Lampki rowerowe Magicshine oraz podobne "generyki"

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ano gwarancji udziela tyle, ile daje sam producent, czyli Magicshine. 1 rok na lampę i 6 miesięcy na pakiet.

Jest jeszcze rękojmia 2 lata, ale to inna bajka.
Grześ
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 12:55
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Grześ »

Bocian pisze:greg, a tak z ciekawości. Ten nasz lokalny "semi-dystrybutor 24 godzinny" na ile udziela gwarancji? Ustawowe 2 lata czy krócej i jeszcze krócej na pakiet? :mrgreen:

PS. Za niedługi czas mam zamiar zaoferować coś ciutkę :razz: mocniejszego od tego 2xXM-L MagicShina.
A od kiedy to gwarancja ma ustawowe 2 lata? :o
Podaj proszę tą podstawę prawną (ustawę). :roll:
Wg mojej wiedzy gwarancja może trwać nawet 1 dzień, jeżeli producent sobie tak wymyśli.
Oj ta konkurencja. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Grześ pisze:Podaj proszę tą podstawę prawną (ustawę). :roll:
Ustawa z 2002r
Podstawa: art. 10 ust. 1 tej ustawy:
"Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku."

A producent owszem może i ci napisać że 1 dzień kolejne 364dni musi ci zapewnić sprzedawca towaru
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Grześ
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 12:55
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Grześ »

No i gdzie tu jest mowa o gwarancji? :cool:
Mylisz pojęcia gwarancji i towaru niezgodnego z umową kupna-sprzedaży.

Sprzedawca odpowiada za towar z tytułu rękojmi za wady ukryte, ale to już, jak napisał Greg, inna bajka. I nie tak łatwo jest tą odpowiedzialność wyegzekwować, jak w przypadku gwarancji. :razz:
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Telefon od rzecznika praw konsumenta w przypadku uchylania się sprzedawcy od odpowiedzialności za rękojmię czyni najprawdziwsze cuda. A taki rzecznik jest w każdym mieście i dokładnie wyjaśni co rękojmią jest, a co nie jest w konkretnym przypadku. Zresztą po to jest, by tępić nieuczciwość.

A wracając do tematu - czy są jakieś informację, czy Magicshine w wersji 2x XM-L będzie w dystrybucji polskiej? Zakup takiej to zdecydowanie lepsza opcja od różnych samoróbek.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Panowie, dyskusja jakby zbacza z tematu :)
Czy ktokolwiek uchyla się tutaj od respektowania gwarancji, rękojmi i innych praw konsumenta? Nie i nie zanosi się na to, a wręcz przeciwnie. Osobiście ręczę za dystrybucję pod szyldem Magicshine-PL, bez obaw.

MJ-880 czyli 2x XM-L oczywiście będzie w Polsce, zapewne jeszcze przed nadejściem wiosny.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Grześ
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 12:55
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Grześ »

Oczywiście, że nikt się nie uchyla od odpowiedzialności.
Jednak Panowie Tisher i Nightmare pozwolili sobie na pewną nadinterpretację, nie zauważając różnicy między gwarancją, o której była mowa, a rękojmią.
Tisher, odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi dotyczy tylko wad ukrytych (a więc jest to dużo mniejszy zakres, niż w przypadku gwarancji), a do tego po stronie nabywcy leży udowodnienie, że takowa wada wystąpiła. I nawet zacytowany rzecznik nie jest w stanie nic zrobić, jeśli nabywca tego nie udowodni. Cuda się nie zdarzają.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Odnośnie ceny MJ-880. Zacytuję handlowca Magicshine:

"Nasze RRP (zalecana cena detaliczna) wynosi 249,99 dolarów, a minimalna cena sprzedaży to 224,99 dolarów. Będę wdzięczny, jeśli będziesz przestrzegać tych pułapów cenowych."
Wrócę do tematu. Jednak producent dopiął swego.

Ceny MJ-880:
DX 220 USD
eBay 218 USD "kup teraz"

Czyli u nas, na alledrogo, u dystrybutora, będzie po 770 zł, lub pozostają "nieoficjalne negocjacje" na PW ;)
Awatar użytkownika
Ravir
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 20 wrz 2010, 19:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Ravir »

Grześ : przez pierwsze 6 miesięcy przjmowane jest założenie, że wada BYŁA w momencie zakupu. Tak więc to Sprzedający MUSI udowodnić, że wady nie było. Tyle prawo.

Swoją drogą cena jest ZAPOROWA - pomijam magię, alchemię, fizykę kwantową i zjawiska nadprzyrodzone, za pomocą, których przy prądzie 2.5 A uzyskujemy 1000 lumenów z diody :mrgreen:
Biorąc pod uwagę wielkość, wagę, skomplikowanie i CENĘ - założę się z KAŻDYM o KAŻDE pienidze, że zakup na przykład 2 Gregowych Solarów, dwóch uchwytów i 6 akusów wyjdzie TANIEJ :mrgreen: a po zmontowaniu ich będa świecić 1000x lepiej niż to coś :mrgreen:

Trzeba być mocno nienormalnym by wydać 220$ dolarów za takie coś :mrgreen: zwłaszcza, że widziałem promocję na NiteCore TM11 3xXM-L w cenie 240$ - niech mi ktoś powie, że to "coś" będzie lepsze od NiteCore?
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Zaczep ją na kierownicy tak żeby zębów nie wybiła na dobrym zjeździe, nie mówię o montażu do rynny.
Po drugie tu nie chodzi o ilość światłą na każdą złotówkę.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Najnowszy model Magicshine MJ-880 jest już dostępny w PL. Cena niższa niż na DX, gwarancja na miejscu, do tego również darmowa wysyłka.
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Ja znowu swoje :mrgreen:
Chciałem kupić lampkę i waham się jak ten góral nad strumykiem...
Jakieś porównanie foto pomogłoby mi.
mj-872 poraz drugi czymj-880?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ja nie prędko zrobię takie porównanie, zwyczajnie zarobiony jestem.

Natomiast, jeśli ktoś jest chętny, ma dużo wolnego czasu i chce się pobawić, mogę wysłać sprzętu do testu/recenzji. Koszt wysyłki w obie strony pokrywam, warunek - recenzja na forum i zwrot lamp w stanie fabrycznym.
sosnal
Posty: 35
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: krk

Post autor: sosnal »

Ciekawa propozycja, ale cena rzeczywiście bolesna. (Tu przypomina mi się historia z salonu Mercedesa: On: Drogi ten Mercedes - mówi o wersji cabrio, Sprzedawca: Nie, nie jest drogi, Pana poprostu na niego nie stać).

OT: Greg to naprawdę pożąda firma. Bo kto żądny zysku podał by wartość by producent 2000lm, a potem dodał od siebie, ze rzeczywiście to 1500lm.
Greg - szacun!
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Od 1 kwietnia wchodzi ogólnoświatowy odgórny cennik produktów Magicshine. Producent określił minimalne ceny sprzedaży detalicznej na każdą lampę, pakiet kabel i pasek. Będzie to egzekwowane od dystrybutorów, podobnie jak obecnie minimalna cena sprzedaży najnowszej lampy MJ-880.

Niestety, będzie drożej.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ