Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pyra, stawiam na to, że masz inna wersję włącznika, ze starszej L2P (delikatnie różni się od wersji 2011).

Aktualny model L2P 2011 - czyli ten, który kupiłeś, obsługuje włączniki pokazane na fotografii. Stosuję je wymiennie, pasują idealnie, bez żadnych przeróbek - piszę o standardowej nakrętce.

Ty widzę nabyłeś zestaw z włącznikiem S9, ale tam również powinien pasować powyższy wkład "reverse". Ewentualnie jakiś dystans, lub drobny szlif PCB włącznika.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Przyszła zaległa diodka z cnq. XM-L T6 3C - zobaczymy jak to świeci, neutral white 5000K i w binie T6 :wink:
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

No właśnie, niestety 5000K. Moim zdaniem optimum dla neutrali to 4500K, ale takie są produkowane jedynie w binie T5.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

I tak powinna być cieplejsza niż 1C, a to już plus.
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

A oto porównanie koloru neutralnych binów XM-L oraz SST-50 i P7.
Zdjęcia z ustawieniem WB=5300K

Edit: T6 1C dodałem tylko dla porównania (to nie jest kolor neutralny).
Edit2: Dopiero dziś zauważyłem że animacja .png wyświetla się prawidłowo w przeglądarkach: Firefox i Opera. IE8 pokazuje tylko pierwszą klatkę i .... stoi :|
Załączniki
test2.png
test2.png (3.79 MiB) Przejrzano 753 razy
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Victorinox Handyman :-) Trochę grubszy, od zgubionego ( :-( ) Ranger Camping, ale w moich kieszeniach mieści się! ;-) :-)
Dubito ergo sum!
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Kupiłem w końcu dremelka :) firma krzak, ale gwarancja 2 lata-na pewno go zajadę na stolarni, kasę oddadzą i kupię wtedy firmowy :)
Wrzeciono nie bije, zresztą już się zwrócił. Wyciąłem silniczki regulacyjne z lampy od nowego ducato, wymienione i wklejone (montaż od środka, lampy WIELKIE i klejone, nie miałem pojęcia jak je rozebrać).

A i na lutownice za 50zł się może załapię ;)
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

fxxx pisze:Kupiłem w końcu dremelka :) firma krzak, ale gwarancja 2 lata-na pewno go zajadę na stolarni, kasę oddadzą i kupię wtedy firmowy :)
Wrzeciono nie bije, zresztą już się zwrócił. Wyciąłem silniczki regulacyjne z lampy od nowego ducato, wymienione i wklejone (montaż od środka, lampy WIELKIE i klejone, nie miałem pojęcia jak je rozebrać).

A i na lutownice za 50zł się może załapię ;)
fxxx, mógłbyś napisać coś więcej w sprawie lamp?
Jakie silniczki są kompatybilne, jakie miałeś objawy uszkodzenia i czy sama wymiana pomogła? U Ciebie także padły po wymianie żarówki?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zamówiłem kolejną partię wskaźników laserowych z zasilaniem 2xAAA z przeznaczeniem do zabawy dla kotów. Jak będzie mnie stać to kupię na 18650 bo kot szybko wyczerpuje akumulatorki.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Nie ma problemu :)

Silniki bosch/automotive lightning typowe (np mondeo mkII, sharan mkI ma podobne), tylko z odwrotnie wlutowaną wtyczką (jest to przewidziane w konstrukcji owego silniczka, mondeo miało montaż od zewnątrz i wtyczkę odwrotnie). Silniczek mniej więcej obrysowany na lampie, dremel w łapki i cięcie. Dwie minuty, śrubokręt i silniczek na wierzchu bez zbędnych uszkodzeń. Wymiana i klejenie. Ot cała filozofia. Silniki takie w IC do mondeo (trzeba wtyczkę przelutować) kosztują z rabatem około 100 zł, jak masz czas to lepiej kupić używane od mondeo i nasmarować potencjometry.

Objawy uszkodzenia to standardowo lampy w najniższej pozycji bez możliwości regulacji (całe zardzewiałe) :)

Wymiana oczywiście pomogła. Nie zauważyłem żeby to miało coś wspólnego z żarówką ;)
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Rozumiem, dzięki za wskazówki.

My mamy już trzeci komplet reflektorów i problem znów powrócił.
O ile wcześniejsze lampy były wymieniane w ramach gwarancji, to ta już minęła i trzeba radzić sobie samemu.

U mnie jedna lampa zablokowała się w dolnym położeniu, a druga po dwóch dniach w górnym.
Co ciekawe silniczki pracują bez przerwy góra-dół ;) bez wpływu na położenie...
Na razie wyregulowałem lampy ręczną regulacją, ale w weekend chyba będzie musiał się za to zabrać.

Jeszcze raz dziękuję.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Mi też w Ducato padły, oczywiście tydzień po gwarancji :D Dzięki za opis.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

u mnie ręczna regulacja nic nie dawała, zresztą ona jest chyba bardziej na boki niż góra/dół :)
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

fxxx pisze:u mnie ręczna regulacja nic nie dawała, zresztą ona jest chyba bardziej na boki niż góra/dół :)
Regulacja góra-dół jest dostępna po zdjęciu zaślepek w podszybiu (od góry lampy).

Z mojej strony to już koniec nie w temacie wątku ;)
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

A ja sobie ot (zamieniłem) jedną latarkę sprzedałem, drugą kupiłem.
Takie są tego efekta:
Załączniki
eagletac.jpg
eagletac.jpg (72.97 KiB) Przejrzano 396 razy
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
Zablokowany