka z "górnej" płytki, z drugim AMCkiem na "dolnej" płytce.
Wystarczy jak połączysz nóżki jednego AMCka z górnej do jednego z dolnej.
Zamiast bawić się w lutowanie kabelka do środkowej nóżki, możesz kabelek dolutować do pierścienia na obwodzie drivera.
Jeśli to nie pomoże to obstawiam uwalony procesor niestety..
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Dzięki DNF za poradę. Nie podjąłem się łączenia nóżek AMCków ze względu na ograniczenia sprzętowei brak doświadczenia w tak precyzyjnych lutowaniach. Postanowiłem użyć drivera do podświetlenia starego kredensu i podłączyłem przewód minusowy do sterownika poprzez wprowadzenie go do otworu na zewnętrznym pierścieniu i przylutowaniu z drugiej strony. Po podłączeniu zasilania okazało się że wszystko działa najbardziej prawidło, nawet tryb LOW przestał migotać a dioda zapala się normalnie a nie na tempa jak poprzednio. Może faktycznie górna półka była słabo połączona z dolną. Ten zabieg pomógł (przypadkowo ale jednak) i driver może wrócić do latarki. Po testach napiszę co i jak.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

No cóż, chińczyki nawet przelotki muszą już robić tragicznej jakości..
Ważne, że się udało :) Ja z tego miejsca chciałbym Flagiuszowi podziękować :mrgreen:
To On mnie naprowadził na przelotki u mnie, ale u mnie było jeszcze ciekawiej :wink:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

No i driver znów wyleciał z latarki. Wszystko było idealnie dopóki nie zamknąłem zworki pamięci trybów. Po ponownym jej otwarciu problem nie zniknął. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu driver startuje z mrugającym LOW, po zmianie trybu jest HI dalej MID i przeskakuje przez LOW (pół sekundy) znowu na H i tak wkoło do ponownego odcięcia zasilania.
ODPOWIEDZ