Latarka do domu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Daniel1209
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 11:38
Lokalizacja: wola baranowska

Latarka do domu

Post autor: Daniel1209 »

Na początek witam wszystkich, jestem nowy na forum.

Od jakiegoś czasu nie mam w domu żadnej nadającej się do czegoś latarki i muszę jakąś kupić. Wpadła mi w ręce ostatnio gazetka promocyjna z Lidla a tam taka latareczka

Obrazek
Jej tryby świecenia mi pasują po tryb ECO na rower czy żeby widzieć co jest przed nogami a tryb 100% aby można się było dokładniej rozglądnąć. Tylko mam kilka pytań:
1) Czy parametry długości świecenia zwłaszcza to 150m są prawdziwe ?
2) Jakie baterie tam wchodzą, 3xAAA ?
3) Zamiast baterii jednorazowych chciałbym założyć akumulatorki prawdopodobnie SANYO, akumulatorki te mają napięcie znamionowe 1,2V w przeciwieństwie do baterii 1,5V i czy przez to latarka nie będzie świecić dużo słabiej (pytanie 1) ?
4) Czy w tej cenie opłaci się kupić tą latarkę czy może na internecie kupi lepszą w tych pieniążkach ?


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 29 sty 2012, 14:30 przez Daniel1209, łącznie zmieniany 1 raz.
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Ja bym wolał coś sprawdzonego(o ile można tak mówić o sprzęcie z HK) z dealextreme niż ta z lidla. Nie raz produkty z lidla zaskakiwały stosunkiem cena/jakość, ale do HK jednak w temacie latarek im brakowało.


O ile mnie pamięć nie myli to kiedyś na forum ktoś testował latarkę z lidla ale wyglądała odmiennie niż ta. Deklarowane zasięgi świecenia były inne.

edit
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... 6b49c8825f
tutaj o tej latarce wątek.
Ostatnio zmieniony niedziela 29 sty 2012, 13:38 przez rrobsonm, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mihas
Posty: 145
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 00:14
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: mihas »

Witaj :) , dobrze Ci radzę, odpuść ją sobie. Już sam opis razi w oczy, tak jak zauważyłeś właściwie nie podali nawet takich podstawowych informacji jak czym to zasilać ani jaka siedzi tam dioda... "soczewki CREE-LED" to żadna informacja. Odpowiadając na pytania:
1) ciężko ocenić po samej ulotce, czas świecenia zależy głównie od zasilania i sterownika a nic na ten temat nie napisali. Szczerze wątpię w ten zasięg.
2) 3xAAA to prawdopodobne ale tak na prawdę nie wiadomo.
3) Generalnie w latarkach lepiej sprawdzają się akumulatorki - są w stanie oddać większe prądy niż np. ogniwa alkaliczne, mają też od nich większą pojemność.
4) Nie warto. Poczytaj trochę recenzji na forum, będziesz wiedział na co zwracać uwagę przy zakupie. W dziale zakupowym też jest sporo sugestii co do zakupu pierwszej latarki. 60 zł to na teraz około 18 $ a za to kupisz już przyzwoitą latarkę tak jak napisał rrobsonm np. na DX ,a nawet i u nas coś się znajdzie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Kolego, rrobsonm wskazał ci wątek gdzie dość dużo napisano o tej latarce. Poczytaj i wyrób sobie własne zdanie. Znam osoby którym ta latarka w zupełności wystarcza do ich domowych celów i nie narzekają.

Ja osobiście nie kupiłbym jej za te pieniądze (wolałbym coś zdecydowanie mniejszego ale z większym pazurem - na przykład zmodyfikowanego Romisena RC-G2), ale to kwestia potrzeb i możliwości ich zaspokojenia. Jeśli nie chcesz kombinować czegoś lepszego za podobne pieniążki ale ściągane z zagranicy to być może i Tobie takie (szczerze - dość średnie) światełko wystarczy. My tu trochę jesteśmy spaczeni światełkozą i poszukujemy rozwiązań dużo bardziej zaawansowanych więc zrozum mały entuzjazm dla tego światełka ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Te latarki Livarno nie są takie złe
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Nie bierzecie pod uwagę pewnej rzeczy. Te latarki są dla zwykłych ludzi, nieobeznanych z zasadą działania, potencjalnymi "słabymi punktami", itp. Więc muszą być wykonane na w miarę zadowalającym poziomie. Pewnie, że sterownik będzie bardzo uproszczony (albo wcale go nie będzie, a zamiast niego rezystor), ale idę o zakład, że statystycznie taka latarka będzie o wiele trwalsza, niż podobna latarka z DX/KAI itp. Jest przecież na nią 3 lata gwarancji. Gdyby to była taka tandeta (w sensie żywotności), nie byłoby takiej gwarancji.

Nie bronię specjalnie tej latarki, bo cena jest rzeczywiście wysoka, w stosunku do realnej wartości, ale brakuje Wam Panowie obiektywnego spojrzenia na sprawy. Ta latarka z pewnością będzie świecić, ma zooma (który mimo wszystko jest użyteczną funkcją), jakieś tam tryby, no i gwarancję.

Ale jeśli kolega dobrze czuje się z multimetrem i lutownicą, to rzeczywiście na chińskich stronach można znaleźć coś ciekawszego.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Cztery dyszki więcej i mamy porządną iTP SA2.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

maba pisze:Cztery dyszki więcej i mamy porządną iTP SA2.
Zawsze 4 dyszki więcej prawda
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Pewnie, że sterownik będzie bardzo uproszczony (albo wcale go nie będzie, a zamiast niego rezystor), ale idę o zakład, że statystycznie taka latarka będzie o wiele trwalsza, niż podobna latarka z DX/KAI itp.
No z tym rezystorem jako trwalsze rozwiązanie to bym polemizował, a co do jakości i trwałości myslę że zależy od sztuki. To że na coś jest gwarancja nie oznacza jeszcze że coś jest dobrze wykonane.
AUDI
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 09:13
Lokalizacja: polska

Post autor: AUDI »

Witam
Postaram się odpowiedzieć na twoje pytania
1)nie tak mi się przynajmniej wydaje
2)zapytaj się w sklepie
3)jeśli jeszcze akumulatorkow nie kupiłeś to zobacz pure energy polecam używam ich do olighta i2 są świetne raczej będzie słabiej świecić
4)te 3 lata gwarancji zadecydowało by jakbym ja wybierał za 60 zł zdecydowanie polecam
[/scroll]
Nie boje sie ciemnosci bo mam olight
gomez
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 18:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gomez »

Odnośnie mocy na bateriach (1.5V) a akumulatorach(1.2V) to różnica będzie dopiero wtedy, jak latarka będzie czerpała max z tych baterii. A jeszcze trochę energii ucieka po drodze (straty cieplne itp) i na diodę nie trafia niestety całość, więc w gruncie rzeczy na akumulatorkach latarka świeci niedużo słabiej.
No i akumulatorki mają raczej same zalety w porównaniu do baterii alkalicznych. Tańsze w eksploatacji, lepsza pojemność, znacznie lepiej trzymają napięcie w trakcie rozładowywania.

A odnoście samej latarki, to z lidlową nie miałem do czynienia, ale raczej lepiej zamówić coś innego, np z DX bądź od któregoś z polskich dystrybutorów jeżeli nie chcesz czekać na przesyłkę z chin. (z tańszych to np. milhunt ma jakieś romiseny, mam RC-g2 i mogę śmiało polecić, porządna i mocno świeci mimo małych wymiarów, no chyba żeby poszukać czegoś z trybami bo też jednak fajna sprawa).
Co do dystansu, to dość obiektywna sprawa określanie 'na ile to metrów świeci', moim zdaniem latareczki diodowe na 1AA spokojnie na ~50m poświecą tak żeby wszystko zobaczyć. Na 2AA z reguły mocniej nie świecą, tylko dłużej (choć są wyjątki, ale w wyższej cenie niż 60zł).
ODPOWIEDZ