Solarforce 750 a 820 Lumens

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
alke01
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Solarforce 750 a 820 Lumens

Post autor: alke01 »

Witam szanowne grono forumowiczów.
Jestem przed zakupem latarki ale o tym innym razem
Czytając różne tematy związane z latarką Solarforce L2P nasunęło mi się jedno pytanie
mod forumowego Grega posiada wg opisu 750 lumenów
fabryczna latarka wg producenta posiada 830
LINK

Jeśli to prawda to czy różni się mod Grega od fabryki skoro podają większą moc. Nie pytam tutaj o możliwości dopasowania trybów itp jakie oferuje Greg.

Chciał by zwyczajnie wiedzieć czym różni się jedna od drugiej. Czy producent kłamie chwaląc się swoją mocą ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Producent podaje moc na diodzie, bez uwzględnienia żadnych strat (termicznych, na optyce). Ja podaję wartość na wyjściu z latarki, po uwzględnieniu wszelki strat.
alke01
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: alke01 »

Liczyłem na Twoją odpowiedź :)
Nie wiem jaka ilość tych strat występuje ale czy owy egzemplarz fabryczny odbiega czymś od Twojego moda ? Nie wiem czy dobrze pamiętam ale kiedyś L2P były z dużo słabszą diodą i mod na 750 robił mega wrażenie. Pytanie jak to wygląda z obecnym egzemplarzem. Producent sprzedaje również sam moduł XM-L 820.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Mod Grega ma poprawione chłodzenie poprzez dodanie miedzianego pierścienia i chyba pogrubionej piguły. W fabrycznej tryb max szybko usmaży LEDa.
Pozdrawiam
alke01
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: alke01 »

no właśnie takie szczegóły chciał bym poznać no chyba że są to informacje handlowe o których w tym dziale mówić nie wolno ?
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Ale jakie szczegóły chcesz jeszcze poznać? Grega ma chłodzenie pozwalające na normalne używanie latarki, a fabryczna słabo oddaje ciepło na obudowę, więc obudowa będzie chłodna, a moduł będzie się smażył.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

i 820 lumenów też nie będzie ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
alke01
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: alke01 »

Tak jak pisałem wcześniej jestem przed zakupem i rozważam zakup moda Grega a lubię wiedzieć za co płacę.
Na chwile obecną zauważyłem różnice:
- poprawa chłodzenia
- sprężyna
- miedziany pierścień
- bardzo ciekawa modyfikacja softu.

Czy sam moduł XM-L oraz reflektor również uległ modyfikacji?
Być może jest gdzieś to wszystko na forum opisane ale już tyle się naczytałem, że zdecydowałem się zadać własne nurtujące mnie pytania.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

alke01 pisze:Czy sam moduł XM-L oraz reflektor również uległ modyfikacji?
Nie za bardzo rozumiem pytanie. Przecież wszystko poza sprężynką włącznika jest właśnie modyfikacją modułu. Poprawa chłodzenia, wymiana drivera, wgranie softu, wymiana PCB, to wszystko modyfikacja modułu D26. Z tym, że podejrzewam, że Greg sam składa te moduły, a nie modyfikuje fabrycznie gotowe. Reflektory w tych modułach są zawsze takich samych rozmiarów. Do wyboru OP i SMO.
Pozdrawiam
alke01
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: alke01 »

Tomeqp pisze:Greg sam składa te moduły, a nie modyfikuje fabrycznie gotowe
no tuz jest dość wystarczająca i precyzyjna odpowiedź :)
a reflektor jest oryginalny? w sęsie one w tym rozmiarze mogą się różnić czymś po za typem OP i SMO ?

No i pytanie już pewnie ostatnie. Gdybym w przyszłości chciał kupić 'oryginalny' moduł to wejdzie on czy już przerobiona obudowa to uniemożliwi ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

alke01, powiem tak... Zapoznaj się DOKŁADNIE z tym tematem - jest obszerny. Tam są odpowiedzi na 99,9% pytań. Jeśli nadal coś będzie niejasne, chętnie odpowiem. Ale kopiowanie tych informacji w kolejne miejsce na forum, moim zdaniem, niczemu nie służy.

Body nie jest przerabiane mechanicznie. Pasuje każdy moduł d26.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Seryjna L2P nie ma więcej jak ok 400 lumenów nawet UF WF-502B z DX świeciło mocniej :)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
gregor10
Posty: 12
Rejestracja: piątek 08 paź 2010, 17:06
Lokalizacja: jkst

Post autor: gregor10 »

Myślalem że zakup seryjnej solarforce = bezawaryjne żródło mocnego światła, człowiek uczy się całe życie.
ODPOWIEDZ